امروزه استفاده از اینترنت یکی از برنامه های دائمی و همیشگی اکثر مردم جهان به ویژه جامعه ایرانی شده و در این بین، چند صباحی است، استفاده از شبکه های اجتماعی، چه شبکه های اجتماعی تحت رایانه و چه شبکه های اجتماعی تحت تلفن همراه سهم بسیار زیادی در استفاده مردم از اینترنت را به خود اختصاص داده است.

امروزه کمتر کسی است که از گوشی های هوشمند استفاده کند اما حداقل چند نرم افزار شبکه اجتماعی را بر روی گوشی اندرویدی یا آی او اسی خود نداشته باشد. حتی بعضی ها به بهانه استفاده از همین نرم افزارها و نرم افزارهای مشابه، به سمت خرید این گوشی ها می روند.

برخی امکانات قابل دقت این اپلیکیشن ها همچون تماس های صوتی و تصویری رایگان، انتقال پیام و مطالب و جذابیت های فراوان دیگر، سبب شده است که علاوه بر همه گیر شدن استفاده از این اپلیکیشن ها، قشر وسیعی از افراد جامعه درگیر آن شوند.

افزایش تب استفاده از این نرم افزارها (چه تحت شبکه و چه تحت گوشی همراه) در حالی بالا گرفته است که هر روزه از گوشه کنار، مطالب فراوانی پیرامون امن نبودن و حتی جاسوسی بودن این نرم افزارها شنیده می شود.

مطالب این چنینی علاوه بر نرم افزارها و سایت های حوزه شبکه های اجتماعی پیرامون برخی دیگر از سایت های مهم و معروفی همچون گوگل، یاهو، ویکی و . . . نیز مطرح می شوند. فیلترینگ موضوعی کاربر، فیلترینگ ابری کاربر، فروش اطلاعات کاربران، رصد محتوایی و ذهنی کاربران و موارد بسیار دیگر، از جمله موضوعاتی است که پیرامون این سایت ها بیان می شود.

در مجموعه فیلم های زیر که به شکل تحلیلی و با تصاویری مناسب، پیرامون مهمترین این سایت ها و اپلیکیشن ها تهیه و ساخته شده، مطالب مفیدی جهت استفاده مخاطبین ارائه شده است، که دیدن و دقت در محتوای هریک از آنها خالی از لطف نیست:


مطالب مرتبط دیگر: