حجت‌الاسلام ولی‌رضا قربانی، مدیر حوزه علمیه فومن در فومن با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: براساس آیات و روایات از ماه مبارک رمضان به ماه ضیافت‌الله تعبیر شده است که این ماه مبارک یکی از الطاف عظیم پروردگار بر بشر است.

وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان، انسان بر بسیاری از مشکلات درونی و بیرونی خود فائق می‌آید، افزود: طبق فرموده پیامبراکرم(صلی‌الله علیه وآله) روزه گرفتن سبب سلامت جسم و روح می‌شود.

مدیر حوزه علمیه فومن گفت: رمضان المبارک از معجزات خداوند است که در یک هزار و ۴۰۰سال پیش چنین حکمی را بر ما قرار داد و امروز علوم بشر به زوایای پنهان این راز الهی دست پیدا می‌کند.

حجت‌الاسلام قربانی تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان جامعه ما از نظر اخلاق، رفتار، شخصیت و مسائل روحی و روانی به یک حالت مورد قبول دست می‌یابد که همه ما در آرامش هستیم و در جامعه شر تولید نمی‌شود.

آمار جرم و جنایات و تصادفات در ماه رمضان کاهش می‌یابد

وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان آمار جرم و جنایات و تصادفات کاهش می‌یابد، خاطرنشان کرد: در این ماه به طور چشمگیری مراجعه مردم به مراجع قضایی کم می‌شود و مردم به آرامشی می‌رسند  که سبب می‌شود در این یک ماه رفتار یک سال خود را ذخیره کنند.

مسئول حوزه علمیه خواهران صومعه‌سرا اظهار کرد: این یک ماه انسان به خصوصیاتی دست پیدا می‌کند که در ماه‌های بعد به برکت همان یک ماه یک زندگی خوب و توام با آرامش را تجربه می‌کند.

حجت‌الاسلام قربانی افزود: همه مردم و به خصوص جوانان باید قدر این ماه عزیز را بدانند، زیرا این ماه، ماه تقرب به خدا و انسان سازی و دوری از هوای نفس و خالی کردن قلب از کدورت‌ها و کینه‌ها و عقده‌هایی که نسبت به دیگران است، می باشد.

ماه رمضان  یکی از موهبت‌های الهی بر بشر است

وی با بیان اینکه ماه رمضان را باید از موهبت‌های الهی بدانیم و به استقبال آن برویم همانطور که امامان ما هم اینگونه بودند، گفت: تجربه نشان داده در ماه مبارک رمضان خیر و برکت فراوان می شود و حتی طبیعت هم حالت نرمال پیدا می‌کند.

مدیر حوزه علمیه فومن با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان خانه اول مردم مسجد است، تصریح کرد: در ماه ضیافت‌الله، سفره علم، دانش، مهارت قرآن کریم و دعاها و ختم قرآن برای مردم پهن است.

حجت‌الاسلام قربانی خاطرنشان کرد: مساجد باید آباد بماند و پیوستگی بین روزه دار و ماه مبارک رمضان همیشه در طول تاریخ بوده است.