حاج حسین یکتا در حاشیه نشست مسئولان و شورای بسیج دانشگاه‌های استان قزوین که در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار داشت:‌ قرارگاه فرهنگی خاتم‌الاوصیاء قرارگاهی است که در جبهه فرهنگی مردمی حرفه‌ای و تخصصی انقلاب اقدام به شناسایی، سازماندهی، آموزش و توانمند کردن عناصر این جبهه می‌کند.

وی افزود: مؤسسات، تشکل‌های مردمی و عناصر فکری و فرهنگی که در عرصه‌های هنری، فرهنگی و فضای مجازی غیر رده رسته‌ای لشکری و کشوری فعالیت می‌کنند، دور هم جمع شده و یک جبهه مردمی عظیم بسیجی را در راستای فرامین رهبر معظم انقلاب تشکیل می‌دهند.

این مسئول اضافه کرد: در واقع مهم‌ترین وظیفه این ستادها و جبهه‌های فرهنگی شناسایی و ساماندهی مراکز و افراد فرهنگی فعال در استان‌های مختلف کشور است.

مدیر بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیاء عنوان کرد: اگر به جمله کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا اعتقاد راسخ داشته باشیم باید در نظر بگیریم که همواره عاشورا و کربلا است.

یکتا تصریح کرد: کشور ما و جوانان آن در برهه‌ای از زمان با جنگ سخت دست و پنجه نرم می‌کردند و امروز کربلا و عاشورای ما  همان جنگ نرمی است که با آن روبرو هستیم.

وی با بیان اینکه بسیج در هر مقطع از زمان باید آمادگی مقابله با هر نوع هجمه‌ای را داشته باشد، گفت: در دوران دفاع مقدس بنا به مقتضیات زمان امام راحل فرمان حضور در جبهه‌های جنگ حق علیه باطل را صادر کردند که آحاد مردم جامعه به ویژه جوانان با جان و دل پذیرفتند.

این مسئول عنوان کرد: امروز نیز بر اساس شرایطی که کشور در آن قرار گرفته، بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب باید در برابر جنگ نرمی که دشمنان علیه نظام آغاز کرده‌اند، ایستادگی کنیم.

مدیر بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیاء ادامه داد: دنیا محل تکامل است اگر در دوران دفاع مقدس در جبهه‌های جنگ سرد حضور پیدا کردیم امروز باید باور داشته باشیم که ایستادگی در برابر جنگ نرم نیز تکلیف است.

یکتا با اشاره به جشنواره فیلم عمار بیان داشت: بسیجیانی که در عرصه مستندسازی و فیلم‌سازی فعالیت می‌کردند، کارهای فرهنگی خود را در جشنواره فیلم عمار به نمایش گذاشتند.

وی با اشاره به اثرات مثبت چنین جشنواره‌هایی گفت: هرچه این هم‌افزایی‌ها و جشنواره‌ها بیشتر شود، قطع یقین خروجی‌های آن بیشتر شده و پس از آن حرکت در مسیر رسیدن به اهداف را شاهد خواهیم بود.

این مسئول اضافه کرد: بسیجیان و جوانان امروز سرمایه‌های ارزشمندی از قبیل تجربه سی ساله انقلاب و معرفت و بصیرت پای کار بودن را در اختیار دارند، باید باور کنند که ماموریت بزرگی بر دوش آنان قرار گرفته است.

مدیر بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیاء خاطرنشان کرد: جوانان بسیجی امروز باید اعتقاد داشته باشند که در نقطه حساسی از تاریخ حضور دارند و قرار است اتفاقات مهم تاریخی با وجود آنان رقم بخورد.

یکتا متذکر شد: بسیجیان جوان باید باور داشته باشند که در خودباوری و پای کار بودن در مسابقه الی‌الله می‌توانند از بسیاری از رزمندگانی که در دوران دفاع مقدس در جبهه‌ها حضور داشتند، جلوتر حرکت کنند.

وی در پایان اذعان داشت: هفته بسیج فرصتی است تا بسیجیان عملکرد یک ساله خود را مورد بررسی، جمع‌بندی و بازنگری قرار دهند.