کارگردان یکی از پربیننده ترین سریال های سینما این روزها به دلیل بیماری مجبور شده است مدتی را در خانه استراحت کند. هر چند مریضی این هنرمند متعهد سخت است اما امید به آینده و راضی بودن به رضای خدا که ویژگی بارز هر فرد مومنی است باعث شده همچنان در دفاع از ارزشهای انقاب اسلامی پیش گام باشد و مواضع خود را با همان استحکام سابق بیان کند. فرج الله سلحشور کارگردان آثاری همچون سریال مردان آنجلس و یوسف پیامبر با اینکه در بستر بیماری است اما به درخواست مصاحبه خبرنگار فرهنگی سراج۲۴ جواب مثبت داد. آن چه در زیر می خوانید مواضع وی درباره فستیوال های جهانی به خصوص فستیوال کن و مسئولان سینمایی کشور است.

فرج الله سلحشوردر این  گفت‌وگو با اشاره به اینکه اگر بدانیم که فیلمسازی از کجا شروع شده، به دلایل تعلق اکثر فیلمسازان به باورهای غربی پی خواهیم برد اظهار داشت:  فیلمسازی از غرب و هالیوود شروع شده و فیلمسازان دنیا و از جمله ایران برای هالیوود فیلم می سازند و برای مملکت خودشان فیلم نمی سازند.

وی با بیان این مطلب که فیلمسازی ما گوشه و عضوی از فیلمسازی جهانی صهیونیستی است نه فیلم سازی ایرانی عنوان کرد: با این دید ساختن فیلم برای جشنواره های آنان یک امر طبیعی است.

کارگردان سریال یوسف پیامبر در پاسخ به این سئوال که چرا مسئولان فرهنگی ما اجازه حضور فیلمهایی که محورشان سیاه نمایی علیه کشور است را در جشنواره هایی خارجی می دهند گفت: مسئولان سینمایی ما و با یک دید دیگر همه مسئولان فرهنگی و هنری ما  دربرابر سینمای واردتی غربی تسلیم شده اند یعنی این سینمایی را که غرب را به ما تحمیل یا حقنه کرده در برابرش تسلیم شده و قبول کرده اند و باور کرده اند که سینما این است. در حالی که ما سینما اسلامی داریم و غیر از این سینمای مدنظر این مسئولان است اما آن‌ها معتقدند سینمای اسلامی نداریم و برای همین جز اینکه به سمت غرب گرایش پیدا کنند راهی ندارند.