حجت‌الاسلام سعید مهدوی امشب در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مداحان رسانه شیعه محسوب می‌شوند اظهار کرد: جبهه فرهنگی ولایی در طول تاریخ نقش موثری داشتند و حتی در عصر حضور امام معصوم (ع) نقش ویژه‌ای در ایجاد فضای سیاسی و اجتماعی ایفا کردند.

وی به تشویق و توجه ائمه اطهار (ع) به مداحان اشاره کرد و افزود: اثرگذاری روحی و روانی ستایشگران مکتب عصمت و طهارت در تبلیغ چهره به چهره و برانگیختن شور مناسب با شعور دینی حائز اهمیت است.

مهدوی با بیان اینکه ستایشگران اهل بیت (ع) نقطه قوت مذهبی و فرصت موثر تبلیغی دین محسوب می‌شوند، بیان کرد: مداحان اهل بیت (ع) همیشه مورد طمع دشمنان مکتب و مذهب اهل بیت (ع) بودند.

کارشناس مسائل مذهبی به تلاش رسانه‌های دجال‌صفت دوره آخرالزمانی در خنثی کردن ستایشگران اهل بیت (ع) اشاره کرد و گفت: رسانه‌های مذکور به‌دنبال خنثی و بی‌اثر کردن مداحان اهل بیت (ع) هستند و حتی برای رسیدن به اهداف خود می‌خواهند از آنها سوء استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه جناح مومن انقلابی و جوان در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی ستایشگران اهل بیت (ع) را مورد توجه ویژه قرار داده است، تصریح کرد: ستایشگران اهل بیت (ع) برای هماورد آخرالزمانی جبهه حق و باطل نیازمند آموزش و آمادگی بیشتر برای اثرگذاری دینی و اجتماعی هستند.

مهدوی از برگزاری دوره آموزشی ستایشگران اهل بیت (ع) در گیلان خبر داد و یادآور شد: فضاسازی و مهیا کردن بستر انس و الفت در جمع مداحان اهل بیت (ع) از اهداف برگزار کلاس‌های آموزشی مذکور است.

فعال فرهنگی گیلان هم‌فکری و هم‌اندیشی ستایشگران اهل بیت (ع) را مهم دانست و خاطرنشان کرد: ساماندهی، توانمندسازی و تعیین نقشه راه برای مجاهدت و مبارزه فرهنگی ستایشگران اهل بیت (ع) در عرصه جهاد اصغر هماوردی با جنگ نرم و حتی آماده کردن آنها برای جهاد اکبر تبلیغی در مقابل دسیسه‌ها و توطئه‌های دجال‌های آخر زمانی، صهیونیسم جهانی، نظام سلطه و استکبار جهانی از دیگر اهداف برگزاری کلاس‌های آموزشی مذکور است.

وی با بیان اینکه در جنگ بین حق و باطل کنونی ابعاد اخلاقی، سیاسی و اجتماعی آحاد جامعه مورد حمله واقع شده است، اظهار کرد: ستایشگران اهل بیت (ع) یکی از سنگربانان مبارزه با جنگ نرم با تبلیغ و هنر رسانه‌ای خود هستند.

مهدوی تلاش ستایشگران اهل بیت (ع) را برگرفته از اظهار ارادت به ولایت و ارادت به انسان کامل معصومین (ع) عنوان کرد و افزود: مبارزه مداحان و ستایشگران اهل بیت (ع) صحنه دفاع و حتی هجمه به دشمنان دین، آیین و کیان مملکت اسلامی در تمام حوزه‌های اخلاقی، سیاسی و اجتماعی است.

فعال فرهنگی گیلان با اشاره به اینکه به خاطر یک ستایشگر خالص اهل بیت (ع) فضا برای خودسازی جوانان مهیاتر می‌شود، بیان کرد: تلاش ستایشگران اهل بیت (ع) انگیزه‌های جهاد اصغر را بالا برده است.

وی به بالا بردن انگیزه رزمندگان اسلام توسط ستایشگران اهل بیت (ع) در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: نقش مداحان در حوزه جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی بسیار موثر است.

مهدوی با بیان اینکه دشمنان متوجه تاثیرگذاری ستایشگران اهل بیت (ع) شده‌اند، تصریح کرد: دشمنان برای لوث کردن مداحی، نوحه‌سرایی و بزرگداشت مجالس اهل بیت (ع) به طور مستقیم و غیرمستقیم سرمایه‌گذاری کردند.

کارشناس مسائل مذهبی به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی براینکه؛ شعر باید در جهت مبارزه با باطل هویت یابد اشاره کرد و یادآور شد: مداحان و ستایشگران اهل بیت (ع) باید در راستای موضوع مذکور صفوف خود را سامان دهند تا به اهداف جبهه فرهنگی انقلاب در گیلان برسیم.