پنجشنبه ۱۲ شهریور ۹۴ جلسه‌ اجتماع اصولگرایان استان کرمان  با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین مصلحی برگزار شد.

به نقل از نواندیش، مصلحی در بخش‌های پایانی صحبت‌هایش که بیشتر از یک ساعت به طول انجامید، از مسائل روز این طور سخن گفت : « فتنه‌ای جدید در راه است. در فتنه جدید دیگر عکس امام پاره نمی‌شود و نفاق بسیار پیچیده‌ای وجود دارد. طوری با طمطراق نام مقام معظم رهبری را بر زبان می‌آورند که بچه‌های ارزشی شک می‌کنند که ما ولایت مدارتریم یا این‌ها!» مصلحی در میان سخنانش اشارات مفصلی هم به بحث مذاکرات هسته‌ای کرد و گفت: « در حالی که در روزهای پایانی مذاکرات تیم آقای جلیلی، طرف غربی به این نتیجه رسیده بود که تحریم‌ها را بردارد.  به نظر شما چرا مذاکرات هسته‌ای ۲ سال طول کشید؟ برای این که قبح مذاکره با آمریکا شکسته شود و حساسیت بچه‌های ارزشی نسبت به مذاکره با آمریکا به مرور کم شده و ارزش‌های ما فرسوده شود.»

بخشی از مهمترین سخنان حیدر مصلحی در جمع اصولگرایان استان کرمان به شرح زیر است: در سه دوره آرمان‌های امام در کشور تحریف شد. دوره اول دوره سازندگی بود که در آن دوره یک سرمایه‌داری در کشور رواج پیدا کرد که امروز هم تهدیدی برای کشور است. آنها در دوره سازندگی می‌گفتند که باید نسل پابرهنه کشور فدا شود تا مشکلات اقتصادی کشور رفع شود. دوره دوم تحریف مربوط به دوره اصلاحات است که در آن دوره به دنبال اصلاحات آمریکایی بودند و کارآمدی نظام جمهوری اسلامی را زیر سوال می‌بردند. به خاطر دارید که در مطبوعات نوشته می‌شد باید در موزه‌ها به دنبال افکار امام گشت. و دوره سوم تحریف مربوط به فتنه ۸۸ است که در آن به دنبال کینه توزی از شخص امام(ره) بودند.در ۲ سال پایانی دولت دهم هم با کمال تاسف در مقوله تحریف کارهایی انجام شد. من با اینکه می‌گویند جریان انحرافی مشکل دارم. جریان به چیزی می‌گویند که یک عقبه اجتماعی داشته باشد و بتواند در کف خیابان حرف بزند. باید بگوییم حلقه انحرافی. بعضا از ما می‌پرسند که رییس جمهور اول که فلان شد و رییس جمهور دوم هم که فلان بود. من در پاسخ می‌گویم در مسیر ولایت ریزش کاملا طبیعی است.

پس از اینکه دیشب ۳۴ رای اوباما برای وتوی رد برجام کامل شد، امروز روزنامه‌های ضد ارزشی جشن گرفته بودند. دارند به جامعه القا می‌کنند که آمریکا کدخداست. در ژنو ۲ در حالی که همه منتظر بودند توافق امضا شود، اعلام شد فرانسه بازی را بر هم زده. من که از پشت پرده خبر داشتم خنده‌ام گرفت. چرا آمریکا که فرانسه بدون اجازه‌اش آب نمی‌خورد، نگفت خفه شو اجازه بده توافق شود؟!

در مذاکرات دوره قبل آقای جلیلی دستش پر پر بود دقیقا می‌دانست دشمن چه می‌خواهد بگوید. در آلماتی هر چه ۵+۱ گفت آقای جلیلی یک چیزی گذاشت جلوی آنها چون اطلاعاتش کامل بود. در جنگ همیشه آن چیزی که حرف اول را می‌زند اطلاعات است. ۵ تا ۲۰ درصد مشکلات اقتصادی کشور به تحریم برمی‌گردد. باقی مشکلات از مدیریت ضعیف است. در ۲ سال گذشته نقدینگی در کشور یک و نیم برابر شده.