تا روز چهارشنبه و پس از ۹ روز حملات وحشیانه و مرگ‌بار رژیم صهیونیستی به غزه دست‌کم ۲۲۶ فلسطینی شهید و بیش از ۱۵۰۰ نفر نیز زخمی شده اند.

رژیم صهیونیستی هدف خود از آتش بس پنج ساعته و توقف حملات در این مدت را “مسائل انسان دوستانه” اعلام کرده تا فلسطینیان بتوانند آب، غذا و دیگر کالاهای اساسی را تهیه کنند و سپس دوباره حملات همه جانبه را بر آنان آغاز کند.

رادیو رژیم صهیونیستی در این خصوص اعلام کرده که این اقدام به درخواست سازمان ملل متحد و به دلایل انسان‌ دوستانه صورت گرفته و به مدت پنج ساعت حملات علیه نوار غزه متوقف می شود.

آخرين رويدادهای پیرامون حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه و درگيري با گروه‌هاي مقاومت در روز پنج شنبه 26 تیرماه به اين شرح است:

آتش‌بس ۵ ساعته در غزه آغاز شد

۱۱:۵۲ – پایگاه خبری آمریکایی «ان.بی.سی» اعلام کرد که «آتش‌بس بشردوستانه» میان حماس و رژیم صهیونیستی که برای ۵ ساعت توافق شده است، آغاز شد. همچنین پایگاه خبری «غزه الان» فلسطین نیز از اجرایی شدن این پنج ساعت خبر داد.

۱۱:۰۹ – در راستای پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی مقاومت چندین موشک به سمت شهرهای اسرائیلی از جمله تل‌آویو پرتاب کرد.

۱۰:۵۷ – منابع آگاه گزارش دادند که رژیم صهیونیستی با برخی شروط حماس مانند آزادی اسرا و نماز در مسجدالاقصی برای برقراری آتش‌بس موافق نیست.

اولین عملیات نظامی «تن به تن» مقاومت در رفح علیه رژیم صهیونیستی

۱۰:۴۰ – به گزارش «فلسطین‌الیوم»، کانال ۲ رژیم صهیونیستی از یک عملیات نظامی مقاومت علیه رژیم صهیونیستی و حمله به ارتش این رژیم در گذرگاه «صوفا» شرق رفح در جنوب نوار غزه خبر داد. بر اساس این گزارش ۱۰ تا ۱۵ رزمنده مقاومت در حالیکه مجهز به انواع سلاح بودند از این تونل در منطقه صوفا بیرون آمدند و دست به عملیاتی علیه نیروهای ارتش در منطقه زدند و درگیریهای گسترده‌ای در محل رخ داد. تلویزیون رژیم صهیونیستی در ادامه اعلام کرد که جنگنده‌ها و توپخانه به کمک سربازان ارتش این رژیم آمدند و احتمال می‌رود تعدادی از رزمندگان مقاومت آسیبهایی دیده باشند اما تعدادی از این رزمندگان به تونل بازگشتند.

کانال ۱۰ رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که این افراد قصد ورود به شهر صوفا را داشته‌اند و با این عملیات معادله کنونی کمی تغییر خواهد کرد پس از این عملیات رژیم صهیونیستی شهرکهای صوفا، ابوسالم و بیت‌کرم را بست و منطقه را منطقه بسته نظامی اعلام کرد. رژیم صهیونیستی این عملیات را بزرگترین عملیات «تن به تن» علیه این رژیم از آغاز تجاوز به غزه در سه‌شنبه هفته گذشته اعلام کرد.

۱۰:۲۱ – «دانی دانون» معاون معزول وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در اظهاراتی خطاب به «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پس از شکست در تجاوز جدید علیه غزه گفت: آینده سیاسی تو به ناچار به پایان رسیده است و در هر انتخاباتی در آینده حتما خواهی باخت.

۲۲۷ شهید و ۱۶۷۰ مجروح تا نهمین روز قتل عام در غزه

۱۰:۱۹ – به گزارش پایگاه خبری «معا»، حملات رژیم صهیونیستی برای نهمین روز متوالی ادامه یافت و با شهادت ۵ فلسطینی دیگر در مناطق مختلف غزه از جمله رفح، «دیرالبلح» و خانیونس تعداد شهدا به ۲۲۷ نفر رسید. تعداد مجروحان نیز به شدت در حال افزایش است و وزارت بهداشت فلسطین تا کنون مجروحیت ۱۶۷۰ نفر را اعلام کرده است. ادامه حملات در حالی صورت میگیرد که رژیم صهیونیستی اعلام کرده فردا جمعه چند ساعت آتش‌بس را اجرایی خواهد کرد و حماس نیز با آتش بس ۵ ساعته موافقت کرده است.

آمار کشته‌های صهیونیستی در جنگ فعلی غزه بین ۶۰ تا۱۲۰نفر است

۱۰:۰۴ – سردار سرتیپ پاسدار سیدمحمد باقرزاده کارشناس تلفات انسانی جنگ در گفت‌وگو با فارس درخصوص ارزیابی از میزان تلفات صهیونیست‌ها در جنگ اخیر غزه، گفت: چنانچه آمار زخمی‌های اعلام شده از سوی رژیم صهیونیستی را مبنای محاسبات قرار دهیم، باید اظهار داشت که تاکنون حداقل ۶۰ نفر از صهیونیست‌ها به هلاکت رسیده‌اند. البته با توجه به تردیدهای جدی که از آمار زخمی‌های اعلام شده وجود دارد، این آمار حداقل به نصف کاهش یافته است و با این احتساب تعداد تلفات انسانی صهیونیست‌ها باید دو برابر رقم فعلی یعنی ۱۲۰ نفر تا این لحظه باشد. معمولاً در جنگ‌های رژیم صهیونیستی ضریب نسبت تلفات انسانی و مجروحین «یک» به ۱۰ بوده است.

۰۴:۲۳ – به گزارش المیادین، ‌صهیونیست‌ها طی حمله هوایی به نوار غزه منزل خلیل الحیه از رهبران حماس را ویران کردند. همچنین بامداد امروز صهیونیست‌ها عبسان، خان یونس و رفح را هم بمباران کردند که در این حملات دستکم سه فلسطینی شهید شدند تا آمار شهدای غزه به ۲۲۳ نفر برسد.

۰۵:۱۵ – گردان‌های عزالدین قسام با ۵ موشک گراد اسدود در فلسطین اشغالی را هدف قرار دادند. همچنین نیروهای مقاومت با خمپاره نیروهای زرهی صهیونیست را «بکیسوفیم» هدف قرار دادند.

رژیم صهیونیستی: ۴ کودک را با نیروهای حماس اشتباه گرفتیم

۰۴:۰۸ – رژیم صهیونیستی پس از جنایت روز گذشته خود در هدف قرار دادن ۴ کودک یک خانواده که در ساحل غزه در حال فوتبال بازی کردن بودند، مدعی شد که این کودکان را با نیروهای حماس اشتباه گرفتیم. این جنایت صهیونیست‌ها باعث شد تا امروز هزاران فلسطینی با تشییع این کودکان علیه رژیم صهیوینستی تظاهرات کنند و شعار سر دادند.

زمینه سازی صهیونست‌ها برای آغاز عملیات زمینی

۰۴:۰۲ – رژیم صهیونیستی در آسمان مناطق شرق غزه اقدام به پخش اعلامیه کرد و از فلسطینی‌ها خواست تا منازل خود را ترک کنند. العربیه هم در همین زمینه گزارش داد که ارتش اسرائیل با شلیک موشک‌های هشداری و سپس شلیک موشک‌های ویران کننده درحال تخریب منزال مسکونی در شرق غزه است.

۰۳:۲۱ – حماس با درخواست آتش بس ۵ ساعته با رژیم صهیونیستی موافقت کرد.

۰۱:۵۲ – ارتش رژیم صهیونیستی از ساعت ۱۰ صبح تا ۳ بعد از ظهر امروز را آتش بس اعلام کرد.

رژیم صهیونیستی ۱۱۰۴ فلسطینی را دستگیر کرد

۰۰:۵۱ – به گزارش فلسطین الیوم، رژیم صهیونیستی از یک ماه قبل تاکنون به بهانه کشته شدن سه شهرک نشین ۱۱۰۴ فلسطینی را در کرانه باختری و قدس دستگیر کرده است. در این میان ۲۷ نماینده مجلس هم دستگیر شده‌اند که از آن جمله «عزیز دویک» رئیس مجلس قانون‌گذاری فلسطین است و با اضافه شدن این ۲۷ نفر اکنون ۳۸ نماینده مجلس فلسطین در زندان‌های رژیم صهیونیستی به سر می‌برند.