انیمیشن از مبانی اصلی قدرت نرم در دنیای امروز است و جایگاه بسیار مهمی در نشانه شناسی تئوری جنگ ها برخوردار است. امروزه دیگر انیمیشن نه یک سرگرمی بلکه ابزاری برای انتقال داده ها ی فلسفی ، فرهنگی و سیاسی است.

والت دیزنی [Walt Disney Company] از مجموعه شرکت های فعال در صنعت انیمیشن است که همین فعالیت ها منجر شده است تا امروزه شرکت والت دیزنی به پردرآمدترین شرکت رسانه ای در جهان تبدیل شود که این خود مهر تاییدی بر جایگاه والای انیمیشن در دنیای امروز است.

این جایگاه بالای انیمیشن و تاثیرگذاری فراوان در ذهن و قلب کودکان از همان ابتدا توجه نظام داران صهیونیستی و وابسته به اندیشه های لیبرالی را به خود جلب کرد و باعث شد که این گروه سرمایه گذاری عظیمی را به این مساله داشته باشند ، و این سرمایه گذاری ها باعث شد تا از استدیوهای بزرگ  گرفته تا تجهیزات و تکنیک های فنی  همگی در اختیار بسط گسترش مبانی فکری لیبرالی و صهیونیستی قرار گیرد .

صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز در طی سالیان گذشته از گزند چنین انیمیشن هایی با مبانی تفکر صهیونیستی در امان نبوده است و این موضوع نیز بارها مورد اعتراض جریانات دانشجویی و فرهنگی بوده است. در طول تعطیلات نوروزی 93 نیز رسانه ملی باز روند برنامه های گذشته خود را تکرار کرد و باز به پخش کارتون هایی زد که بسط مبانی غرب را در در مبانی خود دارند.

انیمیشن های دانشگاه هیولاها ، من شرور۱ ، مربی اژدها [How to train your dragon ] از مجموعه انیمیشن هایی بود که رسانه ملی از شبکه پویا با رپرتاژ آگهی های فراوان پخش نمود که در ادامه به بخشی از این مبانی اشاره مینماییم.

 

  • انیمیشن های دانشگاه هیولاها

انیمیشن دانشگاه هیولاها که درباره چگونگی ثبت رکورد جدید در ترساندن انسانها میباشد از انیمیشن های با کیفیت است که با هزینه های بالا در ایالت متحده آمریکا ساخته شده است.

در این انیمیشن دیده میشود که مایک [ شخصیت اصلی داستان و نماینده یهود یک هیولای کوچک که معادل در اقلیت بودن یهودیان است ، یک چشم دارد که این نشان از فراماسون بودن ان هیولاست دستبندهایی که استفاده می کند پرچم رژیم صهیونیستی را تداعی می کند ، علامت  ستاره ۶ پر که در تقویم به عنوان هدف نهایی خود ترسیم میکند هم دلیلی بر این مدعاست که این هیولای کوچک یهودی صهیونیست است !]  به گروه می گوید هر چقدر تا حالا استعداد داشته اید و بلد بوده اید کنار بگذارید و هر چه من می گویم انجام دهید . وی در واقع خود را رهبر گروه می داند.

61658916699667075654

در بخش های مختلف انیمیشن اعضای گروه به رهبری مایک اذعان می کنند  که این در القای نقش یهود در جهان بسیار تاثیر گذار است در حالی که یهود خود را قوم برتر و برگزیده میداند.

 

  • مربی اژدها [How to train your dragon ] 

یکاپ در روستایی زندگی می کند که دایم مورد حمله اژدهایان است.تمام افراد قبیله او را در جنگیدن با اژدهایان ناتوان می به یکی از نزدیک شده و با او دوست می شود تا جایی که با استفاده از اژدها،به محل آشیانه اژدهایان پی برده و با دوستان نوجوان خود به جنگ اژدهای رهبر می رود. این بخشی از داستان مربی اژدها است که یکی از پیچیده ترین و راهبردی ترین  کارتون ها در طی سالیان گذشته است.

71056514583855420966

 

دکتر حسن عباسی[رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز] نیز در برنامه انسان طراز و کودکان استراتژیست  شبکه چهار سیما نقد مفصلی را به این انیمیشن وارد ساخت که دوستان میتوانند به آن مراجعه نمایند.

–    ما می توانید با ابزار جنگ نرم و صلاح های متنوع آن حریف را به راحتی فریب دهید که یکی از این حربه ها ابراز احساس تنفر از چیزی است که مستعمره شما دوست ندارد و احساس رضایتمندی و علاقه به چیزی که مستعمره شما به آن علاقه دارد.این القا در بخشی صورت می گیرد که هیکاپ احساس رضایت خود را نسبت به خوردن ماهی نشان می دهد که خشم شب هم علاقه مند به خوردن آن است.

–   جذب حد اکثری کشور های تبعیت کننده از منطقه رهبر، به واسطه قرار دادن امکانات مورد نیاز آن کشور .
–    القای حس وجود رهبر برای تمام کشورها که در فیلم ،این نقش بر عهده اژدهای بزرگ است.

 

  • من شرور۱ 

دزدیدن ماه به بعنوان بزرگترین شرارت جهان تم اصلی این کارتون است. شخصیت اصلی فیلم ، گرو است . وی کچل ، دارای قدی بلند ، بینی کشیده و دراز ، چشمانی ابی است . از نظر فیزیکی قدرتمند و ورزشکار است   که یک فراواسونر است که با دزدیدن دستگاه کوچک کننده می تواند در نهایت ماه را کوچک و ان را از جایگاه اصلی خود جا به جا کند . قبل از گرو هیچ شروری نتوانسته که این کار را انجام دهد که  این به مخاطب القا می شود که فراماسونری این توانایی را دارد که جهان را با به هم زدن نظم طبیعت به نابودی بکشاند.

26270072210201321456

در بخشی هایی از این کارتون نیز دیده میشود که هیچ قدرتی توان مقابله  با  گرو را ندارد . پس برای مقابله با اشرار بایستی از همین طیف علیه خودشان استفاده شود  که این موضوع نبرد حق و باطل ، کفر و ایمان ، خوب و بد ، خیر و شر را نفی می کند !! در اینجا قدرت محصور به یک جبهه شده و نزاع هم در همان جبهه محدود می شود پس دیدگاه ثنویت و نزاع دو جبهه با یکدیگر زیر سوال می رود.

ایمان به خدا و ایمان به غیب و نیروهایی غیبی نفی شده و ایمان به نیروها و قدرت های مادی جای انها را گرفته اند ! اکتفای محض به تکنولوژی و علوم مادی انسان را از خدا دورتر می کند و وی را به ضلالت و گمراهی خواهد کشاند, ‌نیز بخشی از مبانی پنهان این انیمیشن برای کودکان است.

استعمارى كه امروز مطرح است، بالاتر از نو است؛ كاملاً جديد است؛ استعمار تازه‌يى كه ملتها را در چنبره‌ى خودش گرفتار مى‌كند و مجال تكان خوردن را به آنها نمى‌دهد و دقيقاً بايد طبق ميل همان مجموعه عمل شود. این عبارات امام خامنه ای درباره استعمار فرانو بی شک بهترین پایان برای این یادداشت است.