حجت الاسلام والمسلمین مفید کیایی نژاد، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار گفت: برگزاری این جشنواره از سوی افرادی که معتقد به جمهوری اسلامی و ارزشهای انقلاب هستند، برجستگی خاصی به آن داده است.

 وی افزود: اعتقاد داشتن یکی از عوامل برکت در هر فعالیتی است و اگر امروز جشنواره عمار توانسته پیشرفت های فراوانی داشته باشد، به دلیل نیت خیر برگزار کنندگان و اعتقاد افراد به این جشنواره است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه باید در سالهای آینده این جشنواره در بُعد کمی و کیفی پیشرفت کند، گفت: مسئله مهم محتوای جشنواره است؛ باید کاری کرد تا کسانی که دغدغه فرهنگ و ارزش های این ملت را دارند، در جشنواره حضور جدی داشته باشند.

عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صدا و سیما افزود: روح جشنواره عمار تقویت ارزشهای انقلاب اسلامی است، لذا می توان ارزشهای انقلاب را در قالب فیلم به شکل باور پذیر به مردم و نسل جوان شناساند تا ماندگاری داشته باشد.

کیایی نژاد با بیان اینکه جشنواره عمار توانمندی نیروهای انقلاب را نشان داده است، گفت: در سالهای اخیر جشنواره های مختلفی به نام تقویت فرهنگ برگزار شده است، اما بیشتر آنها محتوای خوبی نداشتند و برخی نیز خلاف مسیر نظام بوده اند، اما جشنواره عمار علاوه بر توجه به محتوا در جهت ارزشهای انقلاب حرکت کرده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: جشنواره عمار در این سالها ثابت کرده که می توان به وسیله آن به انقلاب، نظام و ارزشها خدمت کرد و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در عرصه هنر و سینما توانمندی ها و ابتکارات خود را به مردم نشان می دهند.

عضو فراکسیون رهروان ولایت با ذکر اینکه این جشنواره نیاز به معرفی بیشتر دارد، افزود: مردم باید اهداف این جشنواره را بدانند و خروجی جشنواره ایجاد امید برای مردم و تقویت فرهنگ کشور باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در ایام فاطمیه یک نمایش می تواند تاثیرات فراوانی بر مردم بگذارد، گفت: یک نمایش مختصر، مردم را با مظلومیت حضرت فاطمه(س) و امام علی(ع) بیشتر آشنا می کند، اما برای همین نمایش مختصر باید تبلیغات فراوانی صورت گیرد؛ جشنواره عمار نیاز به تبلیغات فراوان و البته صحیح دارد.

وی گفت: این جشنواره به صورت کامل در جامعه شناخته شده نیست و نیاز به معرفی بیشتر دارد؛ هرچند حضور مردم و خلق اثر توسط آنها از ویژگی های خاص این جشنواره است، اما باید اقشار مختلف مردم نه شناخت کلی بلکه شناخت همه جانبه ای نسبت به آن پیدا کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای ترویج فرهنگ اسلامی و انقلابی باید از همه ابزار استفاده کرد، گفت: جشنواره عمار یکی از ابزار ترویج فرهنگ انقلاب است، در زمانی که دشمن همه جانبه به مقابله با انقلاب پرداخته است، می توان با جشنواره عمار فرهنگ انقلابی مردم را تقویت کرد.