آیین پایانی این دوره از مسابقات شامگاه شنبه یکم آبان  با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی نماینده ولی فقیه  ورئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ؛ حجت الاسلام  والمسلمین  حمید محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی  وجامعه قرآنی و شرکت کنندگان  و بر گزیدگان این دوره از مسابقات واقشار مختلف مردم استان گیلان  در مجتمع زیبا کنار رشت برگزار و ۳۱ نفر از چهر های برتر این دوره از مسابقات در دو سطح ممتاز وعالی در رشته های قرائت، حفظ کل، ۲۰ جزء، ۱۰ جزء و ترتیل تجلیل شدند.

بر اساس این گزارش در این دوره از مسابقات در  رشته قرائت تحقیق افراد ذیل حایز رتبه های ممتاز و عالی شدند:

رتبه ممتاز قرائت:

۱- سیدمصطفی حسینی از قزوین

۲- حسین رفیعی از گیلان

رتبه عالی

۳- محمدحسن موحدی از تهران

۴- حامد علیزاده  از خراسان رضوی

۵- امیر لعل اول از خراسان رضوی

۶- سعید  پرویزی از تهران

رشته حفظ کل قرآن:

رتبه ممتاز

۱- موسی معتمدی از اصفهان

۲- محمدرسول تکبیری از تهران

۳- سعید علی اکبری از قزوین

۴- رضا گلشاهی از خراسان رضوی

۵- ابوذر کرمی از استان مرکزی

رتبه عالی

۱- محمدعلی اسلامی از استان تهران

۲- محمود محمدی نیا خراسان رضوی

۳- محمدرضا جاهدی نیا از خراسان رضوی

۴- پیمان ایازی از مازندران

در رشته ترتیل:

۱- احسان محمدی از خراسان رضوی  حایز درجه ممتاز

۲- محمد جواد نصیری از استان اصفهان حایز درجه ممتاز

۳- روح الله آقایی  از اصفهان  حایز درجه عالی

۴- حسین نصر  از استان اصفهان  حایز درجه عالی

۵- سید حجت ترحمی از خراسان رضوی حایز درجه عالی

۶- محمد جواد جابری از تهران  حایز درجه عالی

برگزیدگان رشته حفظ ۱۰ جزء

۱-محمد شریفی  از مرکزی حایز درجه ممتاز

۲- مصطفی سعیدی از مرکزی حایز درجه ممتاز

۳- محمد سیلاوی از خوزستان  حایز در جه عالی

۴- رضا رحیمی از لرستان حایز درجه عالی

۵- مسعود داودی همراز از همدان شایسته تقدیر

رشته حفظ ۲۰ جزء

محمد علی شریعتی از قم حایز درجه ممتاز

محسن محمدی از اصفهان حایز درجه ممتاز

محمد لائینی از مازندران حایز درجه عالی

علی محبی پور از هرمزگان شایسته تقدیر

محمد بنی هاشمی از اصفهان شایسته تقدیر

 همچنین اسامی بر گزیدگان سایر  رشته های مسابقات که  که روزهای گذشته معرفی وتجلیل شدند به این شرح است:

 گروههای همخوانی قرآن وتواشیح برتر  کشور

در اولین و دومین روز مسابقات  ایین پایانی رشته های دعاخوانی ؛مدیحه سرایی و همخوانی؛ اذان؛ ابتهال و معارف  قرآن کریم در سی ونهمین دوره مسابقات سراسری  با حضور رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف، مدیر کل اوقاف گیلان و جامعه قرآنی برگزار و ۴۵ نفر از  برترین  ها ی این دوره در رشته های دعا خوان، اذان؛ ابتهال، مدیحه سرایی، معارف و همخوانی قرآن کریم  تجلیل شدند .

نفرات برتر رشته دعا خوانی کشور

رتبه اول: نصرالله بریچی از استان خوزستان

رتبه دوم: حسین یزدان‌پناه از استان قم

رتبه سوم: مهدی خطیب از استان البرز

رتبه چهارم: سیدمصطفی موسوی از استان بوشهر

 رتبه پنجم: حسن کاری از استان خراسان جنوبی.

گروه های برتر

رشته مدیحه سرایی و همخوانی قرآن کریم

رتبه اول: گروه مشکات از استان خوزستان

رتبه دوم: گروه بینات از استان یزد

رتبه سوم: گروه میعاد از استان خوزستان

رتبه چهارم: گروه العباد از استان خوزستان

رتبه پنجم: گروه معارج از استان آذربایجان شرقی

برترین های اذان و معارف بر بام مسابقات

براساس این گزارش بر گزیدگان رشته معارف به این شرح می باشد:

حسن فرخی مقدم از ایلام

صاحب شریفی از خوزستان

رضاجیریایی شراهی از مرکزی

صابر صادقی کندوله از کرمانشاه

محمد رضا سوادکوهی از اصفهان

برترین موذنان کشور در سال ۹۵:

حسن یوسف خانی از آذر بایجان غربی

حامد سلطانی از استان یزد

جواد مولایی از استان همدان

مجتبی محمدی راد از استان گلستان

حمیدرضا محمودی از استان مرکزی

برگزیدگان رشته ابتهال

مهدی محمد زاده از آذربایجان شرقی

-مصطفی  قاسمی از مازندران

احمد راهی مالکی از خوزستان

سیدسجاد اشرفی از استان مازندران

حمزه یزدانی‌فر از استان خراسان رضوی

سی ونهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و رقابت ۴۰۰ نخبه قرآنی در بخش برادران شامگاه شنبه با قدردانی از سی پنج  برگزیده در رشته های قرائت ، حفظ کل ، ۲۰ جزء ، ۱۰ جزء  وترتیل  به ایستگاه آخر خود رسید و از امروز یکشنبه مسابقات در بخش بانوان در زیبا کنار آغاز می شود و تا  ۷ آبان ادامه خواهد یافت.