قریب به ۴۰ روز از عروج ملکوتی عالم مجاهد، سیاستمدار صادق و انقلابی صریح، حضرت آیت‌الله مهدوی کنی، رئیس مجلس خبرگان رهبری (رحمه الله علیه) می‌گذرد. به همین مناسبتی هیئت میثاق با شهدای دانشگاه امام صادق علیه السلام مراسم بزرگداشت این مرد الهی، را همراه با اقامه عزای شهادت جانسوز حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام برگزار می‌کند.

139309060441169434168644

سخنران این مراسم آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری، مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور خواهد بود که بعد از آن حاج میثم مطیعی به مرثیه‌خوانی می‌پردازد. زمان این مراسم روز شنبه ۸ آذر، بعد از نماز مغرب و عشاء خواهد بود که  در محل بزرگراه شهیدچمران ــ پل مدیریت ــ مسجد دانشگاه امام صادق علیه السلام برگزار می‌شود.

139309060440376444168635

هیأت میثاق با شهدای بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است: «از آحاد برادران و خواهران ایمانی، مردم ولایتمدار ایران عزیز دعوت می‌نماید، با حضور در این مراسم که از سوی بیت معظم ایشان برگزار می‌گردد، علاوه بر تسلی خاطر بازماندگان از تلاش‌های خستگی ناپذیرش در راه اعتلای اسلام عزیز و انقلاب اسلامی قدردانی و برای روح مطهرش علو درجات مسئلت نمایند».

هفتم ماه صفر بنا به روایتی سالروز شهادت حضرت امام حسن مجتبی (علیه السلام) است و در این شب گروه‌های عزاداری شیعیان برای مدت یک شب اقامه عزا می‌کنند.