حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در سخنان پیش از خطبه‌های نمازجمعه تهران با اشاره به اینکه کوتوله‌های داخل و خارج شاخ و شانه می‌کشند، اظهار داشت: اگر این مسئله را سامان ندهیم کوتوله‌ها برای ما مسئله ساز می‌شوند و مطالبه‌های پوچ می‌آفرینند و می‌خواهند انقلاب را به اندازه خودشان حقیر کنند.

وی با تأکید براینکه انقلاب باید در سه جبهه سریع وارد عمل شود، گفت: تمدن‌سازی بدون اقتصاد مقاومتی امکان پذیر نیست. امروز باید سه سپاه صد هزار نفری در داخل و خارج کشور آماده کنیم. یک سپاه صدهزار نفری برای کمک به مستضعفین در ۵ قاره عالم فعالیت کنند‎. دوم سپاه صدهزار نفری جهادی و عملیاتی تشکیل شود برای کمک به کشورهای مورد هجوم نظامی دشمن. سپاه صدهزار نفری برای تمدن سازی اسلامی.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: باید یک سپاه ۱۰۰ هزار نفری اسلامی جهت خدمت به مستضعفان جهان با کمک دولت‌های اسلامی در ۵ قاره تشکیل شوند. تا فرهنگ انقلاب اسلامی را در حوزه اقتصاد و همچنین همه حوزه‌ها در کشورهای فقیر سازماندهی کند.

رحیم‌پور ازغدی ادامه داد: باید با همکاری دانشگاه‌ها در کشورهای آفریقایی، آمریکای لاتین و حتی بخشی از اروپا دست کم ۱۰۰ هزار نیرو برای کمک به فقرا سازماندهی شود.

وی همچنین با تأکید براینکه صد هزار نیروی جهادی و عملیاتی در کشورهای اسلامی باید تشکیل شود گفت: زمانی که کشورهای اسلامی مانند عراق، یمن، سوریه، فلسطین … و کشورهای از این قبیل که مورد هجوم اشغالگران قرار می‌گیرند باید طبق قانون فرمان امام و رهبری و همچنین منافع ملی خودمان این صد هزار نیرو را برای عملیات رزمی و نظامی آماده کنیم.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه دشمن عملا وارد کشورهای اسلامی می‌شود گفت: این داعشی که صورتش را می‌پوشاند غیر از چند هزار نفر بقیه ارتش‌های مزدور کشورهای عربستان، آمریکا و کشورهای اروپایی هستند. دشمنان اسلامی برای آدم کشی خیلی سریع وارد کشورهای اسلامی می‌شوند.

رحیم پور ازغدی  ادامه داد: ما چرا باید تعارف کنیم باید یک سپاه صدهزار نفری چریک تشکیل دهیم و علناً وارد کشورهای اسلامی شوند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون ده ها هزار نفر افراد تحصیل‌کرده، مدیران باتجربه در کشور وجود دارد که به صورت درست سازماندهی نمی‌شوند گفت: رهبر معظم انقلاب فرمان‌هایی را برای اقتصاد مقاومتی صادر کرده‌اند این فرمان‌ها چگونه و باید چه کسانی اجرایی شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه مقامات کلی‌تر از رهبرمعظم انقلاب صحبت می‌کنند تصریح کرد: این درحالی است که باید جزئی حرف بزنند باید نیروهای فعال و قوی اما بی کار و تماشاچی را سازماندهی کرد.

رحیم‌پور ازغدی بیان کرد: اگر تقسیم کار انجام نشود تا آخر برای همدیگر انشا می‌خوانیم. در سه چهار دولت گذشته دیدیم که دولت‌ها به بخشی از وظایف خود عمل کردند. اما در بسیاری از موارد دولت‌ها وقتی به وعده‌های خود نتوانستند عمل کنند راحت‌ترین کار برای آنان این بود که ادای اپوزیسیون را درآوردند این کار در دولت قبل شد در دولت قبل از قبل هم انجام شد و در این دولت هم انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این کار مسئولانه نیست گفت: همه مشکل دارند اینکه روئسای سه قوه می‌گویند نمی‌گذارند به این معنی است که یا مردم یا دیگران نمی‌گذارند. همه مقصرند به جز مسئولان سه قوه.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه حالا مقصران را پیدا کرده‌اید، با طرح این پرسش که مسئله بانک‌ها چه زمانی باید حل شود گفت: بانک‌ها می‌توانند یک اقتصاد را نابود کنند یا بازارهای یک کشور را به صد درصد با یک اقتصاد سالم مدیریت کنند. هردوی این کار را بانک‌ها می‌توانند انجام دهند. آنها همچنین می‌توانند ربای کثیف بگیرند و اسم دیگری روی آن بگذارند همچنین می‌توانند ربا نگیرند.

رحیم پور ازغدی افزود: به لحاظ شرعی و حکومتی می‌توان انواع و اقسام قوانین که خلاف شرع نباشد را تصویب کرد.

وی  در ادامه با اشاره به اینکه بعضی از مدیریت‌ها در اقتصاد و بازار خلاف تشخیص مصلحت است خطاب به سران سه قوه گفت: تکلیف خودتان با خودتان روشن است، کدام سیاست بانک‌ها به تولید کمک کرده و چه مقدار به آن صدمه زده فایده دانشگاه‌ها چیست؟ دانشگاه‌ها به جز هزار دکتر و  فوق لیسانس چه محصول دیگری داشته است بعضی از مسئولان حوزه علمیه قم اعلام کردند دانشگاهیان محصولات تحقیقات خود را عرضه کنند چرا انقدر حرف می‌زنید. مدیران حوزه قم، مشهد، اصفهان و مراجع باید یقه اینها را بگیرند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید دوباره براینکه بانک‌ها می‌توانند صدردصد اقتصاد را اسلامی کنند، تصریح کرد: نباید مردم را مأیوس و نگران کرد. سوالی از بانک مرکزی دارم آیا آنها می‌دانند در بانک‌ها چه می‌گذرد؟ آیا بانک مرکزی تضمین می‌کند آنچه را که در بانک‌ها انجام می‌شود طبق قانون بانکداری اسلامی است؟

رحیم‌پور ازغدی با تأکیدبر اینکه مردم باید مالیات پرداخت کنند گفت: بیماری بچه پولدار مفتخوری است و بی عرضگی‌هایش را با پول نفت می‌پوشانند. نتیجه وابستگی به نفت این است که تحت فشار خارجی همه چیز را می‌دهیم و بچه پولدار مفت‌خور تبدیل به بچه بی غیرت بین المللی می‌شود که تحت فشار می‌ترسد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم انقلاب که همه چیز را به مذاکرات هسته‌ای گره نزنید، گفت: غرب می‌گوید که اگر ایران به بمب اتم برسد مفهوم ابرقدرتی به هم می‌ریزد.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه ۴ تا ۵ کشور ۷۰ تا ۸۰ سال است که در دنیا حکومت می‌کنند اظهار کرد: غربی‌ها می‌گویند اگر ایران به بمب اتم هم نرسد با غنی سازی هسته‌ای تبدیل به یک قدرت جهانی می‌شود که قیمت نفت را کنترل خواهد کرد.

رحیم پور ازغدی در ادامه با اشاره به اینکه گفته می‌شود باید بهانه‌ها را از آنها(غربی‌ها) بگیریم بیان کرد: اینکه گفته می‌شود منتظر بمانیم تا دشمن بگوید بهانه‌ای ندارد اتفاق نمی‌افتد و دشمن این را نخواهد گفت چون اگر بگوید خیلی احمق است.

وی ادامه داد: ما را تربیت کرده‌اند که توسری خورشان باشیم و بگویند مقصر خودمان هستیم. غزه یکی از پرتراکم‌ترین نقطه‌های جهان است و چند صد کیلومتر از آن متعلق به قبر چند هزار سرباز غربی است که قدس و فلسطین را اشغال کردند. حالا فلسطینی‌ها نگهبانی آن را می‌دهند باید این زمین‌ها را شخم زد و بخش کوچکی از آن را به سرویس بهداشتی تبدیل کرد و در بقیه کشاورزی کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با تأکید براینکه هرکسی مالیات نمی‌دهد باید تمام اموالش را مصادره کرد گفت: در کشورهای غربی با رغبت مالیات می‌دهند و هرکسی در کشورهای غیراسلامی مالیات نمی‌دهد به چشم حیوان به آن نگاه می‌کنند.

رحیم‌پور ازغدی با تأکید براینکه نمی‌شود فقط حرف زد گفت: وظیفه رهبر معظم انقلاب تعیین خط مشی‌هاست اما متأسفانه بقیه کلی‌تر از رهبری حرف می‌زنند باید برویم واجرا کنیم.

وی با اشاره به فارغ التحصیلان رشته علوم انسانی افزود: دانشگاه‌های ما دکتر پشت دکتر تولید می کنند اما نمی‌توانند مشکلات مربوط به مالیات، ترافیک و … حل کنند.

استاد حوزه و دانشگاه با تأکید براینکه در بحث مالیات باید بررسی شود کجا سوراخ است و مشکل بانک‌ها چیست گفت: رسانه‌ها مصاحبه‌های دروغ منتشر می‌کنند رسانه‌ها با خود بنده مصاحبه کرده و آن را منتشر کردند درحالی که اصلا مصاحبه‌ای درکار نبوده است یا برخی رسانه‌ها خلاف حرف‌های گوینده سخنانش را منتشر می‌کنند.

رحیم پور ازغدی با تأکید براینکه رسانه‌ها می‌توانند افکار عمومی را منحرف کرده و مسائل فرعی را اصلی کنند تصریح کرد: رئیس قوه قانونگذاری می‌گوید از هر فارغ التحصیل یکی در خیابان‌ها بیکار است چه کسی باید این مسئله را پیگیری کند؟

وی  ادامه داد: ۲۰ سال است که رهبر معظم انقلاب می‌گوید میزان دانشجو متناسب با نیاز کشور نیست. در شورای انقلاب فرهنگی پس از نامگذاری سالها توسط رهبر معظم انقلاب جلساتی برگزار می‌شود که حاضران با ولایت پذیری بالا فرمایشات رهبری را تأیید می‌کنند. برای بررسی ابعاد این نامگذاری کمیته‌ای در شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل می‌شود و در نهایت ماه آذر جمع‌بندی می‌شود و آخرش می‌گویند مسائل خیلی پیچیده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: بعد به بهمن‌ماه می‌رسیم و شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌گوید برای سال جدید آماده شویم هر سال اسم گذاری می‌شود همه می‌فهمند آن کار انجام نمی‌شود.

رحیم‌پور ازغدی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه وزارت علوم، دانشگاه آزاد و پیام نور به فکر ساختمان‌های خود و همچنین میزان پولی هستند که از مردم می‌گیرند گفت: کارآمدی آقای مهندس و دکتر فقط برای جلسات خواستگاری یا جلساتی است که با آن بتوانند پز بدهند و به درد دیگری نمی‌خورد.

وی با تأکید براینکه باید میزان دانشجوی هر رشته متناسب با نیاز کشور کارشناسی شود گفت: دانشگاه کاری به اشتغال ندارند و فقط می‌گویند استاد داریم، ساختمان هم داریم پول هم از مردم می‌گیریم.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه نمی‌توانیم به سمت دیگری برویم، بیان کرد: مردم فکر می‌کنند در شورای انقلاب فرهنگی هیئتی از عقلا نشسته‌اند و رشته‌های دانشگاهی و تعداد دانشجویان آن را بررسی می‌کنند، اما اینها منتظر مردم هستند و مردم هم منتظر آنها.

رحیم‌پور ازغدی با طرح این سوال که در حال حاضر چقدر تصمیم کارشناسی معطل مانده است اظهار داشت: مسئولان حکومتی به دنبال این هستند که آبرویشان نرود و می‌گویند همانجوری که مسئولیت را تحویل گرفته‌ایم همانجور تحویل می‌دهیم تفکرات انقلابی و اقتصاد مقاومتی نیست.

وی با اشاره به برخی اخبار در خصوص افزایش شدید خودرو در خیابان‌های کشور ادامه داد: چه کسی باید تولید و واردات خودرو را مدیریت و برنامه ریزی کند متأسفانه هیچ کس به هیچ کس دیگری کاری ندارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه به مثالی در این رابطه اشاره کرد و گفت: سه نفر در جایی لوله‌ای می‌گذاشتند به این ترتیب که یک نفر چاله‌ای را می‌کند دومی لوله را می‌گذاشت و سومی چاله را پر می‌کرد. یک روز نفر وسط(لوله گذار) مریض شد اما دو نفر بعدی چاله را می‌کنند و پرمی‌کردند. مسئولان نیز اینگونه عمل می‌کنند. یکی چاله می‌کند و دیگری آن را پرمی‌کند و وسطی یا مریض شده و یا به مرخصی رفته است.

رحیم‌پور ازغدی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب تأکید کرده‌اند فشار واردات اقتصاد کشور را نابود خواهد کرد گفت: هفته گذشته رهبر معظم انقلاب بازهم براین نکته تأکید کردند اما همه رد می‌شوند چه کسی مسئول است و وقتی پرسیده می‌شود چه کسی مسئول است همه به هم نگاه می‌کند.

وی با اشاره به تأخیر پرواز هواپیماها در کشور نیز خاطرنشان کرد: چندی پیش مردم پس از تأخیر هواپیما در پرواز از آن پیاده نشدند همه تقصیرها را گردن تحریم می‌اندازند. خودرویی در خیابان پنچر می‌شود می‌گویند مقصر تحریم است از برخی مسئولان پرسیدم تأخیر هواپیماها مربوط به تحریم است گفتند خیر این تأخیرها به دلیل بی‌عرضگی ما است.

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه با اشاره به تبلیغ عمل زیبایی حیوانات در کشور گفت: خانواده‌های ثروتمند که زندگی با حیوانات را به انسان ترجیح می‌دهند و سگ و خوک و گراز دارند حیوانات خود را تحت عمل زیبایی چهره قرار می‌دهند.

رحیم‌پور ازغدی با اشاره به اینکه عمل دماغ در ایران رکورد جهانی می‌زند بیان کرد: خیلی‌ها به فکر عمل دماغ هستند اما این مسئله به لحاظ دِماغ یعنی مغزی است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه وقتی بحث تشیع انگلیسی مطرح شد یکی دو نفر در این رابطه مطرح شدند گفت: شیعه انگلیسی ما و شما هستیم دنبال چه کسی می‌گردیم؟

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه سال ۶۷ رهبر معظم انقلاب و هاشمی نامه‌ای را برای ساخت مصلی به امام خمینی(ره) دادند گفت: امام خمینی (ره) در جواب آن نامه فرمودند:« انشاءالله مصلی باید یادآور سادگی محل عبادت مسلمانان صدراسلام باشد». حال این مصلی شیعه انگلیسی است یا علوی.این چیزی که ساختند با چیزی که امام گفتند مطابقت می‌کند یا خیر؟

دریافت فایل صوتی با حجم ۴۰ مگابایت

دریافت فیلم با حجم ۱۲۷ مگابایت | دیدن برخط(آنلاین) فیلم در سایت روشنگری