رئیس دفتر مقام معظم رهبری در گیلان با اشاره به مذاکرات هسته ای، گفت: هرگز دولت مردان ما به فکر رابطه با آمریکا نخواهند بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی در جمع راهپیمایان 22 بهمن رشت، با تبریک یوم‌الله 22 بهمن اظهار کرد: امام خمینی(ره) با رهبری پیامبرگونه خود کاخ عنکبوت گونه شاهنشاهی را برهم زد.

وی با بیان اینکه بعد از غیبت کبری نظیری همانند امام راحل مشاهده نشد، افزد: امام(ره) با خداوند معامله کرده و همه توان خود را در مبارزه با ظلم قرار داد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: امام راحل در تمام عمر پربرکت خود، ذره‌ای از اهدافش عدول نکرد و هدف عالیه ایشان پیاده کردن احکام نورانی اسلام بود.

حجت‌الاسلام گلپایگانی با بیان اینکه امام(ره) در تمام این دوران، لحظه‌ای با دشمنان اسلام سازش نکرد،‌ تصریح کرد: امام راحل هرگز با مستکبران سازش نکرد و سال‌ها در تبعید بود ولی حرفشان را زدند و ذره‌ای از اهدافشان کنار نکشیدند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه امام راحل در جواب دشمن در تبعید، گفت: امام(ره) پاسخ محکمی به دشمنان دادند و تبعید، مرگ جوان برومند و اسارتش را همه را زیبا دید.

حجت‌الاسلام گلپایگانی با بیان اینکه امام راحل شهادت 72 تن از بهترین‌ها را در حزب جمهوری اسلامی دیدند و سرداران بسیاری را در جنگ تحمیلی از دست دادند، تأکید کرد: امام(ره) همه مشکلات را تحمل کرد تا به اهداف اسلامی خویش برسد.

وی ضمن تاکید بر اینکه وصیت‌نامه امام راحل منشور جمهوری اسلامی ایران است،‌ با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان نیروی دریایی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند مردم با پوست و خون خود مدافع انقلاب هستند و با گذشت 35 سال از پیروزی شکوهمند اسلامی همه آمده‌اند تا مشت محکمی بر دهان مستکبران بزنند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به دلاورمردی‌های ملت ایران در دفاع مقدس، تصریح کرد: کاروان‌های کمک‌های مردم گیلان به 900 کامیون می‌رسد و مردم دارایی خود را به جبهه‌ها ارسال می‌کردند.

وی با بیان اینکه ما طالب جنگ نیستیم، گفت: اگر روزی لازم شود آن عرصه‌های تاریخی تکرار شود، کافیست مقام معظم رهبری لب تر کنند.

رئیس دفتر مفام معظم رهبری افزود: خانمی که شبیه اسکلت است، این خانم آمریکایی باید بداند که ملت در جنگ امان از صدام بریدند.

حجت‌الاسلام گلپایگانی با بیان اینکه آمریکایی‌ها امید واهی به بازگشت دارند، گفت: باید به این پیرزن آمریکایی باید بگویم آرزو کن و آرزو بر جوانان عیب نیست، جو آرامی که در ایران وجود دارد در موقع ضرورت ملت تفنگ به دست می‌گیرد و در برابر زیاده خواهی‌ها می‌ایستد.

وی با اشاره به اذعان جهانیان به پیشرفت‌های علمی ایران، گفت: این کشور به جایی رسیده ‌که 10هزار نخبه علمی در کشور وجود دارد و از در پیشرفت علمی از انگلیس پیشی گرفته‌ایم.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای اظهار کرد: هیچ قدرتی نمی‌تواند به ایران مسئله‌ای را دیکته کند، البته دولت‌مردان ما هرگز به فکر رابطه با آمریکا نخواهند بود.

وی، با بیان اینکه آن‌هایی که دست‌اندرکاران مذاکره هستند گفتند که آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند، گفت: آمریکا و مستکبران به تروریست‌های سوری میدان می‌دهند.

حجت‌الاسلام گلپایگانی با اشاره به اینکه ما بهای استقلال را می‌پردازیم، تصریح کرد: مردمی که با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند نیز هرگز از آرمان‌های انقلاب اسلامی عقب ننشسته و نمی‌نشینند.

وی با ابلاغ سلام مقام معظم رهبری، به مردم گیلان گفت: حضور پرشور ملت در راهپیمایی یو‌م‌الله 22 بهمن خاری در چشم دشمنان اسلام است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به ولایت‌مداری ملت ایران، تصریح کرد: مقام معظم رهبری با رهبری پیامبرگونه مسائل را رصد و پیش‌بینی می‌کنند.

حجت‌الاسلام گلپایگانی با تأکید بر اینکه ملت هرگز از حقوق خود عقب نمی‌نشیند، تصریح کرد: ملت همواره پشتیبان ولایت است.