اولین کتاب مجهز به تکنولوژی واقعیت افزوده از سوی نشر فاتحان راهی بازار کتاب شد. کتاب «فرشته نجات» روایتی مستند از زندگی بهیار شهید فوزیه شیردل به قلم عبدالرضا سالمی‌نژاد کتابی است که این قابلیت روی آن نصب شده و در نمایشگاه کتاب به مخاطبان عرضه می‌شود.

این کتاب که اولین کتاب مجهز به تکنولوژی واقعیت افزوده در کشور است، برای اولین بار منتشر شده است. این کتاب با این قابلیت بخش‌هایی از خاطرات داخل کتاب را با استفاده از نرم‌افزار واقعیت افزوده آن را به صورت تصویری برای خوانندگان کتاب نمایش می‌دهد.

۱۳۹۴۰۲۱۶_۰۱۲۹۶۲۴(۱)

«فرشته نجات» روایت دختر ۲۰ ساله‌ای است که در ۱۷ سالگی مهمترین تصمیم زندگی خود را با عضویت در جمعیت شیروخورشید سرخ گرفت. «فرشته نجات» دو روایت ساده از زندگی پر شکوه و پر از ایثار است که می‌خواهد در روایت اول عشق به خانواده و همنوع را نشان دهد و در روایت دوم، عشق و از جان‌گذشتگی و ایثار را برای میهن اسلامی‌اش.

این کتاب اگرچه به نام فوزیه است، اما قرار گرفتن او در نقطه کانونی، یکی از سخت‌ترین گردنه‌های عبور انقلاب اسلامی و در متن خطرهایی که پاوه را تهدید به تجزیه از کشور می‌کرد، لاجرم مسیر نوشتن درباره او را از میان حوادث کانونی و پیرامونی رقم می‌زند.

فوزیه شیردل دختر ۲۰ ساله کرمانشاهی که معبد خود را در عشق به خانواده و آرمان‌هایش یافته بود در سال ۱۳۵۸ در غائله پاوه به شهادت رسید و ۳۵ سال بعد در سال ۱۳۹۳ به عنوان شهید شاخص زن انتخاب شد تا برای دختران روزگار خود الگویی قابل تعمیم باشد.

۱۳۹۴۰۲۱۶_۰۲۲۹۶۲۴(۲)

کتاب «فرشته نجات» از سوی انتشارات فاتحان در ۳ هزار نسخه و با قیمت ۱۷ هزار تومان در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در غرفه این انتشارات واقع در شبستان اصلی راهروی ۱۶ غرفه ۲۵ به مخاطبان عرضه می‌شود.

بر اساس این گزارش، «واقعیت افزوده» (به انگلیسی: Augmented Reality) یک نمای فیزیکی زنده، مستقیم یا غیرمستقیم (و معمولاً در تعامل با کاربر) است، که عناصری را پیرامون دنیای واقعی افراد اضافه می‌کند. این عناصر بر اساس تولیدات کامپیوتری که از طریق دریافت و پردازش اطلاعات کاربر توسط سنسورهای ورودی مانند صدا، ویدئو، تصاویر گرافیکی یا داده‌های GPS است، ایجاد می‌شود.