شبکه تلویزیونی حکومت سلطنتی انگلیس «بی‌بی‌سی فارسی» در برنامه شب گذشته «نوبت شما» به موضوع عملکرد وزارت اطلاعات و دستگاه‌های امنیتی در ایران پرداخت تا به سخنان دروغ‌آمیز خود در کار دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی ایران اختلال ایجاد کند.

با وجود آنکه بیش از ۸۰ درصد مخاطبان صفحه فیسبوک برنامه «نوبت شما» موافق عملکرد وزارت اطلاعات ایران بودند و آن را تحسین می‌کردند، اما «بی‌بی‌سی فارسی» در این برنامه با رفتار موذیانه همیشگی خود سعی کرد افراد مخالف دستگاه‌های امنیتی را بیشتر بر روی خط بیاورد.

نوبت-شما-بی‌بی‌سی

«بی‌بی‌سی فارسی» که در روزهای اخیر به سبب دستگیری عوامل مرتبط با خود در ایران از دستگاه‌های امنیتی ایران کینه بسیاری بر دل دارد، در این برنامه با هدف تضعیف عملکرد وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی‌ایران، تلاش کرد اینگونه القا کند که در ایران در بین نهادها و دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی اختلاف نظر و ناهماهنگی وجود دارد.

شبکه تلویزیونی حکومت سلطنتی انگلیس، با ادعای اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌تنها نهادی نظامی‌است، از حضور سازمان اطلاعات سپاه در عرصه‌های مختلف امنیتی و اطلاعاتی ابراز نگرانی کرد.

در این برنامه «حسین باستانی» تهیه‌کننده سایت و رادیو بی‌بی‌سی فارسی و از عناصر روزنامه‌های زنجیره‌ای دوران اصلاحات که به سبب فعالیت‌های ضداسلامی‌و ضدانقلابی محکوم به زندان شده بود، در جهت سیاه‌نمایی چهره وزارت اطلاعات، مدعی شد این نهاد امنیتی برای افراد متهم پرونده‌سازی می‌کند.

نوبت-شما-بی‌بی‌سی-2

در ادامه برنامه «نوبت شما» حتی «بی‌بی‌سی فارسی» با روی خط آوردن یکی از زندانیان امنیتی به نام «نعیمه دوستدار» با عنوان «روزنامه‌نگار مقیم سوئد»، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی‌ایران را آماج حملات خود قرار داد. این ضدانقلاب و زندانی امنیتی که خاطره خوشی از وزارت اطلاعات ایران ندارد، در سخنان خود گفت: “وزارت اطلاعات ایران به دنبال ایجاد فضای رعب و وحشت است و برای مخالفان جمهوری اسلامی‌پرونده‌سازی می‌کند”. در اینجای برنامه، مجری که تاکنون سعی می‌کرد خود را بی‌طرف نشان دهد، مدعی شد: “وزارت اطلاعات ایران به معیارهای خودس نیز توجه نمی‌کند.”

«بی‌بی‌سی فارسی» با مقایسه غیرمعقولانه‌ی دستگاه‌های امنیتی در ایران و آلمان و بدون توجه به وضعیت کشورهای اطراف ایران، تلاش نمود تا دستگاه‌های امنیتی آلمان که حتی نتوانستند به شنود مکالمات تلفن صدراعظم این کشور پی ببرند را از دستگاه‌های امنیتی ایران برتر معرفی کند.

در برنامه «نوبت شما» دیشب بسیاری افراد بر خلاف میل باطنی «بی‌بی‌سی فارسی» بر روی خط می‌آمدند و در حمایت از دستگاه امنیتی ایران سخن می‌گفتند. یکی از مخاطبین به نام “نازی” از لندن بر روی خط «بی‌بی‌سی فارسی» آمد و گفت: “عملکرد وزارت اطلاعات ایران قابل افتخار و تحسین است… با وجود ناامنی‌های اطراف ایران عملکرد وزارت اطلاعات ایران قابل تقدیر و افتخار است که توانسته‌اند امنیت داخل و خارج کشور را تامین کنند…”.مجری «بی‌بی‌سی فارسی» که از سخنان “نازی” راضی به نظر نمی‌رسید به بهانه کمبود وقت صدای این مخاطب را قطع کرد!

انتهای پیام/