وی افزود: فیلم‌های این جشنواره در شهرستان صومعه سرا از 27 دی ماه لغایت 2 بهمن ماه سال جاری در مسجد جامع شهرستان صومعه سرا اکران می‌شود.

یوسف زاده خاطرنشان کرد: بیداری اسلامی، انقلاب اسلامی، جهان اسلام، جنگ نرم، تاریخ معاصر و… از جمله موضوعات جشنواره است که در قالبهای فیلم و انیمیشن و مستند اکران می‌شود.

وی با بیان اینکه تفکر برگزاری جشنواره مردمی فیلم عمار، اولین‌بار بعد از فتنه سال 88 بوده است، گفت: زمانی که عده‌ای از جوانان فیلمساز خوش ذوق و متعهد انقلابی آثاری را درباره فتنه 88 تولید کردند، متاسفانه برای اکران و دیده شدن این آثار تحت هیچ حمایتی قرار نگرفتند و این اتفاق سبب شکل‌گیری ایده برگزاری یک جشنواره مردمی برای دیده شدن این آثار شد.

یوسف زاده تصریح کرد: نام این جشنواره برگرفته از پرچمدار روشن‌گری و تبیین حق‌طلبانه در صدر اسلام، عمار یاسر مزیّن گشته و به «جشنواره مردمی فیلم عمار» نامگذاری شده است.

وی گفت: با توجه به سراسری بودن این جشنواره از طریق رسانه‌های دیداری- شنیداری و مطبوعات، اطلاع رسانی جامعی صورت گرفته و شهرستان صومعه سرا با همکاری کانون مساجد و مسئولین فرهنگی آموزش و پرورش با نشر پوستر و … به اطلاع‌رسانی پرداخته است.

یوسف زاده ادامه داد: هر ساله علاوه بر بالا رفتن سطح کیفی این جشنواره و معرفی آثار فاخر انقلابی، استقبال علاقه‌مندان نیز از این جشنواره بیشتر شده و پیگیری از زمان اکران این جشنواره و اکران در مکان‌های دیگر، گواه این موضوع می‌باشد.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی صومعه‌سرا در پایان گفت: از مهمترین نقاط قوت این جشنواره مردمی بودن آن است که دانشجویان، طلاب و فعالان فرهنگی و… خواستار اکران عمومی این آثار هستند.

به گزارش ایسنا، اولین اکران فیلم‌های این جشنواره 14 لغایت 18دی ماه سال جاری در مسجد امام حسین شهرستان صومعه سرا برپا شده است.