همزمان با سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی، پوستر مسابقات ملی سردارجنگل در خانه این شهید رونمایی شد.

گیلان مهد بزرگان و مبارزانی چون سردار بزرگ آزادی خواه ایران، میرزا کوچک جنگلی است، سرداری که با شکل گیری نهضت جنگل، نامش در تاریخ ایران، به عنوان یکی از مفاخر و شخصیت‌های برجسته میراث فرهنگی و معنوی ثبت شد.

در دهه های اخیر برای معرفی و شناساندن قیام جنگل و شخصیت میرزا کوچک جنگلی، اقدامات متعددی از جمله برگزاری یادبود، نصب تندیس، چاپ کتاب و نشریه و تولید فیلم صورت گرفته است و امروز هم به مناسبت سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی، جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی با حضور در خانه این بزرگ و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره اش از پوستر مسابقات ملی سردارجنگل رونمایی کردند .

علیرضا قانع سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت در این مراسم اظهار کرد: ما برای نودوسومین سالگرد شهادت میرزا کوچک خان جنگلی برنامه های مختلفی را تدارک دیده بودیم که از جمله این برنامه ها اجرای نمایش خیابانی میرزا کوچک بود که متاسفانه به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی قادر به برگزاری این مراسم ها نبوده ایم .

وی ضمن قدردانی از حضور برخی از اعضای شورا و سایر مسئولین و مردم در این مراسم افزود: میرزا، نماد مقاومت و استکبارستیزی در کشور است و حرکت وی در مقابل رژیم ظلم و جور تنها به خاطر حفظ ارزش های اسلامی و ایرانی بوده است.

قانع درخصوص مسابقه ملی میرزا کوچک جنگلی گفت: مفتخریم که در نودوسومین سالگرد درگذشت این بزرگمرد از پوستر این دوره از مسابقات ملی جهت فراخوان علاقمندان رونمایی کرده ایم.

در ادامه این مراسم مهران اشراقی مجموعه دار گیلانی که تاکنون بالغ بر ۲۱ فعالیت نمایشگاهی در خانه میرزا کوچک جنگلی برپا کرده است گفت: من از ابتدای سال ۹۲ تاکنون علاوه بر به نمایش گذاشتن اسناد نهضت جنگل در خانه میرزاکوچک جنگلی، با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهر رشت ۲۱ نمایشگاه در خانه میرزا کوچک برگزار کردم.

وی ادامه داد: خوشبختانه به دلیل تنوع در برپایی نمایشگاههایی که در خانه میرزا برگزار می شود شاهد حضور گسترده مردم برای بازدید از این نمایشگاه ها هستیم .

اولین دوره از مسابقات ملی سردارجنگل در ۵ بخش؛ پوستر، اینفوگرافیک، پویانمایی، کلیپ و نرم افزار اندروید برگزار می شود و علاقمندان فرصت دارند تا ۱۹ دی آثار خود را به دبیرخانه این مسابقات ارسال نمایند.

میرزا-کوچک-رونمایی-پوستر-سالگرد-شهادت (14) میرزا-کوچک-رونمایی-پوستر-سالگرد-شهادت (15) میرزا-کوچک-رونمایی-پوستر-سالگرد-شهادت (16) میرزا-کوچک-رونمایی-پوستر-سالگرد-شهادت (17) میرزا-کوچک-رونمایی-پوستر-سالگرد-شهادت (18) میرزا-کوچک-رونمایی-پوستر-سالگرد-شهادت (1) میرزا-کوچک-رونمایی-پوستر-سالگرد-شهادت (2) میرزا-کوچک-رونمایی-پوستر-سالگرد-شهادت (3) میرزا-کوچک-رونمایی-پوستر-سالگرد-شهادت (4) میرزا-کوچک-رونمایی-پوستر-سالگرد-شهادت (5) میرزا-کوچک-رونمایی-پوستر-سالگرد-شهادت (6) میرزا-کوچک-رونمایی-پوستر-سالگرد-شهادت (7) میرزا-کوچک-رونمایی-پوستر-سالگرد-شهادت (8) میرزا-کوچک-رونمایی-پوستر-سالگرد-شهادت (9) میرزا-کوچک-رونمایی-پوستر-سالگرد-شهادت (10) میرزا-کوچک-رونمایی-پوستر-سالگرد-شهادت (11) میرزا-کوچک-رونمایی-پوستر-سالگرد-شهادت (12) میرزا-کوچک-رونمایی-پوستر-سالگرد-شهادت (13)