حجت‌الاسلام سعید مهدوی عصر امروز در آیین اهدای جایزه مسابقه کتاب و زندگی در این شهر با تاکید بر حمایت از نهضت کتاب و کتابخوانی در جامعه اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین عناصر اثرگذار برای قوام، ایستادگی و مقابله مردمی در مقابل تهاجم و ناتوی فرهنگی حمایت و پشتیبانی از نهضت کتاب و کتابخوانی به منظور هدایت افکار عمومی در راستای معرفی کتاب‌های مفید برای دستیابی به سبک زندگی اسلامی و ساختن تمدن جدید اسلامی است.

وی نهضت کتابخوانی در جامعه را مهم عنوان کرد و افزود: تلاش دشمنان در راستای انتشار کتاب‌هایی با القای سبک زندگی غربی در جامعه است.

مهدوی با بیان اینکه دشمنان این مرزوبوم برای تسلط بر فکر و اندیشه جامعه تلاش می‌کنند، تصریح کرد: دشمنان به دنبال چاپ و نشر کتاب‌های ظاله، منحرف، مستهجن و شبهه‌افکن در رسانه‌های اجتماعی و تشکل‌های وابسته بی‌مزد و با مزد هستند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های گیلان خواستار تلاش جناح مؤمن و باورمند به استقلال کشور برای تبلیغ معارف فرهنگی در جامعه شد و بیان کرد: انتشار کتاب‌هایی که موجب عمیق شدن اندیشه، قوام باورها، نشر فرهنگ دینی و ملی ملت می‌شود، حائز اهمیت است.

وی با تاکید براینکه نشر فرهنگ دینی باید مورد حمایت شخصیت‌های فرهیخته فرهنگی، اجتماعی، دینی و ملی قرار گیرد، یادآور شد: تلاش مجمع ناشران انقلاب اسلامی مبنی بر معرفی کتاب‌های خوب به جامعه قابل تحسین است.

مهدوی پیگیری اولیه مبنی بر استفاده از نماز جمعه برای عرضه کتاب‌های خوب را قابل تحسین دانست و خاطرنشان کرد: حضور ائمه جمعه در نهضت فرهنگی ترویج فرهنگ کتابخوانی تاثیرگذار است.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های گیلان با اشاره به فعالیت مجموعه‌های فرهنگی هیئت‌های مذهبی، سمن‌ها، کانون‌های فرهنگی، تربیتی و … در ترویج امر کتابخوانی، اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری احیای نهضت کتابخوانی در جامعه است.

وی رجوع بی‌حساب به شبکه‌های اجتماعی را از خطرهای فرهنگی و معرفتی در جامعه عنوان کرد و افزود: شبکه‌های اجتماعی دانش افراد را سطحی می‌کند و موجب تبدیل عمر مطالعاتی پر برکت به وقت‌گذرانی می‌شود.

مهدوی با بیان اینکه امروز بخش قابل توجه ذهن و وقت افکار عمومی وابسته و مشغول دریافت اطلاعات از طریق شبکه‌های اجتماعی شده است، تصریح کرد: اگر جامعه‌ای بخواهد به فرهیختگی نائل شود باید وقتی از شبانه روز را به کتاب و کتابخوانی اختصاص دهد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های گیلان وجود افراد کتابخوان را یکی از شاخص‌های تمدن جدید اسلامی در مقابله با نظام سلطه، استعمار و استثمار خواند و بیان کرد: رسانه‌ها منادی جبهه فرهنگی در ترویج فرهنگ کتابخوانی محسوب می‌شوند و باید با دغدغه مجمع ناشران انقلاب اسلامی همراه باشند.

وی بر نشر و توسعه فرهنگ و سبک زندگی اسلامی تاکید کرد و گفت: کتاب «من زنده‌ام» یادآور مقاومت ملت ایران برای حفظ استقلال، آزادی و نظام اسلامی در دفاع مقدس است.

مهدوی تهاجم فرهنگی را مبارزه بین حق و باطل دانست و خاطرنشان کرد: مسابقه کتابخوانی صف‌آرایی جناح مؤمنانه در مقابل افرادی که خودباوری و هویت اسلامی و ملی ندارند، است.

در این جلسه عبدالکریم علیزاده با اشاره به اینکه تامل در مطالعه و شناسایی کتاب خوب از اهداف برگزاری مسابقه کتاب و زندگی است افزود: مرحله نخست این مسابقه با کتاب من زنده ام برگزار شد و این کتاب در جریان مسابقه به تعداد ۱۵۰ هزار جلد چاپ شد.

دبیر مجمع ناشران انقلاب اسلامی گیلان با تاکید بر اینکه ترویج کتابخوانی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است و فعالان در حوزه کتاب باید برای شناساندن کتاب خوب به مردم تلاش کنند،گفت:مرحله دوم مسابقه با کتاب “خانواده” برگزار می شود مهلت شرکت در مسابقه کتابخوانی تا ۳۱ اردیبهشت است.

علیزاده با تاکید بر اینکه مردم از کتاب خوب استقبال می کنند گفت: کتاب من زنده ام با تبلیغات متوسط چین اقبالی یافت و توانست رکود بزند.

وی با اشاره به وجود عدم امکانات و مکان هایی برای عرضه کتاب در شهرستان های استان تصریح کرد: بدین منظور مجموعه های برای عرضه کتاب ایجاد شد و نمایشگاههای حاشیه نماز جمعه از جمله این مکان ها است.

دبیر مجمع ناشران انقلاب اسلامی گیلان با تصریح بر اینکه شبکه‌های اجتماعی مردمی مانند هیئت‌های مذهبی می‌توانند نقش موثری در معرفی کتاب‌های خوب در جامعه داشته باشند،گفت:  ایجاد زمینه برای کسانی کانال ارتباطی بین مردم و جریان توزیع کتاب هستند می تواند دسترسی مردم به کتاب خوب را راحت تر کند.

???? ????? ?????? ?????? ???? ? ????? ?? ??? ?????? ????? ???? ????? ?????? ?????? ???? ? ????? ?? ??? ?????? ????? ???? ????? ?????? ?????? ???? ? ????? ?? ??? ?????? ????? ???? ????? ?????? ?????? ???? ? ????? ?? ??? ?????? ????? ???? ????? ?????? ?????? ???? ? ????? ?? ??? ?????? ?????