موسسه علمی نخبگان گیلان سلسله کلیپ های صوتی “خوب درس بخوانید” با نگاهی به سخنان مقام معظم رهبری در زمینه اهمیت علم و علم آموزی برای دانش آموزان و دانشجویان منتشر می نماید.

بیانات ایشان که در نسخه دوم مورد استفاده قرار گرفته است عبارتند از دیدار جوانان اهواز در سال ۱۳۸۲ و  دیدار اعضای بسیجی هیأت علمی دانشگاه‌ها در سال ۸۹ و همچنین دیدار جمعی از مداحان در سالروز ولادت حضرت فاطمه‌ی زهرا سلام‌الله‌علیها در سال ۹۲ می باشد.

دریافت فایل با حجم ۲٫۶ مگابایت

دریافت نسخه اول

متن بیانات نسخه دوم

عزیزان من! هرچه میتوانید، خودتان را با علم و عمل بسازید. هر گامی که شما برای ارتقای علمی و عملی و اخلاقی خودتان بردارید، مثل گلوله‌ای است که به سمت دشمن شلیک میکنید. این جنگ و این رزم، جهاد بزرگی است. ۱۳۸۲/۵/۸

جهاد یعنی حضور در میدان با مجاهدت، با تلاش، با هدف و با ایمان؛ این میشود جهاد. لذا «جاهدوا بأموالکم و أنفسکم فی سبیل اللَّه»( توبه ۴۱) ؛ جهاد با نفس، جهاد با مال. جهاد با نفس کجاست؟ فقط به این است که توی میدان جنگ برویم و جانمان را کف دست بگیریم؛ نه، یکی از انواع جهاد با نفس هم این است که شما شب تا صبح را روی یک پروژه‌ی تحقیقاتی صرف کنید و گذر ساعات را نفهمید. جهاد با نفس این است که از تفریحتان بزنید، از آسایش جسمانیتان بزنید، از فلان کار پرپول و پردرآمد – به قول فرنگیها پول‌ساز – بزنید و تو این محیط علمی و تحقیقی و پژوهشی صرف وقت کنید تا یک حقیقت زنده‌ی علمی را به دست بیاورید و مثل دسته‌ی گل به جامعه‌تان تقدیم کنید؛ جهاد با نفس این است. یک قسمت کوچکی هم جهاد با مال است.