حجت الاسلام سعید مهدوی در نشست خبری با حضور خبرنگاران با اشاره به اینکه روز دانشجو و روز وحدت حوزه و دانشگاه به بهای خون پاک شهیدان غیرتمدار، به وجود آمد، بیان کرد: استکبار ستیزی و پیگیری عزت خواهی جامعه اسلامی پیام حقیقی شهدا است و به همین دلیل حفظ و پاسداشت این دو روز بسیار مهم است.

وی به تلاش دشمنان خارجی و افراد بی هویت تابع آنان، برای لوث و خنثی کردن روز دانشجو و ۲۷ آذر، اشاره و تاکید کرد: عده ای می خواهند پیام حقیقی شهدای روز دانشجو و شهید ۲۷ آذر را لکه دار و خنثی کنند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان، با اشاره به سوء استفاده عده ای با قرار دادن دانشگاه به عنوان محل جولان باندبازی سیاسی از سوی جناح ها در همایش میرزا کوچک جنگلی، افزود: نوع و نحوه برگزاری همایش میرزا و مطالب طرح شده در سخنرانی های برگزار کنندگان، نشان دهنده ابزاری برخورد کردن با شخصیت میرزا کوچک جنگلی است.

مهدوی با اشاره به سخن رئیس جمهور محترم مبنی بر اینکه دانشگاه باشگاه جناح ها نیست، گفت: تجلیل از شخصیت موثر فتنه با هدف انتخاباتی و کاملا باندی و جناحی، به جای تبیین نهضت جنگل، خلاف این سخن است.

وی با اشاره به اینکه آقای علی مطهری با عدم بصیرت، با حضور در دانشگاه ها، به صورت یک طرفه وکیل و مدعی العموم اصحاب فتنه شده است، اظهارکرد: حضور ایشان ابزاری برای رسانه های خارجی و رسانه های طرفدار اصحاب فتنه شده است.

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه گیلان، عنوان کرد: عده ای شیطان صفت و فتنه گر قصد دارند، از شخصیت بی بصیرت آقای علی مطهری برای تحریک هیجانات سیاسی در دانشگاه ها، بهره انتخاباتی ببرند.

مهدوی با تاکید براینکه موضع گیری تشکل های دانشجویی درباره سخنرانی مطهری ولایت مداری دانشجویان گیلانی را نشان داد، ابراز امید واری کرد: ریاست و مسئولان دانشگاه از این قضیه عبرت بگیرند و در پروسه باند بازی عده ای در استانداری گیلان قرار نگیرند.

وی با بیان اینکه وحدت بین ملت ایران و وحدت بین دو قشر حوزوری و دانشگاهی در تبعیت از ولایت و تمسک به حبل الله است، افزود: آرمان شهید مفتح به عنوان نماد وحدت دانشگاه وحوزه، نباید با همایش ها و نمایش های کلیشه ای لوث و سست شود.

مسئول نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان با تاکید براینکه نپذیرفتن ولایت، باعث می شود، اختلاف و تفرقه در جامعه نهادینه شود، گفت: در سال ۸۸ عده ای که به ولایت تن ندادند، موجب اختلاف و فتنه شدند و در کمال تعجب، ادعا می کردند که به دنبال وحدت ملی هستند.

مهدوی با اشاره به اینکه سران فتنه، مدعی دروغین قانون گرایی و ازبین برنده عظمت مردم سالاری دینی هستند، تاکید کرد: فتنه گران شکوه انسجام ملت را در انتخابات سال ۸۸ ندیدند، اما خود را منجی ملت و منادی وحدت ملی خواندند و در واقع درپی وحدت میلی خویش بودند.

وی با اشاره به فرافکنی و سخنرانی هیجانی جهت مطرح شدن توسط یکی از نمایندگان مجلس بیان کرد: وکیل المله ای که در گیلان به وکیل الفتنه تبدیل شده است، به جای اینکه به فکر ساماندهی اشتغال، اقتصاد و رکود اقتصادی باشد، در پی مطرح نمودن خود، زمینه آشوب و فتنه را فراهم می کند.

مسئول نمایندگی مقام معظم رهبری با طرح این پرسش که چرا ایشان که مدعی نمایندگی مردم هستند، در هشتم و نهم دی ماه ۸۸، صدای مردم را در برائت از فتنه گران نشنیده اند، افزود: خوب است که ایشان توبه کنند و باقی مانده عمر امانت نمایندگی را بدون باند بازی وبا صداقت به پایان برسانند.