مصاحبه آقای رضویان در رابطه با هتک به پیامبر اکرم (علیه و علی آله آلاف التحیة و الکرم) که با خبرنگار سراج صورت پذیرفت:

تحلیل شما از توهین مجدد جهان غرب به رسول خدا (علیه و علی آله آلاف التحیة و الکرم) چیست؟

با سلام و ضمن تشکر از  زمانی که به این گفتگو اختصاص دادید باید عرض کنم اندیشه اجتماعی غرب در حال سپری کردن دوران تاریخی حساسی است بنابر آمارهای منتشر شده به صورت تقریبی در اروپای غربی اکنون ۱۵ میلیون مسلمان زندگی می کنند که این حدود (۳/۳ درصد) کل جمعیت می باشد جالب است تا خدمتتان بگویم تعداد مسلمانان کشور انگلیس از لبنان بیشتر است و در کشوری مثل فرانسه قریب به ۶ میلیون نفر مسلمان زندگی می کنند.

بنابر گزارش روزنامه انگلیسی “دیلی تلگراف” تا سال ۲۰۵۰ حدود ۲۰ درصد جمعیت اتحادیه اروپا را مسلمانان تشکیل خواهند داد  و با توجه به اینکه تعداد مسلمانان در اروپا طی ۳۰ سال گذشته دو برابر شده انتظار می‌رود تا سال ۲۰۱۵ این تعداد نیز بار دیگر دو برابر شود یعنی موج اسلام خواهی در دنیای مادی غرب در بلند ترین ارتفاع تاریخ خودش به سر میبرد و این موضوع بسیار راهبردی است که بدانیم در “بروکسل” پایتخت بلژیک هفت نام “محمد”، “آدم”، “ایوب”، “مهدی” “ریان”، ” امین” و ” حمزه” در بین بیشترین اسم‌هایی هستند که برای پسران انتخاب می‌شود.

اساسا ماهیت وجودی فرهنگ انسان محور غربی در تضاد و کنتراست موجود بین آن و پارادایم اسلام ناب خصوصا نظریه انقلاب اسلامی ضمانت می شود از این رو آنهایی که افکار عمومی را در جوامع تحت نفوذ ایدئولوژی مادی محور مهندسی می کنند راه نجات و یا کند کردن فرایند نزول و مرگ این اندیشه را در پدید آوردن شرایطی می بینندکه می تواند حق طلبان را از نزدیک شدن به مفاهیم اسلام ناب دور کند که در اصطلاح به آن اسلام هراسی می گویند.

بدون در نظر گرفتن سوابق تاریخی موجود از هتک حرمت مقدسات مسلمانان، در ۱۵ سال اخیر حلقه های مختلفی از توهین به رسول اکرم و دین شریف اسلام در اروپا شکل گرفت که هرکدام در منطقه زمانی خاص خودش قابل بررسی است اما به نظر می رسد مقصود از هتک حرمت جدید در فرانسه با توجه به پیگیری سفت و سخت خط تولید  یکسان سازی مفهوم اسلام هراسی و ایران هراسی  به نحوی حرکت تدافعی در مقابله با پیروزی های ارزشمند رسانه ای ایران در حفظ تمامیت ارضی سوریه ، مسلح نمودن نوار باختری،عقب راندن تروریست های داعش در عراق، قدرت گرفت شیعیان در یمن و حمایت از انقلابیون بحرین می باشد.

ضمن اینکه اکنون به هر ترتیب در آستانه کسب نتایج جدید در مذاکرات هسته ای و پدید آمدن شائبه توافق در رسانه های جهانی و گاه داخلی صهیونیست جهانی به جهت کسب منافع سرشار خود دنبال اینست تا از اسلام ناب یا در حقیقت جمهوری اسلامی شخصیتی هولناک تصویر سازی کند.

البته لازم است تا بگویم موضوع درج کاریکاتور موهن در نشریه فکاهی شارلی ابدو به نحوی پاسخ گویی حاکمیت به دغدغه ها وترس های شکل گرفته  در جامعه فرانسه از  موج دوم حمله تروریستی به دفتر این نشریه توسط تروریستهای داعش که اکنون به واسطه پروپاگاندای رسانه ای به مجاهدین اسلامی و یا دولت اسلامی نیز مشهور شده اند نیز بود  و این خود مسبب شد تا از نشریه ای ورشکسته با تیراژ چند هزار نسخه با ژورنالی بین المللی با شمارگان چند میلیون روبرو شویم که ضمن توهین به یکی از پیامبران الهی و پدید آوردن افتراق دینی در دنیا به دنبال آنست ضمن معرفی مسلمانان به عنوان سلاخهای بین الملی از اندیشه، منش و پیامبرشان تصویری کاریکاتور گونه ارایه دهد.

حرکت وزیر امور خارجه در مورد سفر ایشان به فرانسه، با وجود توهین به مقدسات مسلمانان جهان اسلام را چگونه ارزیابی می کنید؟ با توجه به این حرکت، برای وزیر امور خارجه چه پیامی دارید؟

البته آقای دکتر ظریف به عنوان یک دیپلمات جامع و آگاه  از  وزرای  فعال و پرتلاش دولت یازدهم بوده و شاید بتوان گفت با توجه به اینکه ایشان نماینده جمهوری اسلامی در مذاکرات با دولتهای ۵+۱ هستند و در حال حاضر در عرصه جهانی و در رسانه های بین المللی مشهورترین دولتمردان ایرانی به شمار می روند که این خود بالقوه فرصت فراخی را ایجاد میکند که ایشان بتوانند با بهره گیری از حداقل استاندارد های رسانه ای بیشترین سهم تبلیغی را برای ایدئولوژی انقلاب اسلامی کسب کنند.

به نظر می رسد که آقای ظریف می توانستند در مقوله هتک حرمت ساحت رسول مهربانی توسط نشریه فرانسوی، رفتار سیاست مدارانه تری از خود بروز دهند برای مثال ایشان در قضیه کمپین حمایت از هوای پاک در تهران با تمام مشغله ای که دارند روزی را به استفاده عمومی از متروی تهران اختصاصی دادند و این موضوع هم رسانه ای شد. سؤال من اینست آیا حرمت رسول خدا بالاتر از هوای پاک تهران نیست؟ به هر ترتیب ایشان صدای ایرانیان در جامعه بین الملل هستند و در مقیاسی وسیع تر حالا که ایران عزیز، ملجأ و پناهگاه تمامی مظلومین عالم است آقای دکتر ظریف هم باید خود را در قامت مردی احساس کند که نه فقط نماینده سیاسی جمهوری اسلامی بلکه ندای گویای مظلومین و حق جویان عالم است که چشم امید شان به فراگیر شدن فضایل و معارف مکتب نبوی و حریم علوی است. وقتی سران ظلم در فرانسه به حمایت از نشریه هتاک با افتخار دستان همدیگر را گرفته و در پیشاپیش صفوف حرکت می کنند تا اهانت و دهن کجی خود را به بالغ بر یک میلیارد مسلمان نشان دهند قضاوت را به شخص جناب آقای ظریف میسپارم که آیا صلاح بود ایشان در همان زمان به جای نشان دادن رفتاری دیپلماتیک از خود در حمایت از مقدسات مسلمانان عالم به عنوان نماینده سیاسی جمهوری اسلامی ایران  با نماینده ایالات متحده آمریکا قدم زنان در خیابانهای ژنو به مشورت بپردازند؟ بنده فکر میکنم اگر  در نقدی منصفانه به عملکرد وزیر محترم امور خارجه  نگاه کنیم جامعه اندیشمند ارزشگرا در ایران دقیقا از آقای دکتر ظریف انتظار همان رفتاری را داشتند که امثال نخست وزیر رژیم صهیونیستی ،صدر اعظم آلمان،رئیس جمهور فرانسه و نخست وزیر انگلیس در حمایت از نشریه شارلی ابدو  بروز دادند.

تحلیل شما از سکوت سران، و هم فکران جریان افراطی شیعه با توجه به توهین، به پیامبر اسلام چیست؟

فکر میکنم واژه تحلیل برای سکوت سران و هم فکران جریان افراطی شیعه لغت گزافی باشد. آنها مایه ی شرم شیعیان واقعی هستند افرادی که با شعار و عمل خود باعث شده اند چهره رئوف پیروان مولایمان امام علی سلام الله علیه در دنیای مادی خدشه دار، جاهل، خشونت طلب و تندرو معرفی شود. آنها کسانی هستند که  با هتاکی خود نسبت به شخصیت های محترم   نزد   برادران و خواهران اهل سنت موجب شده اند تا گروه های وحشی سلفی و تکفیری در سوریه و عراق ناموس مسلمین را به تاراج ببرند. افراد خشک مغزی که عمق ارادت به اهل بیت عصمت و طهارت را در رفتارهای دور از عقل آئین های عزاداری خود میبیند چندان برایم اهمیت ندارد که رفتار منفعل، فشل و بی هویتشان را تحلیل کنم اساسا آدم هتاک و بد دهن در تعالیم اسلام شریف جایگاهی ندارد.