در کنار اخبار سینمایی، موسیقی، کتاب و سایر بخش های فرهنگ، چند وقتی هست نگاهی آسیب‌شناسانه به موضوع رابطه دوجانبه ستاره ها یا به تعبیر بهتر سلبریتی‌های فرهنگی با مدیران سینمایی و تلویزیونی داشتیم.

در گزارش های قبلی به این نکته اشاره کردیم که تفاوت قابل توجه زندگی شخصی ستاره ها با رفتار آن‌ها در جلوی دوربین برای جامعه به خصوص نسل جوان یک پارادوکس ناخوشایندی را ایجاد کرده است.

چرا که آن‌ها رفتار باز مجری ها و بازیگرها در زندگی شخصی شان که در صفحات شبکه های اجتماعی بازتاب پیدا می‌کند را بسیار متفاوت با رفتار آن‌ها در جلوی دوربین دیدند و این جوانان ریاگریز نسبت به این رفتار واکنش منفی شدیدی را نشان دادند.

اما اتفاقی که ما را بر آن داشت تا دوباره به این موضوع بپردازیم اظهارات غلامرضا میرحسینی مدیر شبکه سوم سیما در یک گفت وگو درباره از یکی از جنجالی‌ترین مجری‌های دهه اخیر صداوسیما که این روزها به دلیل اینکه دعوای شخصی با همسر سابقش را به رسانه ها کشانده اند، به شدت خبرساز شده است.

وی درباره  قوت شکل مجری‌گری فرازد حسنی می‌گوید: حسنی مجری خوبی است و اتفاقاً کارش را با من و برنامه «کوله پشتی» شروع کرد که آن زمان مدیر گروه اجتماعی شبکه سه بودم. او به سرعت به خاطر استعداد و توانمندی بالایش و اینکه اهل مطالعات علمی در حوزه های مختلف است و همچنین شادابی و طراوتی که برنامه های مذکور نیاز دارند و او با نحوه اجرایش به آنها بخشید، توانست بین مخاطبان جایگاه خاصی پیدا کند. ضمن اینکه در این راه تجربه های بازیگری اش هم به کمک او آمدند.

وی درادامه گفت‌وگوی خود در رابطه با شرایط حضور فرزاد حسنی در رسانه ملی گفت: الان با توجه به اتفاقات اخیر، برگرداندن فرزاد حسنی به جایگاه قبلی، زمان می برد. یکسری قواعدی وجود دارد که باید رعایت شوند. به ویژه یک مجری که پیشانی رسانه قرار دارد و با معذوریت های مضاعفی مواجه است. او با عوامل پشت صحنه فرق دارد و باید خیلی چیزها را رعایت کند. الان به استاندارد سازی آداب معاشرت مجریان در خارج از حوزه رسانه هم می پردازیم. یک مجری یا چهره شناخته شده به هر حال حتی اگر خودش دوست نداشته باشد، نباید به هر جایی برود و هر کاری را انجام دهد. برخی دوستان متاسفانه از این موارد عدول می کنند و سازمان ناگزیر می شود مدتی از آنان استفاده نکند و این به معنای حذف کاملشان نیست. این افراد نیاز به آموزش بیشتر و تفهیم مسائل ذکر شده دارند تا برگردند.

این واکنش مدیر شبکه سه درحالی است که طی چند هفته اخیر یکی از مطالب  اصلی سرویس فرهنگی پایگاه خبری سراج۲۴ که در قالب گزارش ها و گفت‌وگوها با اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نمود پیدا کرد،‌ تلاش برای واکنش مدیران تلویزیونی به رفتار شخصی مجریان است تا الگوی جلوی دوربین نسل جوان به جای یک فرصت، به تهدید تبدیل نشود.

اما اگر بنا به دلایل فشار رسانه‌ای یا تدبیر مدیران سینمایی سعی در نظارت بر رفتار مجریان است هنوز چند مورد دیگری نیز هستند که باید رفتارهای مشابه با فرزاد حسنی با آن‌ها شود تا عدالت این رفتار حس شود.

در اتفاقات اخیری که در رابطه با دو مجری مشهور سیما به وقوع پیوست آزاده نامداری نیز به اندازه حسنی مقصر بود کما اینکه شروع رسانه‌ای شدن این دعوا به دلیل پستی بود که وی در اینستاگرام خود گذاشت و چشمان کبودش را به دلیل ضرب و شتم حسنی دانست. موضوعی که با تکذیب حسنی مواجه شد و سرآغازی بود بر ردوبدل شدن نامه‌های عجیب رسانه‌ای بین این دو نفر شد.

گفتنی است در یکی از فعالیت‌های عجیب آزاده نامداری، وی این روزها در یکی از مجلات لایف استایل ستونی ثابت دارد و در قالب روانشناس و مشاور خانواده به خانم ها و آقایان مشاوره می دهد، وقتی مقابل سوال یک خانم درباره اینکه همسرش فیلم های غیر اخلاقی می بیند قرار گرفت، اینگونه پاسخ داد: «این موضوع بسیار دردناکی برای خانم‌هاست و متأسفانه باید بگویم شیوع آن در جامعه کم نیست. مشکل این دست از فیلم ها فضای تصنعی بودن آن و فضای فانتزی حاکم بر آن است که با رنگ و نور بسیار تزئین شده و فرسنگ ها با زندگی واقعی فاصله دارد.»

اما در گزارش های بعدی به نمونه‌های دیگری نیز خواهیم پرداخت. افرادی که حتی پس از دهن کجی در رابطه با نظام اسلامی و حضور در شبکه‌های ماهواره‌ای بازهم در جلوی پای آن‌ها در صداوسیما فرش قرمز پهن شد و بودجه‌های کلان برای ساخت برنامه دریافت کردید.

به امید روزی که همانند رفتاری که با یک کارمند ساده در یک اداره یا سازمان دولتی می‌شود، با یک ستاره‌ تلویزیونی نیز همان قانون جرا شود.