panahian

حجت‌الاسلام احمدرضا پناهیان در این مراسم گفت: سبک زندگی مهدوی همان سبک زندگی حسینی (ع)، نبوی (ص)، علوی و فاطمی (س) است و تفاوتی بین آنها وجود ندارد.

وی سبک زندگی مهدوی را زندگی ایمانی توصیف کرد و افزود: دشمنان از فرهنگ شیعه بیگانه هستند و می‌گویند پرنده شیعه با دوبال در افق پرواز می‌کند و تیرهای ما به آن نمی‌رسد.

پناهیان بال‌های سرخ حسینی (ع) و سبز مهدوی (عج) را امید به آینده خواند و بیان کرد: بین فرهنگ حسینی (ع) و انتظار تفاوتی وجود ندارد.

استاد حوزه و دانشگاه با تاکید براینکه انسان‌ها در سبک زندگی باید الگو داشته باشند، خاطرنشان کرد: امام زمان (عج) فاطمه (س) را اسوه خود معرفی کردند و این مسیر خوبی در سبک زندگی است.

وی سنت پیامبر (ص) را الگوی فاطمه (س) دانست و تصریح کرد: سبک زندگی حضرت زهرا (س) زمان و مکان ندارد.

پناهیان با بیان اینکه فرهنگ جامعه باید از محتوا غنی باشد، یادآور شد: جامعه با نهادینه شدن سیره نبوی (ص) الگو می‌شود.

استاد حوزه و دانشگاه به الگوگیری مردم منطقه از انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: اسلام پاسخگوی تمام موضوع‌ها در عالم است.

وی بر بررسی پایه‌های زندگی ایمانی تاکید کرد و گفت: زندگی نبوی (ص)، علوی و فاطمی (س) در یک راستا هستند.

پناهیان با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری، اظهار کرد: امروز شهدا بهترین منتظران هستند و باید از آنها الگوبرداری کرد.

استاد حوزه و دانشگاه نسبت به ترویج تفکر انجمن حجتیه در هیئت‌های مذهبی هشدار داد و بیان کرد: انجمن حجتیه ادعا می‌کند با سیاست کاری ندارد و این موضوع نفی مهدویت است.

وی با بیان اینکه با تقدس می‌خواهند ریشه دین را بکنند، تصریح کرد: به بهانه تقیه می‌خواهند با آمریکا کنار بیایند.

پناهیان به تکرار سخنان بعضی از سیاسیون در بحث تقیه با آمریکا اشاره کرد و افزود: در دوران غیبت باید به ولی فقیه اقتدا کرد.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه ولایتمداری باید فرهنگ دینی در جامعه باشد، اظهار کرد: ولایتمداری تنها در ادبیات سیاسی نیست.

پناهیان مبارزه با آمریکا را سبک زندگی مهدوی دانست و بیان کرد: ریشه تکفیری‌ها و وهابی‌ها در استکبار است.

استاد حوزه و دانشگاه در پایان، سبک زندگی مهدوی را دشمن‌شناسی و ایمان قلبی برای اتصال به امام زمان (عج) عنوان کرد.

لازم به ذکر است که این ویژه برنامه به همت کانون تخصصی مهدویت گیلان و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت برگزار شد.

lotfinia