دبیرخانه جشنواره ملی پوستر بیداری در مازندران: این جشنواره با نهضت جهانی اسلام و قیام کربلا، بیانات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در خصوص بیداری اسلامی، مردم و زیارت امام حسین علیه السلام، پیاده روی اربعین حسینی، فلسطین مسأله اول مسلمیـن و مبــارزه بـا رژیم صهیونیستی، تجلیل از مقام ارجمند شهدای بیـداری اسلامی و مدافع حرم، قتل عام مردم یمن و جنایات آل سعود، نهضت گسترده مردمی در دفاع از هویت اماکن مقدس عراق و سوریه، بیداری اسلامی، بحرین، مصر، تونس و… برگزار می شود.

به نفر اول این جشنواره ملی، لوح سپاس، تندیس و مبلغ هفت میلیون تومان، نفر دوم: لوح سپاس، تندیس و مبلغ پنج میلیون تومان، نفر سوم، لوح سپاس، تندیس و مبلغ سه میلیون تومان، جوایز بخش‌های جانبی به تعداد هفت نفر هرکدام ۵۰۰ پانصد هزار تومان جایزه داده می شود.

شرکت در جشنواره برای عموم هنرمندان در گروه های سنی مختلف آزاد است و موضوع و درون مایه آثار باید به نوعی در ارتباط با موضوعات جشنواره پوستر بیداری باشد، همچنین هر شرکت کننده مجاز است در هر موضوع حداکثر سه اثر به دبیرخانه ارسال و آثار ارسالی می توانند به صورت فردی یا گروهی ارسال شود.

شرکت کنندگان موظفند تنها آثاری را به دبیرخانه ارسال کنند که در همایش یا مسابقه دیگری حایز جایزه و یا رتبه نشده باشد، حق انتشار و تکثیر آثار برگزیده به «جشنواره پوستر بیداری» تعلق دارد و برگزار کننده مجاز به بهره گیری مادی و معنوی این آثار در فعالیتهای نمایشگاهی، تبلیغاتی و امور فرهنگی است.

ارسال آثار به منزله قبول مقررات اولین مسابقه‌ی پوستر است و تصمیم گیری در مورد مسائل پیش بینی نشده و تغییر شرایط و مقررات اعلام شده، بر عهده «دبیرخانه جشنواره پوستر بیداری»  است.

چگونگی طراحی و ارسال پوسترها: متقاضیان شرکت در جشنواره پوستر بیداری، می بایست ابتدا در آدرس www.posterbidari.com ثبت نام کنند و آثار شرکت کنندگانی که ثبت نام نکرده باشند، مورد بررسی و داوری قرار نخواهد گرفت، شرکت کنندگان در انتخاب نوع تکنیک طراحی آزاد هستند.

شرکت در نمایشگاه برای همۀ طراحان آزاد است و شامل مبلغی به عنوان هزینۀ ثبت نام نمی شوند، آثار می بایست با ایده های نو و به دور از هرگونه کپی برداری طراحی شوند، ابعاد پوسترها باید در قطع ۷۰×۵۰ سانتیمتر تنظیم شوند، در طراحی پوسترها به هیچ وجه از لوگوی سایت، نهاد، درج عنوان، تاریخ نمایشگاه و … جداً اجتناب شود، قید عنوان هر اثر ضروری است. (عنوان اثر همان نامی است که طراح پوستر آن را ساخته است).

آثاری که به شیوه آنالوگ یا طراحی دستی انجام می شوند، می بایست با دقت بالا و حفظ کیفیت اثر اسکن شوند، رزولوشن مطلوب جهت طراحی پوسترها ۳۰۰ dpi است.

 ارسال آثار: ارسال فایل پوستر با ابعاد اصلی ۷۰×۵۰ سانتیمتر و با حجم حداکثر ۱۵ مگابایت و حفظ کیفیت تصویری مطلوب با زولوشن ۳۰۰ dpi درفرمت JPG ضروری است.

مهلت ارسال آثار: ۱۵ شهریور ماه  و زمان داوری آثار ۱۶ شهریور و اعلام نتایج اولیه : ۳۰ شهریور  ۹۴ خواهد بود.