زینب فلکی با اشاره به فعالیت فروشگاه فرهنگی ریحانه در عرصه حجاب و عفاف، اظهار کرد: تبلیغات وسیع غرب در فضای مجازی و کانال های مختلف ماهواره ای و ترویج فرهنگ بی حجابی باعث شد به ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در شهر و استان گیلان بپردازیم.

وی با بیان اینکه اولین فعالیت این گروه با برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب از سال ۸۸ شروع شد، گفت: به کمک چند تن از دوستان هیئتی در هیئت سائلین الحسین(ع) بدون حمایت از هیچ نهاد و سازمانی فروشگاهی برای عرضه محصولات عفاف و حجاب دائر کردیم.

این فعال فرهنگی، برگزاری نمایشگاه های مختلف در ادارات، مدارس، دانشگاه ها، بیمارستان ها، نمایشگاه های دائمی بهاره و… را از جمله فعالیت های گروه در ترویج فرهنگ حجاب و عفاف عنوان کرد.

 وی هدف این گونه فعالیت ها را صرفاً ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در سطح جامعه بیان کرد و افزود: از تاریخ تأسیس هیچ گونه منفعت افتصادی نداشته ایم.

فلکی با اشاره به عرضه مدل های متنوع حجاب در فروشگاه ریحانه، گفت: این امر با بازخورد خوبی در سطح دختران و بانوان جوان مواجه شده است.

 وی با بیان اینکه عرضه انواع و اقسام محصولات حجاب در عین پوشیده بودن طرفداران زیادی دارد، بیان کرد: افتخار گروه ریحانه جذب و تحول در دختران جوان کم حجاب و بدحجاب است.

این فعال فرهنگی با بیان اینکه دشمن با تمام تلاش در پی متزلزل کردن بنیان خانواده های کشورهای مسلمان است، خاطر نشان کرد: دشمن با ترویج فرهنگ برهنگی و غربی سعی در جذب جوانان ما دارد.

وی افزود: جوانان بر اساس ذائقه تنوع طلب خود همیشه به دنبال مد جدید هستند و زمانی که در جامعه اسلامی مدل های جدیدی از پوشش های اسلامی نباشد پذیرای مدهای جدید غربی می شوند.

فلکی با انتقاد از نبود مدل های جدید و اسلامی پوشاک در مکان های عرضه این محصولات، گفت: وقتی بازارهای ما از مدل ها چسب، بدن نما و کوتاه پر شده است نباید از جوانان انتظاری بیشتر از این داشت.

 این فعال فرهنگی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در زمینه عفاف و حجاب، عنوان کرد: در مسئله حجاب باید کاری هنری و کار زیبای تبلیغی انجام داد تا این مسئله در ذهن جا بگیرد.

وی ادامه داد: اگر در کنار میل طبیعی حجاب شایسته، تبلیغات صحیح که بتواند نقطه نظر اسلام را تأمین کند انجام شود، زنان جامعه به حجاب اصیل اسلامی و شرعی روی خواهند آورد.

فلکی خاطر نشان کرد: در این جنگ نرم وظیفه مجموعه فرهنگی این است که هنر را تمام عیار و در قالب مناسب بیاورد تا اثرگذار باشد.

+