امام جماعت مسجد، حاج آقا بشارتی، در سخنان خود در شب تاسوعا با اشاره به آیه ی دوم و سوم سوره ی طلاق گفتند: در دنیا مواقعی پیش می آید که تمام راه های حلال به روی انسان ها بسته می شود و تنها راه حرام باز می ماند و در این شرایط اگر به حرام روی نیاوریم خدا برای ما “مخرجا” قرار می دهد که زندگی انسان را عوض می کند. ایشان همچنین اضافه کردند که مراسمی که برای امام حسین علیه السلام برگزار می شود نهضتی است در قالب عزاداری و عزاداری هدف نیست بلکه اسم و قالب این حرکت است.

در ادامه زیارت عاشورا توسط برادران احمدی و افروزه قرائت شد. مداحان اهل بیت علیهم السلام حقیقت طلب و صفری و محمدی پور به مداحی و روضه خوانی پرداختند. حجت الاسلام صفوی در سخنرانی امشب خود به موضوع بصیرت اشاره کردند و ضمن حدیثی گفتند مردم سه دسته اند: دانشمند ربانی، دانشجوی در طلب حقایق الهس و مردم سطحی نگر سبک وزنی که به دنبال جریان ها می روند بدون تفکر. در ادامه ایشان به مواردی تاریخی به عنوان شاهد مثال اشاره کردند. در پایان مراسم اطعام طعامی توسط خیرین شهرک امام خمینی حمه الله علیه انجام گرفت.

شب نهم مسجد فومن (30) شب نهم مسجد فومن (2) شب نهم مسجد فومن (3) شب نهم مسجد فومن (6) شب نهم مسجد فومن (16) شب نهم مسجد فومن (17) شب نهم مسجد فومن (23) شب نهم مسجد فومن (24) شب نهم مسجد فومن (26)