حجت‌الاسلام دکتر غلامحسین متو که در جمع بیش از ۶۰۰ نفر از فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان در همایش اصحاب عشق سخن می گفت، تعهد و ولایت‌پذیری ملت ایران را در تمام دنیا تاثیرگذار عنوان کرد و افزود: مردان خدا و یاران فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی مقاوم هستند.

فعال فرهنگی کشمیر هندوستان با تاکید بر اینکه جوانان شیعه کشمیر از هیچ تلاشی برای انقلاب اسلامی و ارزش‌های آن دریغ نمی‌کنند،‌ تصریح کرد: پیشرفت و افتخار‌آفرینی انقلاب اسلامی جوانان کشمیر را بسیار خوشحال می‌کند.

وی با بیان اینکه فعالیت امیدبخش ایران یاران ولایت در تمام جهان را شاد می‌کند، تصریح کرد: مراسم افطار تا سحر مردم مسلمان هند با ویژه‌برنامه‌های شهدای دفاع مقدس ایران برگزار می‌شود.

فعال جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در کشمیر هندوستان با بیان اینکه سستی به اصحاب جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی نزدیک نمی‌شود و فشارها را احساس نمی‌کنند، افزود:‌دین، عزت و شرافت خود را مدیون خون شهدا هستیم.

اصحاب-عشق-متو-گیلان (2)

دکتر متو شلمچه را قبله اصحاب عشق توصیف کرد و یادآور شد: مسلمانان کشورهای مختلف آرزوی زیارت شلمچه را دارند.

فعال جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با بیان اینکه هزاران نفر از عاشقان علی (ع) به دلیل عشق به ولایت به شهادت رسیدند، گفت: زیستن در مکتب علوی هنر می‌خواهد.امروز در مقابل تمام شهدا مسئولیت داریم و باید با تمام وجود از نظام اسلامی دفاع کنیم.