کاروان دوچرخه سواری کانون جوانان رضوی پس از اقامه نماز عید سعید فطر در حرم مطهر فاطمه اخری(س) و حضور در مزار شهدای رشت راهی سرزمین آفتاب شدند. کاروان دوچرخه سواری شهید نریمان مددی مژدهی امروز (شنبه) راس ساعت ۱۰:۱۵ از گلزار شهدای رشت به سوی مشهد مقدس رکاب زدند.

میلادنیک قلب سرپرست گروه دوچرخه سواری کانون جوانان رضوی استان گیلان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: اعضای این گروه دوچرخه سواری پنج نفره عبارتند از:آقایان مرتضی پهلوان،حسین ساعدی،مهدی شبرنگ،علی نجفی و میلاد نیک قلب که مسافت ۱۱۷۰ کیلومتر از مقصد رشت تا مشهد را به مدت ۹ روز رکاب خواهند زد؛همچنین وی با گرامیداشت یاد و نام شهید نریمان مددی مژدهی افزود: این شهید بزرگوار همواره همراه گروه بود و این حرکت خیر را ایشان راه اندازی کردند.

سرپرست گروه دوچرخه سواری شهید نریمان مددی مژدهی اضافه کرد: افسوس! این شهید والا مقام در اردوی راهیان نور به شهادت رسیدند و جای این شهید عزیز در این حرکت بسیار خالی است.

نیک قلب خاطر نشان کرد:ما به عشق آقا علی ابن موسی الرضا (علیه السلام) این راه را رکاب میزنیم و هیچ خستگی در این راه نیست. در آداب زیارت از بزرگان نقل شده که برای زیارت ائمه(ع) خوب است با پای پیاده به باپوسی انان برویم و تجربه به ما ثابت کرده که شیرینی و حلاوت این چنین سفر هایی قابل مقایسه با دیگر سفر ها نیست.

نیک قلب هدف از این حرکت معنوی را چنین اظهار داشت:هدف ما در این سفر این است تاوقتی که توان رکاب زدن را داریم همه ساله به پابوسی حضرت علی بن موسی الرضا(علیه السلام) بیاییم و همچنین وی هدف از این حرکت فرهنگی ورزشی را عرض ارادت به ساحت مقدس ولایت،ترویج فرهنگ و روحیه ولایت مداری به سایر نقاط گفته است.

۳۲۱۶۵۴۶۵۱۶۵۴۸ ۲۵۴۸۶۵۱۵۲۱ ۳۲۱۵۶۴۸۶۵۲۱ ۳۲۱۸۴۵۴۲