آخرین پروژه ابراهیم حاتمی‌کیا، کارگردان مشهور سینمای ایران، در آخرین مراحل آمادگی برای شروع فیلمبرداری به سر می‌برد.

لیست عوامل فیلم تقریباً تکمیل شده است و همه چیز برای ساخت «بادی‌گارد» یکی از متفاوت‌ترین آثار دوران فیلمسازی حاتمی‌کیا آغاز شده است.

اما یکی از غافل‌گیری‌های ویژه لیست عوامل فیلم؛ رایزنی‌ها برای اضافه شدن بازیگری به‌نام مهناز دلیری است. مهناز دلیری، همسر شهید عباس دوران، از شهدای مشهور دوران دفاع مقدس است و قرار است در فیلم «بادی‌گارد» در چند نمای کوتاه ایفای نقش کند.

پیش از این پیوستن کامران نجف‌زاده، خبرنگار واحد مرکزی خبر به «بادی‌گارد» رسانه‌ای شده بود و حالا با خبر پیوستن همسر شهید دوران به «بادی‌گارد»؛ ظاهراً باید منتظر شنیدن اخبار غافلگیر‌کننده دیگری هم باشیم.

این در حالیست که فیلم بادیگارد این روزها توسط یک جریان رسانه ای معلوم الحال پذیرای بیشترین هجمه رسانه ای است. به طور مثال در اولین روزهای رسانه ای شدن خبر ساخت این فیلم، در حالیکه ابراهیم حاتمی کیا فیلمنامه “بادیگارد” را خودش نگاشته بود اما “تماشاگران امروز” مدعی شد که دو روزنامه نگار سرشناس اصلاح طلب نیز در زمینه نگارش فیلمنامه به حاتمی کیا مشاوره داده اند.

کافه سینما که در جریان جشنواره سی و دوم شدیدترین توهین ها و ناسزاها را خطاب به حاتمی کیا روی خروجی قرار می داد، در این باره نوشت: محمد قوچانی و سعید لیلاز دو روزنامه نگاری هستند که بعد از نگارش ورسیون اولین “بادیگارد” و بعد از مطالعه آن درباره برخی قسمتهای آن به حاتمی کیا مشاوره داده اند.

برخلاف این ادعاها که صرفا برای تنفس مصنوعی به طیفی از کارگزاران صورت می گیرد، تاریخچه شکل‌گیری ایده فیلمنامه سینمایی «بادیگارد» هجدهمین اثر ابراهیم حاتمی‌کیا به اواخر دهه ۸۰  باز می‌گردد.

تسنیم در همان روزها خبر داد: نگارش نسخه اولیه فیلمنامه «بادیگارد» پس از طی این مراحل و جمع‌آوری تحقیقات صورت گرفته و البته پس از درآمیخته‌شدن با دلمشغولی‌های شخصی فیلمنامه‌نویس و عبور از صافی ذهن وی، بی‌آنکه الزاماً محصور در شنیده‌ها و در بند تحقیقات و گفت و گوهای صورت‌ گرفته باشد در اواخر سال گذشته به پایان رسیده است.

برای مثال دیگر بعضی از همین رسانه ها مدعی بودند الهام چرخنده یکی از نقش های اصلی این فیلم را بازی خواهد کرد. پژمان لشگری پور مجری طرح فیلم سینمایی «بادیگارد» در توضیح اخبار برخی رسانه ها مبنی بر حضور الهام چرخنده در این فیلم گفت: در برخی از سایت ها خبری مبنی بر حضور الهام چرخنده به عنوان بازیگر «بادیگارد» ساخته جدید ابراهیم حاتمی کیا درج شده که من به عنوان مجری طرح این اثر از طریق خبرگزاری مهر این خبر را تکذیب می کنم.

وی ادامه داد: در خبر منتشر شده در رسانه های مجازی اینچنین عنوان شده که الهام چرخنده از سوی برخی از نهادها برای بازی در این فیلم سفارش شده است که کاملا کذب است و بنده اکیدا این مطلب را رد می کنم. ما برای ساخت «بادیگارد» از هیچ ارگانی سفارش نگرفته ایم و بر همین اصل قرار نیست به سفارش شخص یا نهادی از حضور یک بازیگر در فیلم بهره ببریم.

 اما در شرایطی که پیش از این نام بهنوش طباطبایی نیز در اخبار مندرج در سایت به عنوان یکی از بازیگران که اولین تجربه همکاری با ابراهیم حاتمی کیا را داشت درج شده بود به یک باره در سایت فیلم نام و خبر حضور این بازیگر حذف شده است و نام وی در میان بازیگران فیلم در تازه‌ترین فهرست اعلام شده دیده نمشد. همین موضوع باعث شد دوباره بازوهای جریان ضدانقلاب فعال شود و این انصراف را به دلایل محتوایی این فیم نسبت دهد.

اما بهنوش طباطبایی درباره علت حذف خبر حضورش در سایت رسمی فیلم «بادیگارد» گفت: به دلیل بازی در تئاتر آقای جلال تهرانی (فصل شکار بادبادک) نتوانستم به لحاظ زمانی با گروه هماهنگ باشیم.

گفتنی است طی دو ماه اخیر اخبار کذب فراوانی درباره این فیلم شنیده شد. اخباری نظیر استفاده از الهام چرخنده در یکی از نقش های اصلی فیلم یا درباره سرمایه گذار اصلی فیلم واغراق در نقش فرزند حاتمی کیا در تولید فیلم که همه موارد گفته شده از یک سایت تازه تأسیس سینمایی به نام سینمامثبت نشر پیدا می کند و پس از آن سایت های دیگر افراطی نظیر کافه سینما این مطالب را باز نشر می کنند.

اما نکته قابل توجه مسئول سایت سینمامثبت است. پیگیری های خبرنگار فرهنگی سراج۲۴ نشان می دهد رضا استادی مسئول این سایت از افرادی است که سابقه طولانی در ارتباط با تخریب حاتمی کیا دارد. وی پیش از تأسیس این سایت، یک وبلاگ سینمایی را مدیریت می کرد که اکثر اخبار این سایت در مغایرت با واقعیت و در ارتباط با حاتمی کیا بود.

گفتنی است بر اساس کسب اطلاع خبرنگار سراج۲۴، نتیجه کار در بادیگارد همه را همچون آژانس شیشه ای شگفت زده خواهد کرد.