شهید-املاکی

شاید اغراق نباشد که بگوییم کمتر کسی در کشور وجود دارد که نام شهید حسین املاکی را نشنیده باشد و البته دلیل آن کلمات قصار امام خامنه ای در وصف این شهید است که فرمودند : قهرمان یعنی این …

همرزمان این شهید شاهد رشادت های این بزرگوار بودند ولی نسل های دوم و سوم فقط آوازه اش را شنیدند.

در جایی شنیده بودم که صدام برای سر حسین املاکی جایزه گذاشته است و با کار صدام مشخص می شود که حتما ضربه های بزرگی از املاکی خورده است.

در هر صورت بعد از پایان جنگ پیکر این شهید هنوز هم بازنگشته است و در محل زندگی این شهید در کولاک محله بخش کومله یادمانی برای این سردار ساخته شده است.

اما چیزی که مد نظر است این است که بنا به نوع ساخت این یادمان پرندگانی در داخل سقف که در شکل بالا هم مشخص است ساکن می شوند و فضله های پرندگان به پایین و بر روی محل شبه قبر این شهید ریخته می شود.

اگر نگاهی به روی قبر و حتی دیوار های این یادمان بیاندازیم چیزی که بیشتر به چشم میخورد این است که کسی اهمیتی به این یادمان نمی دهد (به هر دلیلی که وجود دارد)

هر ساله 9 فروردین برای این شهید یادواره گرفته می شود و در یادواره های شهرستانی هم نام این شهید به عنوان یک سردار بلند مرتبه که رهبری او را قهرمان توصیف کرده اند وجود دارد .

ولی به راستی حق این شهید فقط یادواره گرفتن است ؟

آیا بهتر نیست یک دستی به این یادمان کشیده شود و با درج خاطرات و قرمانی های این بزرگوار در محل یادمان جایی برای آشنایی جوانان با فرهنگ دفاع مقدس باشد که چه کسانی رفته اند و چه کسانی مانده اند؟ و چه هدفی را دنبال می کردند ؟

نمی گوییم با یادواره مخالفیم ولی صرف بردن نام این شهید و حتی شهدای دیگر کاری از پیش نمی برد و جوان با این مراسم ها هدایت نمی شود ، لازم به گفتن نیست ولی بهتر از ذکر کنم شاید تاملی شود.

فقط کافی است که فیلم 5 مراسم مختلف که برای شهدا گرفته می شود مشاهده شود ، دیده می شود همان کسانی که در مراسم اول حضور دارند در 4 مراسم بعدی هم حضور دارند و خبری از مهمان و تازه وارد جدیدی به این مراسم نیست و اینجاست که مشخص

می شود که در زمینه کار فرهنگی و شهدا و حتی انقلاب آن چنان که باید کار نشده است.

شاید دلیل آن عدم تخصص برخی …. باشد که

البته عدم اعتماد مسئولین به جوانان هنوز هم که هنوز است در لنگرود دیده می شود و شاید همین امر موجب دوری جوان امروز با نسل اول و آرمان های امام و شهدا باشد.

لطفا فکری کنید و بیاندیشید که سخنان امام و رهبر معظم انقلاب روی زمین نماند.

لطفا بیاندیشید.

تمام مسئولان شهر در قبال این بی مهری ها مسئول هستند.سردار شهید حسین املاکی شهید شاخص استان می باشد.

چند پیشنهاد در کنار انتقاد:

  • تابلویی از زندگینامه شهید شامل عملیات هایی که حضور داشتند و جمله حضرت آقا در مورد شجاعت این شهید (قهرمان یعنی این) در محل مزار نصب شود.(حتما ذکر شود پیکر این شهید هنوز بازنگشته است و این شهید تنها شهید روستای کولاک محله می باشد.)
  • سیستم نور و لامپ هایی که در حین بازسازی موقت این شهید نابود شدند دوباره نصب شود.
  • مشکل سقف مزار حل شود.(لانه پرندگان)
  • متصدی برای مزار شهید در نظر گرفته شود.
  • از فضای خالی اطراف مزار استفاده شود.
  • در مراسمات یادواره این شهید بزرگوار؛ جدا از برنامه های تکراری که همه ساله برگزار می شود برنامه های جدید اضافه شود.(پیشنهاد می شود در ستاد یادواره این شهید بزرگوار، چند نفر جوان دعوت کنند و از ایده ها و نظرات آنها در برنامه های ستاد بهره گیرند.)
  • تندیس سردار شهید حسین املاکی در میدان این شهید در شهر لنگرود ساخته و نصب شود.
  • جشنواره ملی شهید که یکسال به میزبانی سایت لاله ها برگزار شد تداوم داشته باشد و همه ساله برگزار شود.(اگر مسئولین اعلام آمادگی کنند سایت لاله ها آمادگی همکاری دارد)