مراسم رونمایی از نرم افزار چندرسانه ای شهید سید مرتضی آوینی با نام هنر خاکی ۳ روز یکشنبه با حضور سردار سعید قاسمی فرمانده و رزمنده دوران دفاع مقدس و دیگر مسئولان برگزار گردید.

پس از پخش کلیپ شهید آوینی،سردار سعید قاسمی به عنوان سخنران اولیه این مراسم به تشریح خصوصیات اخلاقی و حرفه ای شهید اهل قلم سید مرتضی آوینی پرداخت.ایشان در ابتدای صحبت های خود از تمامی افرادی که برای تهیه و تنظیم این مجموعه نرم افزار چندرسانه ای زحمت کشیده بودند،تقدیر و تشکر کرد و همچنین همزمانی مراسم شهید آوینی را با شهید صیاد شیرازی را امری مبارک قلمداد کردند.

وی در ادامه سخنرانی خود به تقارن بزرگداشت شهید سید مرتضی آوینی و همچنین روز فناوری هسته ای انتقاد داشتند و اظهار داشت:در بین ۳۶۵ روز سال چرا بایستی روز بزرگداشت این شهید اهل قلم با روز فناوری هسته ای تقارن داشته باشد.مشخصا عده ای به دنبال این هستند که جایگاه این شهید بزرگوار را کوچک شمارند و از اهمیت آن بکاهند.

سردار سپاه پاسداران با بیان این که در مراسم های بزرگداشت شهید آوینی که در بهشت زهرا برگزار می گردد،اکثر جوانان دهه ۷۰ و ۸۰ شرکت می کنند و خواستار شناخت ابعاد فرهنگی و اجتماعی و هنری این شهید هستند خاطرنشان کرد:۲۲ سال است که از زمان شهادت این شهید می گذرد و آن طور شاید و باید است،دستگاه های مرتبط نتوانسته است که جایگاه شهید آوینی را برای مردم روشن کنند.

سردار قاسمی در ادامه تصریح داشت:شهید مرتضی آوینی پدیده ای در انقلاب بوده است که برخی از افراد و جریان های سیاسی غرب گرا قصد منفعل نشان دادن اقدامات ایشان را دارند.ویژگی انقلاب اسلامی این است که مقاصد و اهداف این جریان ها را منفعل کند.

وی گفت: شهید مرتضی آوینی در خاطرات خود می افزاید:«من بچه شهرری هستم و با شروع انقلاب هر آنچه که اثر هنری خودم را در اختیار داشتم،همه آنها را در گونی قرار دادم به آتش کشاندم».انقلاب اسلامی نشان داده است که افرادی همچون مرتضی آوینی چگونه تاثیر خود را می توانند بر جامعه گذارند.

در ادامه این مراسم سردار قاسمی به عدم پخش فیلم سینمایی فرزند صبح نیز انتقاد کرد و اظهار داشت:بدون هیچ گونه تحقیق و بررسی و با صرف هزینه های میلیاردی،به دلایل کاملا روشن این فیلم سینمایی پخش نگردید.شما شاهد این موضوع بودین که این شهید در هیچ یک از پلان های تصویری خود حضور نداشت و نشان دهنده خضوع ایشان بود.

رزمنده و سردار سپاه پاسداران در انتهای صحبت های خود در مراسم رونمایی از نرم افزار چندرسانه ای شهید آوینی از جنایت های خاندان آل سعود انتقاد کرد و گفت:در هر جنایتی علیه بشریت و به خصوص اسلام تشیع،یک پای خاندان آل سعود حضور دارند.به طور مثال در جریان کشتار ۲۵۰ نفر از حجاج ایرانی،این مستند توسط شهید آوینی به تصویر کشیده شد.این جنایت علیه بشیرت در طول مدت تاریخ اسلام بی سابقه بوده است.تا جایی که حضرت امام خمینی(ره)نسبت به این اقدام جنایتکارانه خاندان آل سعود انتقاد روا داشت.