هم زمان با آغاز ایام الله دهه فجر دو نمایشگاه عکس از دوران پیروزی انقلاب اسلامی در رشت برگزار می شود.

به گزارش قرارگاه فرهنگی سراج یکی از این دو نمایشگاه، نمایشگاه عکس انقلاب و کاریکاتورهایی از آن دوران در قالب ۸۰ اثر در خانه میرزاکوچک در محله استادسرای رشت است که با عنوان نمایشگاه عکس ۵۷ از اول تا ۳۰ بهمن ماه در طبقه نخست خانه دایر است.

در این نمایشگاه که به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره روزهای انقلاب اسلامی برگزار شده است، عکس‌هایی از روزهای پرشکوه پیروزی انقلاب و کاریکاتورهایی از رژیم منفور پهلوی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

نمایشگاه دیگر نیز با عنوان « گیلان در انقلاب اسلامی » با نمایش آثاری از هنرمند بسیجی، سخاوت امانی از شنبه ۱۲ بهمن در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت برگزار می شود.

به گزارش قرارگاه فرهنگی سراج در این نمایشگاه ۸۰ قطعه عکس در اندازه ۳۰ در ۴۰ با مضامین انقلاب اسلامی و تداوم آن در گیلان در معرض دید عموم قرار گرفه است.

گفتنی است، سخاوت امانی، اولین نمایشگاه خود را در سال ۱۳۵۸ با عنوان طبیعت و مردم به نمایش گذاشت؛ در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و شکل گیری آن به رهبری امام خمینی (ره) و روحانیت مبارز، ضمن حضور در صحنه ها از لحظه‌های پرشکوه انقلاب اسلامی عکسبرداری کرد که در سه نمایشگاه با عنوان «انقلاب اسلامی در گیلان»، «تداوم انقلاب اسلامی»، «گیلان همگام با انقلاب اسلامی» مورد استقبال قرار گرفت.

امانی در دوران ۸ سال دفاع مقدس موفق به عکسبرداری از حضور پرشور سپاهیان، بسیجیان، نظامیان، و رزمندگان اسلام در مناطق جنگی حق علیه باطل گردیده که در نمایشگاه های دفاع مقدس، زن درآینه بسیج، بسیج مدرسه عشق، گیلان در هشت سال دفاع مقدس به تماشا گذاشته شد.