سایت شبکه دولت انگلیس بی‌بی‌سی فارسی در مطلبی به قلم معصی (مسیح) علی‌نژاد روزنامه‌نگار ضدانقلاب و مدیر کمپین ضداسلامی‌ «آزادی‌های یواشکی زنان در ایران» از ضارب و قاتل شهید خلیلی شهید امر به معروف و نهی از منکر دفاع کرد.

معصی (مسیح) علی‌نژاد در این یادداشت با بهانه قرار دادن درخواست انصار حزب‌الله از وزارت کشور جهت اخذ مجوز برای امر به معروف و نهی از منکر منسجم در خیابان‌ها، بهانه شروع تحرکات انصار حزب‌الله را شهادت شهید علی خلیلی عنوان کرده و در ادامه برای گرفتن بهانه از دست انصار حزب‌الله و ایجاد شرایطی برای حاضر نشدن این افراد در خیابان‌ها تلاش کرده است تا اساس ماجرای مضروب شدن شهید علی خلیلی را تحریف کند.

معصی (مسیح) علی‌نژاد در ابتدای این گزارش مشکل خود را به صراحت گفته و ناراحتی خود را از حضور ایست‌ و بازرسی‌های بسیج در خیابان و تذکراتی که آنها به برخی اشخاص مشکوک و مشکل‌دار می‌دهند، بیان کرده است.

بی‌بی‌سی-علی‌نژاد-شهید-خلیلی

هر چند که این ایست و بازرسی‌ها عموما به درخواست نیروهای امنیتی کشور برای دستگیرکردن عده‌ای خاص در خیابان‌ها و پاک کردن شهر از لوث وجود برخی افراد فاسد، شرور و قاچاقچی تحت تعقیب است، اما بی‌بی‌سی فارسیدر این یادداشت با دروغ خواندن ماجرای چاقو خوردن شهید خلیلی، آن را به ایست و بازرسی علی خلیلی و دوستانش در خیابان و گیردادن بی‌‌مورد آن‌ها به موسیقی اتومبیل ضارب و سپس شروع تعقیب و گریز ۲۰ کیلومتری میان آنان مربوط می‌کند.

معصی (مسیح) علی‌نژاد که سابقه همکاری با سرویس‌های جاسوسی انگلیس و آمریکا را در کارنامه خود دارد به نقل از پدر قاتل شهید خلیلی نوشته است: بچه‌ها نوار موسیقی می‌گذارند توی ماشین، شش نفر از همکلاسی‌های‌شان(!) بودند. اینها هم ایست و بازرسی داشتند و گفتند نوار را خاموش کنید. پسرم هم گفت جشن است به شما چه مربوط است. بعد (علی خلیلی) گفت عباس جلوی ماشین را بگیر. پسرم و دوستانش دیدند ایست و بازرسی است، فرار کردند. سه تا موتور که ترک آن سه نفر نشسته بودند دنبال اینها می‌کنند. از میدان هفت حوض تا چهار راه سیدالشهداء بیست کیلومتر است مگر می‌شود امر به معروف را به زور انجام دهند؟

خبرنگار بدنام رسانه‌های فارسی زبان بیگانه در پایان گزارش خود باز هم از قول پدر قاتل شهید خلیلی آمده است:متأسفانه پرونده را سیاسی کردند و ما هم دست‌مان به هیچ جایی بند نیست. توی روزنامه‌ها مطرح می‌کنند که نهی از منکر بوده و همین‌ها کار را خراب کرده. من خودم به سیاست وارد نیستم برای چی پرونده را سیاسی کردند؟

معصی (مسیح) علی‌نژاد که حتی پیش از ازدواج اول و دوم خود سابقه رابطه جنسی و سقط جنین حاصل از اینگونه روابط را در پرونده خود دارد، در این مطلب سعی کرد تا برای رسیدن به اهداف خود مسئله “امر به معروف و نهی از منکر” سامان‌دهی شده از سوی حکومت را از چند جهت مورد حمله قرار دهد در این گزارش تلاش شد “امر به معروف و نهی از منکر” را مشکلی دست و پاگیر برای مردم تعریف شود و آن را تبدیل به یک معضل سیاسی کرده و در نتیجه جرم عمومی‌قاتل شهید خلیلی که برای مصائبش مرثیه‌سرایی هم می‌کنند را به گردن حکومت و اساس انجام شدن یک واجب دینی بیاندازد.

مشخص است که نقطه مقابل فریضه امر به معروف و نهی از منکر صحیح و اصولی و تاثیرگذار، چیزی جز پروژه ضداسلامی‌و ضدفرهنگی «آزادی‌های یواشکی زنان در ایران» که به دنبال ترویج بی‌حیایی و بی‌بند و باری در بین زنان و بی‌غیرتی در بین مردان است، نیست.