مردم ولایتمدار و مرزنشین آستارا شب گذشته (۲۷ خرداد) با همت نوجوانان و جوانان عاشورایی شهرستان مرزی بندر آستارادر مزار شهدای گمنام این شهرستان گردهم آمدند و به شهدا و امام شهدا گفتند که تا آخرین لحظه خون و نفسشان راهشان را ادامه می‌دهند.

مردم ولایتمدار بندر آستارا در این آیین معنوی ضمن ادای احترام به مقام قهرمانان واقعی این مرز و بوم و قرائت فاتحه با شهدای دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس تجدید پیمان کردند.

در این آیین معنوی جوانانی را مشاهده می‌کردی که غریبانه و به آرامی بر سر مزار شهدای گمنام نشسته بودند و با آنان درد و دل می‌کردند.

قرائت زیارت عاشورا از بخش های دیگر این مراسم معنوی بود.

حجت الاسلام رحمان شعبانی مهر، مسئول تربیت و آموزش سپاه ناحیه آستارا در این آیین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی، گفت: جهانیان حیران عظمت و اقتدار ایران اسلامی هستند و این امنیت و اقتدار به برکت خون شهدا است.

وی با بیان اینکه رزمندگان اسلام در دوران هشت سال جنگ تحمیلی با نثار جانشان در راه وطن حماسه‌هایی به یادماندنی خلق کردند، افزود: ملت ایران هیچوقت رشادت‌های رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس را فراموش نمی‌کند و راه شهدا را با تمام توان ادامه می‌دهند.

مسئول تربیت و آموزش سپاه ناحیه آستارا یاد و خاطره ۱۷۵شهید غواص را گرامیداشت و تصریح کرد: شهدا نزد خداوند متعال بهترین جایگاه و مقام را دارند چرا که به خاطر رضای خدا وارد صحنه نبرد با دشمنان شدند و اجر آنان نزد پروردگارشان محفوظ است.

حجت الاسلام شعبانی مهر گفت: امنیت و آسایش کنونی کشور را مرهون خون افرادی هستیم که با تفکر و روحیه بسیجی به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل رفتند و ما نیز باید راه آنان را ادامه دهیم.