در این دیدار حجت الاسلام مدنی به جوانان شورای مجموعه توصیه کردند که تقوا پیشه کنند و فرمودند اگر تقوا پیشه کنید خداوند وسیله تشخیص را به شما نشان خواهد داد و این آیه را خاطر نشان کردند که “إن تتقوا الله یجعلدر این دیدار حجت الاسلام مدنی به جوانان شورای مجموعه توصیه کردند که تقوا پیشه کنند و فرمودند اگر تقوا پیشه کنید خداوند وسیله تشخیص را به شما نشان خواهد داد و این آیه را خاطر نشان کردند که “إن تتقوا الله یجعل لکم فرقانا”. لکم فرقانا”.

جلسه-جنت-المهدی (1)

استاد اخلاق حوزه در ادامه به لزوم وجود هیأت های مذهبی از قدیم الایام تاکنون اشاره کردند و گفتند: کثرت هیأتهای مذهبی نبایستی موجب تفرق شود اما متاسفانه هم اکنون اینگونه شده است و هیأت ها علمدار این موضوع شده اند و هر هیأت فقط علم خود را علم برتر و مورد عنایت خداوند می داند. ایشان حتی دلیل اصلی مشکلات به وجود آمده در هیأتهای مذهبی را ناشی ازهوای نفس مسئولین آن دانستند که آنها نمی خواهند اعضای مجوعه از دورشان دور شوند و بروند و این یک آفت بزرگ است.

مسئولین هیأتها بایستی خود را بسازند و در اواسط کار خسته نشوند و به کار الهی خالص خود ادامه دهند.

حجت الاسلام مدنی در بخش دیگری از سخنانشان به این نکته اشاره کردند که هیأتها باید متخصص محور باشند نه مداح محور و این موضوع را اینطور تشریح کردند که متخصص محور بودن یعنی از متخصصین دینی در مجموعه استفاده شود و به حمدالله شناختی که ما از هیأت جنه المهدی(عج) داریم همینگونه است و شما در سالیان اخیر نیز همینگونه بوده اید.

هیأت باید پایبند به قانون باشد و نه پایبند به آن قانونی که خود تعیین کرده، بلکه قانونی که دین خدا و اهل بیت(ع) آن را برایمان ترسیم کردند. در قانون گرایی باید به خط ائمه و رهبری معظم نگاه کنیم اما متاسفانه امروزه بعضی از هیأتهای مذهبی برای رسیدن به پست و مقام و برای اینکه در دل بعضی ها جا باز کنند متوسل به عمامه های انگلیسی می شوند که این آفت بسیار بزرگی است. و با صد تاسف در بین روحانیون حال حاضر کشور و شهر رشت هم مشاهده می شود که به عمامه های انگلیسی وصل هستند و در حتی در این شهر خود بنده به شخصه 10 الی 15 نفر را می شناسم که روحانی نبوده و پس از سالیان ناگهان با عبا و عمامه در شهر ظاهر شده اند. شما نیز مراقب باشید که اینگونه افراد در هیأتها رخنه نکنند و از کسانی که قصد استفاده دارید، چنانچه تاکنون از سخنرانان و روحانیون متخصص استفاده کرده اید پس از این هم به همین منوال ادامه دهید و از روحانیون متخصص و با سواد استفاده کنید.

جلسه-جنت-المهدی (3)

شاگرد معظم حضرت آیت الله بهجت (ره) در ادامه سخنان خود گفتند در کار هیأت اگر مسئول هیأت به شما گفت امروز مسئول فرهنگی باشید و فردا نیاز نیست، شما با اشتیاق آن کار جدید را انجام دهید اگر چه از نظر مقام ارزشش کمتر باشد. اصلا آنرا با دل و جان انجام دهید. به والله العظیم اگر به بنده بگویند در هیأت فقط کفش جفت کن! به خدا آن روز را جشن خواهم گرفت.

اگر می خواهیم خدا از ما راضی باشد، خود را نبینیم و خدا را ببینیم و باید از خود بگذریم. من فکر می کنم تمامی مشکلات در کار هیأتی و حتی در سطح کلان از نفس آدمی است. اگر روزی کسی به شما گفت که فلان هیأت نروید، این اولین قدم شیطان است و او می خواهد شما را در بند خود در آورد وگرنه تمامی هیأتها، هیأت امام حسین(ع) است و پرچم ها با هم فرق نمی کنند.

حجت السلام مدنی در توصیه به جوانترهای جلسه فرمودند که سعی کنیم برای اثبات خود، دیگران را تخریب و تخطئه نکنیم و اگر روزی این چنین شد تازه ابتدای راه قرار داریم. ایشان در ادامه تشریح فرمودند که نگذارید هیأت دوقطبی شود که دوقطبی شدن یکی از آفات هیأتهاست که باعث اختلافات بسیاری می شود و حتی حضرت آقا (مقام معظم رهبری) هم تاکید فراوانی بر دو قطبی نشدن فضای جامعه دارند.

جلسه-جنت-المهدی (2)

ایشان در جملاتی پایانی خود خطاب به اعضای مجموعه فرمودند: من دست شما را می بوسم که در این راه و در حال تلاش هستید، یقین بدانید مورد توجه امام عصر(عج) بوده وایشان شما را یاری خواهند کرد.

در انتهای جلسه آقای آب آذر مسئول مجموعه جنه المهدی(عج) از حجت الاسلام مدنی تشکر کرد و از خداوند توفیقات روز افزون را برای ایشان خواستار شد.

این جلسه با اقامه نماز جماعت به امامت حجت السلام مدنی به پایان رسید.