حجت الاسلام حسین ابراهیمی عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره به سالروز فتوای امام راحل درباره سلمان رشدی گفت: در آن زمان شعاع انقلاب اسلامی خیلی از کشورها را درنوردید و موجی از اسلام خواهی به وجود آورد که این مطلب برای غربی ها خیلی سنگین بود ؛ در حقیقت سلمان رشدی یک موجود بی خاصیتی بود که به وسیله دیگران تحریک شد و آیات شیطانی را که توهین و جسارت به قرآن کریم و نبی مکرم اسلام بود نوشت که در تیراژ وسیعی آن را منتشر کردند.

وی تصریح کرد:حضرت امام برخورد بسیار مهمی با این مسئله داشتند که تا مدت ها این برخورد در غرب آثار خوبی گذاشت ؛ سلمان رشدی هنوز هم در حفاظت غربی ها قرار دارد یعنی هنوز هم احساس امنیت نمی کند.

حجت الاسلام ابراهیمی گفت: فتوای حضرت امام بود که این اثر بزرگ را گذاشت و تا مدت ها کسی جرات نمی کرد به آیین مقدس اسلام توهین و جسارت کند؛ اخیرا باز جنایتی را برخی به بهانه مجله ای که کاریکاتور نبی مکرم اسلام را منتشر کرده بود در پیش گرفته اند. خوشبختانه در این مسئله هم مسلمانان واکنش خوبی از خود نشان دادند و مقام معظم رهبری هم با هوشیاری و با تدبیر ارزنده پیامی را برای جوانان غرب فرستادند که کاملا اثر گذار بود و گرایش آن ها را برای بررسی قرآن و مشی و مرام نبی مکرم اسلام افزایش داد ، این مسئله به حدی بود که طبق اطلاعات رسیده متقاضی قرآن در غرب یک مرتبه افزایش پیدا کرده است.

وی خاطر نشان کرد: دشمنی با اسلام همواره مشاهده می شود ، کما اینکه کشتار اخیر ۳ دانشجوی مسلمان بیانگر این بود که غرب از اسلام به شدت وحشت دارد و نگران این است که اسلام فراگیر شود ، به کوری چشم آن ها وعده الهی تحقق پیدا خواهد کرد { هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَدِینِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَى الدِّینِ کُلِّهِ وَلَوْ کَرِهَ الْمُشْرِکُونَ…}.

عضو جامعه روحانیت مبارز در پایان تاکید کرد: فتوای حضرت امام در مقابل حرکتی بود که اسلام ستیزی را شروع کرد و امام خمینی (ره) جلوی آن را گرفت.