به گزارش سراج، آیت‌الله رضا رمضانی‌گیلانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه دغدغه‌های فرهنگی مقام معظم رهبری، مراجع تقلید و علما باید مورد توجه باشد، اظهار کرد: مسئولان راه‌های نفوذی دشمن را بسته تا نتوانند از این فضا برای ضربه زدن به نسل جوان استفاده کنند.

برگزاری کنسرت‌های موسیقی با نگاه ابزاری برای شرکت در انتخابات اشتباه است وی با بیان اینکه برگزاری کنسرت‌های موسیقی اگر با نگاه ابزاری برای شرکت در انتخابات اشتباه است، افزود: استفاده از هر ابزاری برای شرکت در انتخابات منطقی و شرعی نیست.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: حوزه هنر عرصه وسیعی دارد و باید به شکل صحیح از آن استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه مردم و نسل جوان به نشاط روحی در زندگی نیاز دارند، تصریح کرد: آمارهای دل‌مردگی و اضطراب در کشورای غربی رو به افزایش است.

آیت‌الله رمضانی‌گیلانی تاکید کرد: بی‌بند و باری را نمی‌توان جزء مقوله فرهنگ قرار داد و ممکن است استفاده نادرست از از هنر نشاط کاذب را به همراه داشته باشد.

جناح‌بندی سیاسی در حوزه فرهنگ خیانت به فرهنگ دینی است.

وی با تاکید بر اینکه به جوانان باید نشاط واقعی را بیاموزیم، افزود: ازدواج آسان از مواردی است که باید به صورت جدی در جامعه دنبال شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه جناح‌بندی سیاسی در حوزه فرهنگ، خیانت به فرهنگ دینی است، اظهار کرد: مهندسی فرهنگی مسیری که باید در حوزه فرهنگ طی کنیم را مشخص می‌کند.

وی با اشاره به برگزاری جلسه مجلس خبرگان رهبری، تصریح کرد: در جلسه خبرگان رهبری به مسئله سبک زندگی و اسراف توجه شده بود.

آیت‌الله رمضانی‌گیلانی خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی به این معنا است که باید برخی از هزینه‌‌ها کاهش پیدا کند و اگر می‌خواهیم تولید ملی را افزایش دهیم باید به مسئله اسراف توجه بیشتری داشته باشیم.

فعالیت جوانان اروپایی در فضای مجازی به نفع نظام جمهوری اسلامی وی با تصریح بر اینکه مطالبه جدی مقام معظم رهبری بر روی حل مشکلات اقتصادی است، افزود: برخی از شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک با بیش از یک‌میلیارد و 200 میلیون نفر عضو در دنیا تاثیر عمیقی بر روی حوزه فکر و اخلاق نسل امروز گذاشته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه عده‌ای از جوانان اروپایی برای معرفی نظام جمهوری اسلامی در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند،‌ گفت: برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمن باید مراکز اسلامی را در دنیا بیشتر فعال کرد.

وی تصریح کرد: تاسیس شبکه‌های ماهواره‌ای، تلویزیون‌های اینترنتی، اعزام مبلغ روز‌آمد به کشورهای دیگر، ارائه تحلیل‌های دقیق حوزه‌های مختلف از ایران و ترجمه به زبان‌های روز دنیا و‌ فعال‌شدن بخش بین‌الملل خبرگزاری‌ها برای تبلیغ ارزش‌های اسلامی از مهم‌ترین راه‌های مقابله با ترفندهای دشمنان است.