حسن عباسی کارشناس مسائل استراتژیک در مراسم «من ریویزیونیستم» که در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل و بسیج دانشجویی برگزار شد، با اشاره به رشادت‌های رزمندگان انقلاب اسلامی برای آزادی خرمشهر گفت: برخی‌ها ادعا می‌کنند حقوقدانان از سرهنگ‌ها بهتر هستند ولی تجربه چند ساله انقلاب نشان داده کسانی که انقلاب کرده و انقلاب را پیش بردند، حقوقدانان نیستند بلکه کسانی هستند که به سرهنگ بودن متهم شدند. از حقوقدانان و دیپلمات‌ها غیر از مذاکره بی‌خاصیت چیزی ندیدیم.

وی به استقبال پرشور جوانان از برنامه‌های انقلابی اشاره کرد و گفت: جوانان از این گونه برنامه‌ها استقبال خوبی می‌کنند اما از طرفی برخی از مقامات در دانشگاه امیرکبیر حضور پیدا می‌کنند ولی نصف سالن خالی می‌ماند. همان مقاماتی که خاطره تعریف می‌کنند و از گزاره برگ می‌گویند.

ما هیچ چشم امیدی به هیچ جا غیر از خدا نداریم

عباسی تاکید کرد:‌ امروز ما هیچ چشم امیدی به هیچ جا غیر از خدا نداریم. امیدی به اینکه از مذاکرات آبی برای مردم گرم شود نداشتیم و نخواهیم داشت اما افتخار می‌کنیم شریک غم مظلومان عالم باشیم حتی اگر آنها مو بلوند و چشم آبی نباشند.

وی با اشاره به مسئله تجدیدنظر طلبی گفت: اینکه بسیاری از اتفاقاتی که امروز شاهد آن هستیم و اینکه گفته می‌شود چرا ما به بسیاری از آرمان‌های انقلاب دست نیافته‌ایم به خاطر این است که امروز با پدیده‌ای به نام تجدیدنظر طلبی مواجه هستیم.

برخی دیپلمات های ما دچار واماندگی و درماندگی شده اند

عباسی در ادامه تصریح کرد:‌ برخی از کشورها در مذاکرات هسته‌ای زیر میز مذاکره زده‌اند اما برخی دیپلمات های ما دچار واماندگی و درماندگی شده اند. آیا نمی‌شد روحیه سلحشوری را حفظ کرد.

این کارشناس مسائل استراتژیک ادامه داد: بعد از مدت ها تلاش تیم مذاکره کننده شاهد بهانه طرف مقابل بودیم و از طرفی هم ما را با بمب اتم تهدید کردند. آیا نمی‌توانستیم این مسئله را روی میز مذاکره بگذاریم و از آن استفاده کنیم؟

عباسی اظهار داشت: عده‌ای می‌گفتند دیوار ایران هراسی ترک برداشته ولی تا به حال سابقه نداشته که جمهوری اسلامی ایران را با بمب اتم تهدید کنند آیا اینگونه دیوار ایران هراسی ترک برداشته است؟

وی خاطرنشان کرد: اعتقاد ما باید این باشد که هر کار مثبتی را انجام دادیم بگوییم خدا آن را انجام داد و این استراتژی بود که امام(ره) مطرح کرد. مانند آزاد شدن خرمشهر که امام(ره) فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد.

عباسی با بیان اینکه حقیقت ۳۵ ساله انقلاب نشان داده آنچه نهضت را نگهداشته و جلو برده حقوقدان ها نبوده بلکه فرهنگ ها هستند تأکید کرد: هیچ حقوقدانی حقانیت خود را با خون خود امضاء نکرده است و این فرهنگ ها بوده اند که چنین کردند امروز امیدی به اینکه آبی از شیطان بزرگ گرم شود نیست.

وی افزود: دولت باید مرزش را با لیبرالیست غلیظی که در مهرنامه و شرق اشاعه داده می شود مشخص کندادامه داد: دولت همچنین تکلیف را روشن کند امثال سریع القلم که یک لیبرال کراوات به گردن است و به گفته خودش مذاکراتی سه ساعت کسینجر داشته و به دائوس رفت و آمد می کند در مجمع تشخیص چه می خواهد.

عباسی با اشاره به اینکه ما ازوجود ارتباطات شخصیت های همچون سریع القلم و حسین موسویان ضربه های زیای خورده ایم گفت: ما از بی در و پیکری مناسبات سیاست خارجی این دولت و همچنین حضور امثال سریع القلم و موسویان در کنار این دولت نگرانیم.

وی ادامه داد: امروز جوانانمان نقش همان حسن باقری ها را ایفا می کنند. در دانشگاه امیرکبیر به ما ساعت های دیروقت اجازه برگزاری همایشی در دانشگاه می دهند که قشر جوان به دنبال آن هستند ولی از طرف دیگر شاهدیم که صداوسیما برای نشان دادن کمبود افراد در همان سالن مجبور است قاب دوربین طور ببند که افراد کمی برای حاج آقا خاطره و تعریف کار امام در باره فکت شیت؟ به آنجا آمده اند.

امروز نمی‌گویند خدا تورم را پایین آورد

این کارشناس مسائل استراتژیک تصریح کرد: این استراتژی توسط برخی‌ها تغییر کرده است. امروز نمی‌گویند خدا تورم را پایین آورد آنها ادعا دارند خودشان نقطه به نقطه تورم را پایین آوردند.

عباسی اضافه کرد: عده‌ای خیال می‌کنند انقلاب و جنگ تمام شده ولی ما علیه استکبار و کفر قیام کردیم، ولی چون برخی‌ استراتژی خود را تغییر دادند می‌گویند آمریکا نماد کفر و استکبار نیست.

وی به روند شکل‌گیری انقلاب اسلامی و همچنین دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: برای رزمندگان اسلام همچنان جنگ ادامه دارد. شهدایی که امروز از سوریه، عراق و کشورهای مسلمان به عنوان شهدای حرم می‌شناسیم جزو رزمندگان آن دوران هستند و اگر چنین افرادی نبودند ما امروز شاهد جنگ در کف خیابان‌های تهران بودیم.

این کارشناس مسائل استراتژیک اضافه کرد: اعتقاد ما این است که تا زمانی که فتنه در روی زمین وجود دارد باید جنگید تا فتنه را از بین برد اما آیا امروز ما چنین مسئله‌ای را شاهد هستیم؟ متاسفانه آرمان‌های بزرگ جوانان را می‌گیرند و آنها را با مباحثی مانند ازدواج سفید سر کار می‌گذارند.

عباسی ادامه داد: وقتی از انسان‌ها، آرمان‌ها را بگیرند چیزی برای این انسان باقی نخواهد ماند. غرب را ببینید آرمان‌ها را از مردم آنجا گرفته و هر چه به مردم می‌دهند آنها سیر نمی‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه عده‌ای امروز برای دیگران آرمان تعریف می‌کنند به طوری که یک جوان ریش می‌گذارد، لباس مشکی می‌پوشد و به اسم اسلام آدم می‌کشد.

این کارشناس مسائل استراتژیک اظهار داشت: در مملکت ما دیدید که چقدر برای جامعه مدنی برنامه گذاشتند و از جامعه مدنی گفتند. در همین دانشگاه تهران چقدر برنامه برای جامعه مدنی برگزار شد ولی متاسفانه هیچ کسی برای جامعه آرمانی، توحیدی برنامه‌ای برگزار نکرد.

عباسی ادامه داد: زمانی کسانی که لباس دین بر تن داشتند آمدند و جامعه مدنی را مسئله مردم کردند و برخلاف خواسته امام راحل مسئله جامعه مدنی را مطرح کردند.

اصلاح در قرآن روبروی فساد قرار دارد

وی افزود: اصلاح در قرآن روبروی فساد قرار دارد. برخی‌ها فساد را به اسم اصلاح به خرد جامعه می‌دادند و می‌گفتند ما جامعه را اصلاح می‌کنیم.

این کارشناس مسائل استراتژیک گفت: این افراد که ادعای اصلاح‌طلبی داشتند روزی در کف این تالارها درگیر بحث با ما بودند و در دانشگاه‌های مختلف دپارتمان حقوق بشر را راه انداختند و امروز با چهره‌های متفاوت در رسانه‌های ضدانقلاب فعالیت می‌کنند.

عباسی افزود: برای خدا حدودی وجود دارد و اگر این حدود را رعایت کنیم به خودمان کمک کرده‌ایم ولی متاسفانه عده‌ای حدود خدا را کنار گذاشته‌اند.

وی در ادامه با انتقاد از اساتید حقوق گفت: من انتظار ندارم استاد حقوق دانشگاه تهران در رابطه با حقوق خدا حرف بزند. ما در دانشکده‌های مختلف بارها گفته‌ایم علوم انسانی که تدریس می‌شود غیر توحیدی و غیرالهی است. ولی صدایی از اساتید حقوق دانشگاه‌ها درنیامد چون حرفی برای گفتن نداشتند.

عباسی در ادامه با اشاره به اتفاقات اخیر منطقه گفت: غرب، امروز عربستان خونخوار را به جان مردم مظلوم یمن انداخته و همه نقاط را کنترل می‌کند که کمکی به مردم یمن نشود. در این شرایط در زمین دشمن بازی کردن واقعا خفت دارد.

عباسی خاطرنشان کرد: خیانت‌هایی که به آرمان‌های امام(ره) شد این بود که اول آمدند و بحث جامعه مدنی را مطرح کردند و بعد از آن بحث حقوق بشر را پیش کشیدند و بعد لیبرالیزم را به عنوان آزادی و سوسیالیزم را به عنوان عدالت گرفتند.

آمریکا شیطان بزرگ است ولی آیا می‌شود با شیطان بزرگ قدم زد؟

وی در ادامه با اشاره به خباثت‌های آمریکا در منطقه گفت: آمریکا شیطان بزرگ است ولی آیا می‌شود با شیطان بزرگ قدم زد؟ آیا گرگ و میش می‌توانند با هم دوست باشند. حال چه اتفاقی افتاده که آمریکا دیگر شیطان بزرگ و دشمن آشکار نیست؟

این کارشناس مسائل استراتژیک تصریح کرد: برخی‌ها احساس می‌کردند مردم وقتی در روند مذاکرات قرار بگیرند و تیم مذاکره کننده با آمریکا نشست و برخاست کند نفرت خود را نسبت به شیطان بزرگ از دست می‌دهند ولی این خیال باطلی بود.

وی با بیان اینکه برخی ها احساس می کردند مردم وقتی در روند مذاکرات قرار بگیرند و تیم مذاکره کننده با امریکا نشست و برخواست کند می تواند نسبت خود را نسبت به شیطان بزرگ از دست داده ولی خیال باطلی بود خاطرنشان کرد: برخی ها احساس می کنند تمام مردم فقط پورشه سوارانی هستندکه در خیابان های بالای تهران حرکت کرده و البته این از مشکلات بالای شهرنشینی است.

تصاویر مربوط به این مراسم را در ادامه می‌بینید: