سراج: به نظر شما دلیل وقوع فتنه 88 چه بود؟

وقتی در سال 42 علم اسلام ناب محمدی (ص) توسط حضرت امام خمینی (ره) برافراشته شد . صهیونیزم جهانی احساس خطر کرد و با ایادی خود از همان روز در مقابل این تفکر ایستاد، روزی امام ما را تبعید کردند، سپس از شاه ملعون حمایت کردند ، بعد از آن خواستند با جاسوسی و هدایت اغتشاشات داخلی از طریق لانه جاسوسی آمریکا این علم را برز مین بزنند. اما با عنایت خدا درخت انقلاب هر روز تن آورتر می شد و این نبود مگر در سایه ولایت و ولایت مداری، پس از آن همه بر علیه تفکر ضد صهیونیزم متحد شدند و جنگ سخت را برما تحمیل کردند و در ادامه جنگ نرم و جنگ اقتصادی را برما تحمیل کردند که ملت قیام کرده ایران اسلامی با رمز ولایت و ولایت مداری از آن عبور کردند. و وقتی تمام تیرهایشان به سنگ خورد، ستون پنجم خود را و افراد خود فروخته داخلی را در سال 88 با بهانه دروغین تقلب در انتخابات وارد میدان ساختند تا شاید اینبار اصل و ستون خیمه عزت را که همانا ولایت فقیه است بر زمین بزنند. غافل از آنکه دیگر حسین در عاشورا به مقتل نخواهد رفت و اینبار دیگر 72 نفر ندارد و در این برهه تاریخ حسین زمانه میلیونها جان بر کف دارد.

سراج: مهمترین پیام 9 دی چیست؟

ما با ولایت زنده ایم، تا زنده ایم رزمنده ایم

سراج: مردم گیلان یک روز جلوتر از همه کشور  و در 8 دی 88 به میدان آمدند. تحلیل شما از این پیشگامی مردم گیلان چیست؟

مردم گیلان در طول تاریخ بارها و بارها در جایگاه سابقون قرار گرفته اند، تشکیل اولین حکومت شیعی در این منطقه و چندین مورد از این دست سند این ادعاست و 8دی ماه 1388 هم مهر تاییدی بر سابقون بودن مردم همیشه در صحنه و ولایت مدار گیلان است.

سراج: فتنه گران با شیوه های مختلف به دنبال کم جلوه دادن حماسه 9 دی هستند؟ وظیفه فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در این زمینه چیست؟

تبئین و روشنگری و بصیرت افزایی در جامعه و بازنمایش چهره واقعی فتنه گران و خائنان به حقوق ملت از اصلی ترین وظایف جبهه انقلاب است و مهمتر از همه امروز همه ما باید دنبال یارگیری باشیم و نگذاریم فرزندان ایران اسلامی توسط اجانب جذب شوند و این محقق نمی شود مگر با تبعیت از ولی فقیه زمانمان که ولایتش همان ولایت رسول الله(ص) است، در امر خوشرویی و تلاش برای جذب حد اکثری فرزندان ایران اسلامی.

سراج: مهم ترین وظیفه نیروهای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی برای جلوگیری از وقوع رخدادی شبیه فتنه 88 چیست؟

در گام اول بصیرت افزایی برای خودمان که نکند خودمان و همسنگرانمان در برهه های حساس از پرتگاه به دره سقوط کنیم و در گام دوم جذب جوانان و نسلهای جدید انقلاب و روشنگری و شفاف سازی بی پرده برای آنان در خصوص دشمنی اجانب  با اصل ایرانیت و اسلامیت ما و در کنار آن تبیین ولایت فقیه برای نسلهای جدید به صورت کاملا شفاف.