الیاس ملکی از فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در ماسال است. پیرامون هتک حرمت به رسول خدا (ص) و حواشی آن، دیدگاه های این فعال فرهنگی استان گیلان خواندنی است:

سراج: تحلیل شما از توهین مجدد جهان غرب به رسول خدا (ص) چیست؟

شکستهای پی درپی غرب در وقایع اخیر خصوصا در عراق و سوریه باعث عصبانیت آنها شده است. لذا دست به دامن پروژه اسلام هراسی مشابه یازده سپتامبر شده اند و سعی می کنند از این موضوع جهت فشار بیشتر به مسلمانان سوء استفاده کنند و به ادامه خشونتها و جنایات خود ادامه دهند.

یکی دیگر از مواردی که موجب شکست غرب شده بثمر رسیدن تلاشهای جمهوری اسلامی ایران در موضع تقریب مذاهب و وحدت بین شیعه و سنی است. میتوان گفت پروژه اختلاف افکنی بین شیعه و سنی تا حدود زیادی با شکست مواجه شده و لذا باز دست به دامان تحریک عواطف مردم کشورهای اروپایی شده اند تا از نفوذ مسلمانان جلوگیری کنند.

سراج: به نظر شما وظیفه فعالان انقلابی برای مقابله با موج اسلام ستیزی غرب چیست؟

روشنگری بیشتر! بنظرم باید هم در جوامع مسلمان و حتی در کشورهای غربی تلاشهای رسانه های خود را بیشتر کرده و ابعاد واقعی این پروژه ها را برای کل مردم دنیا آشکار کنیم .مسئولان عالی رتبه نظام نیز میتوانند در این زمینه بسیار موثر عمل کنند .وقتی که رئیس جمهور آمریکا برای هرموضوع کوچکی به کشورهای اروپایی سفر میکند و از دیدارهای شخصی برای فشار بیشتر بر دولتهای اروپایی استفاده میکند چرا مسسئولان ما بایستی به یک سخنرانی یا بیانیه ساده اکتفا کنند؟

بنظرم فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی باید به  مسئولین در این باره هشدار دهند .همانطوری که رهبر معظم انقلاب در باره خواستن از مسئولین از واژه ی “امر” استفاده کرده اند بایستی به مسئولین امربه معروف کرد و آنها را به عکس العمل محکمتر و شدیدتر در قبلا این قبیل توهینها واداشت.

سراج: حرکت وزیر امور خارجه در مورد سفر ایشان به فرانسه، با وجود توهین به مقدسات مسلمانان جهان اسلام را چگونه ارزیابی می کنید؟

با وجود این اهانت برنامه ریزی شده توسط غربیها ، حضور وزیر محترم امور خارجه در فرانسه (حتی اگر با تذکر به فابیوس همراه بوده باشد) کاری نابجا بود. انتظار میرفت ایشان ضمن لغو سفر خود به فرانسه ،نسبت به این موضوع واکنش شدیدتری نشان میدادند. متاسفانه عزت جمهوری اسلامی ایران در این قضیه مورد تعرض قرار گرفت و جمهوری اسلامی ایران که الگوی جوامع مسلمان است در این موضوع متضرر گردید و درصورت ادامه چنین رفتارهای نسنجیده ای ، از مجلس محترم شورای اسلامی انتظار داریم نسبت به تذکر جدی به وزیر امور خارجه اقدام نماید .

سراج: چه پیامی در این زمینه برای وزیر امورخارجه دارید؟

هنوز دیر نشده؛ آقای ظریف باید از نتیجه  اعتماد به غربیها و این پاسخهای توهین آمیز درس گرفته باشد. ایشان نماینده جمهوری اسلامی ایران و کل مسلمانان جهان بشمار میرود. پیام بنده به ایشان تدبر در آیه 10 سوره مبارکه بقره است که میفرماید هرگز یهود و نصاری از تو راضی نخواهند شد، تا به طور کامل، تسلیم خواسته‌های آنها شوی، و از آیین (تحریف یافته آنان، پیروی کنی. بگو: «هدایت، تنها هدایت الهی است!» و اگر از هوی و هوسهای آنان پیروی کنی، بعد از آنکه آگاه شده‌ای، هیچ سرپرست و یاوری از سوی خدا برای تو نخواهد بود.

توکل برخدا و اقتدار دربرابر دشمنان تنها راهی است که باید توسط ایشان دنبال شود.

سراج: تحلیل شما از سکوت سران و هم فکران جریان افراطی شیعه با توجه به توهین به پیامبر اسلام چیست؟

هرچند این پروژه بظاهر موجب تشدید اسلام هراسی در جهان شد اما ازسوی دیگر باعث رسوایی بیشتر تشیع انگلیسی آمریکایی گردید . سکوت اینها در برابر تحرکات داعش و حالا هم سکوت مطلق دربرابر توهین به پیامبر اکرم (ص) بیشتر از پیش نشان داد که اعلام موضوعاتی مانند برائت در نظر اینها تنها برای اختلاف افکنی بین شیعیان و اقعی و برادران اهل تسنن است و برائتی که اینها از آن دم میزنند برائت از اتحاد بین مسلمین است آن هم درجهت تقویت صیهونیستها!

تغذیه این جریان افراطی از سوی صیهونیست برای مردم بیش از پیش روشن گردیده و انشاالله به برکت نام پیامبر اعظم (ص) ، مکر دشمنان به خودشان برگردد. و مکرو و مکرالله و الله خیرالماکرین.