شواهد و نشانه ها حاکی از آن است که دشمن برنامه جدی برای انتخابات آینده مجلس و پس از آن انتخابات دور دوازدهم ریاست جمهوری دارد.

کنترل افکار عمومی مهم ترین برنامه ایست که از سوی سرویس های امنیتی غرب برای داخل جمهوری اسلامی برنامه ریزی شده است.شبکه‌های اجتماعی مهم، توسط گروه‌های نفوذ، رصد و «کنترل» می‌شوند. گروه‌های تولید و انتشار پیام‌های هماهنگ در شبکه‌های اجتماعی، واقعاً وجود دارند، و به صورت سازمان دهی شده به انتشار پیام‌های به اصطلاح «مردمی» می‌پردازند. به علاوه، افراد پر مخاطب و لایک خور هم هدف سرمایه گذاران قرار می‌گیرند، تا در درجه اول، برای مقاصد تجاری و اقتصادی، و در درجه بعد، مقاصد سیاسی و فرهنگ، استخدام شوند.

سرویس های امنیتی غرب معتقدند افکار عمومی شکل دهنده رفتار حاکمیت است و اگر افکار عمومی خواستار موضوعی باشد حاکمیت با توجه اینکه در ایران دیکتاتوری نیست مجبور است در نهایت به خواسته افکار عمومی تن بدهد و به همان سمت حرکت کند.

سرویس های غربی تجربه شکست خورده براندازی به سبک فتنه۸۸ را در کارنامه خود دارند در فضایی که هنوز شبکه های اجتماعی موبایلی بوجود نیامده بود و عمده فعالیت دشمن بر روی شبکه های اجتماعی تحت نت نظیر فیس بوک و توئیتر و … بود . از انتخابات ۹۲ به بعد کم کم شبکه های اجتماعی موبایلی گسترش پیدا کرد و امروز کار به جایی رسیده که عمده برداشت اطلاعات کاربران از همین شبکه های اجتماعی است.

شبکه های اجتماعی متنوع و متفاوت با کاربران بسیار زیاد که عملا کنترل آن را بسیار سخت و بعضا غیرممکن می نماید. درسیستم شبکه های اجتماعی تحت بستر موبایل اطلاعات اصلی یا BIG DATA  دیده نمی شود و فقط شرکت اصلی که سرورهای این شبکه هارا در اختیار دارد قادر به تشخیص و آنالیز داده هاست . به این معنی نمی توان تشخیص داد که داغترین موضوع در این شبکه ها چیست و عملا هیچ نظام رصدی کارامدی در این زمینه در دسترس نیست.در دسترس ترین مثالی که می توان زد تشییع پیکر مرتضی پاشایی و یا درگیری های مهاباد در هفته های گذشته است که عملا هدایت و کنترل این موضوعات از طریق همین شبکه های اجتماعی موبایلی صورت گرفت.

در همین راستا دشمن در حال پیشروی و برنامه ریزی جدی تر بر روی این شبکه هاست برای مثال یکی شدن پلت فرم نرم افزاری  فیس بوک و واتس آپ در آینده نزدیک از جمله این برنامه هاست.

دشمن با همراهی و همکاری برخی عوامل داخلی خود به شدت به دنبال تاثیرگذاری بر انتخابات مجلس دهم که به زعم خود مهم ترین انتخبات برای ۱۰ سال آینده جمهوری اسلامی است هستند. این جریانات با گسترش اینترنت و همچنین شبکه های اجتماعی موبایلی به دنبال تاثیرگذاری بر انتخابات مجلس و پس تست مثبت آن تاثیرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ هستند.کنترل،تاثیرگذاری و هدایت افکار عمومی از جمله برنامه های دراز مدت این شبکه های اجتماعی است. همزمان تغییر سبک زندگی و حرکت دادن جمهوری اسلامی در مسیری که غرب می خواهد و براندازی به سبک جدید از جمله اهداف مورد نظر غرب و سرویس های امنیتی از گسترش این شبکه هاست.