همایش بزرگ کانون جوانان رضوی استان گیلان روز شنبه ۱۷ مرداد ماه ۱۳۹۴ با حضور پرشور بانیان و مسئولین شهرستان رشت در سالن بیمارستان الزهرا رشت برگزار شد.

ابتدای جلسه پس از قرائت قرآن و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران حجت الاسلام و المسلمین مهدوی به سخنرانی پرداختند.مسئول دفتر نهادنمایندگی رهبری دردانشگاه گیلان گفتند: اگر بخواهیم به تقوای قلبمان برسیم باید مراقب محبت ها و ولایت های آن باشیم،یکی از آن چیز هایی که ولایت های دل را سامان میدهد تعظیم شعائر دینی مانند زیارت،تبرک و توسل است. حجت الاسلام مهدوی در ادامه افزود: شما مومنینی  که در این مکان حضور دارید هم به نیت تبرک،هم توسل و هم زیارت آمده اید.

حجت‌الاسلام والمسلمین سعید مهدوی با اشاره به غایب بودن امامان در این عصر، تبرک جویی و توسل جویی را نقش مهمی در تقوای قلوب دانستند و با اشاره به روایت امام صادق اظهار داشتند که همانطور صدقه پنهانی ثواب بیشتری دارد زیارت در زمان غیبت هم از اجر و ثواب بالاتری برخوردار است.

مهدوی حضور نداشتن هیئت های دیگر را در این حرکت را مایه تاسف دانستند و تاکید داشتند افرادی که مجری این طرح هستند از عنایت ویژه ای برخوردارند.

ایشان با این موضوع که توسل جستن به پرچم حرم امام رضا(ع) به چه منظور است؛ افزودند که این کار توسل به پرچم نیست بلکه پشت آن محبت وجود دارد و به جهت همان محبت است که آن پرچم اثر گذار است. وی خاطر نشان کرد پرچم گنبد امام رضا کمتر از پیراهن یوسف برای حضرت یعقوب نیست.

مسئول دفتر نهادنمایندگی رهبری در دانشگاه گیلان فرمودند این حرکت تبرک جویانه در برابر شبهات وهابیت بسیار موثر بوده زیرا آنان تبرک،توسل و … را قبول ندارند و آن را رد میکنند. همچنین مهدوی افزود حضور خادمین امام رضا نه تنها باعث یک محبت شخصی میشود بلکه یک محبت و ایجاد ولایت در تمامی اعضای جامعه به وجود می آورد که بسیار با برکت است.

حجت الاسلام مهدوی با اشاره با این نکته که حرکت خادمین امام رضا(ع) در خیابان بالاتر از بسیاری از کارهای فرهنگی است تصریح کردند:که حرکت این کاروان به عنوان مثال از خیابان مطهری که بسیار در آن گناه میشود؛با بالا آمدن پرچم در آنجا اثر وضعی گناه را ازبین میرود و مردم متوجه میشوند که همه عاشق صاحب این پرچم میباشند.

پس از پایان سخنان حجت الاسلام مهدوی مسئول دفتر نهادنمایندگی رهبری در دانشگاه گیلان، جناب آقای مژدهی به ایراد سخن پرداختند و از حاضرین جلسه درخواست کردند که با دریافت قبض ها به جمع آوری مبالغ اهدایی عاشقان امام رضا بپردازند.

همچنین جناب آقای مژدهی کمک های مردمی را بسیار موثر دانستند و افزودند کمک های مردمی با عشق و علاقه به امام رضا پرداخت میشود و همین باعث پیشرفت کارها و باشکوه برگزار شدن مراسمات میشود.

گفتنی است در پایان مراسم قبض ها و بسته های متبرک بین بانیان جلسه پخش شد.

h3 [36157] h5 [36158] h6 [36159] h7 [36153] h8 [36154] h14 [36152]