مظفر نامدار دوشنبه شب در مراسم پاسداشت حماسه ۹دی در مسجدبالامحله این شهرستان با اشاره به اینکه بازی با کلمات بین غربی‌ها بدیهی است، گفت: غربی‌ها با سیاست هویج و چماق به دنبال دوستی با ایران هستند.

دکترنامدار با بیان اینکه امام علی(ع) در نهج‌البلاغه از بیشترین واژه‌ای که یاد کرد، «فتنه» به همراه منافق ذالی اسلام بود، اظهار کرد: فتنه از ذهن تاریخی مردم پاک نشده و با ترفندهای برخی نیز هرگز پاک نمی‌شود.

وی با تصریح بر اینکه مردم سختی‌های زیادی را در فتنه ۸۸ تحمل کردند، افزود: منطقه فومنات همواره در جنبش‌های انقلابی بیدار و زبانزد بوده است.

گرامیداشت-9دی-فومن-بالامحله (4)

سردبیر فصلنامه ۱۵ خرداد با اشاره به زمان گذشته از فتنه ۸۸ گفت: تعدادی واژگان از جمله واژه فتنه در ادبیات شیعیان جایگاه تاریخی دارد و شیعیان قربانی این واژه هستند.

وی با بیان اینکه فضای خدمت در سال ۸۸ فراهم بود، گفت: آنها نتوانستند از فضای خدمت به مردم و کشور که برای آنها ایجاد شده بود استفاده کنند و گمراه شدند.

گرامیداشت-9دی-فومن-بالامحله (2)

نامدار با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری روی بصیرت به ویژه بصیرت خواص، خاطرنشان کرد: بصیرت چشمی بصیرتی محدود است.

وی تاریخ کشوری مانند ایران را منحصر به‌فرد خواند و ادامه داد: هیچ کشوری مانند ایران وجود ندارد که جنبش های محلی و کشوری داشته باشد و ایرانیان آرمان‌های انقلابی دارند و اگر تابلوها و نشانه‌ها را برداریم ملت بی‌هویت می‌شویم.

گرامیداشت-9دی-فومن-بالامحله (3)

استاد دانشگاه گیلان یادآور شد: ایران سرشار از نعمت‌های خدادادی از نظر انرژی‌های فسیلی و هسته‌ای و اورانیوم است که دشمنان از این نظر چشم طمع دوخته‌اند.

نامدار یکی از اهداف دشمنان انقلاب را حمله به ایران از طریق صهیونیسم بیان کرد و متذکر شد: به گفته فرمانده سپاه ایران این حمله هیچ تاثیری ندارد زیرا هواپیماهای دشمن پس از بازگشت، اسرائیلی را نخواهند دید.

گرامیداشت-9دی-فومن-بالامحله (1)

وی جنگ احزاب و قبایل ایران را از اهداف دشمن خواند و اضافه کرد: آنها به دنبال تغییر سیاسی کشور از طریق کودتا بودند.

نامدار با اشاره به اینکه دشمنان انواع جنگ و توطئه را علیه ایران امتحان کردند، یادآور شد: دشمنان می‌دانند که از طریق جنگ و انقلاب مخملی و کودتا توان آسیب‌رساندن به انقلاب اسلامی ایران را ندارند.

گرامیداشت-9دی-فومن-بالامحله (5)

این کارشناس مسایل سیاسی حضور مردم در صحنه‌های مختلف انقلاب را بسیار مهم خواند و تصریح کرد: فتنه‌گران با حرکت‌های خود طمع دشمنان علیه ایران را بیشتر کردند.

وی خواستار پشتیبانی ملت از ولایت فقیه شد و خاطرنشان کرد: رهبری با درایت و حضور مستحکم خود از انقلاب حراست کردند.