حجت‌الاسلام حسن زاده فومنی در واکنش به هجمه‌های صورت‌گرفته علیه حجت‌الاسلام رفیعی و بازتاب‌های آن در رسانه‌های استانی و ملی گفت: شخصیت علمی و امتحان پس‌داده‌ی حجت الاسلام دکتر رفیعی برای همه اهل علم و ادب کاملا مشخص است و برای ما گیلانی‌ها هم جای تعجب دارد که بر اثر غفلت و بی تدبیری مسئولین ما و در حالی که فضای گیلان هنوز متاثر از کنگره هشت هزار شهید استان است اما متاسفانه کار ما به جایی می رسد که روحانی دردمندی که برای ایام ارتحال حضرت امام(ره) به گیلان آمده، برای انجام یک فریضه و واجب الهی مورد هجمه افرادی قرار بگیرد.

مدیر مؤسسه یاران سبز موعود (عج) با انتقاد از سوءاستفاده برخی مسئولین از عناوین خانواده شهدا و شهدای مدافع حرم برای توجیه بی‌تدبیری‌های خود، به قدمت فرهنگ شیعی در استان گیلان اشاره کرده و افزود: استانی که اینقدر شهید داده و استانی که از یک سابقه ی این چنینی برخوردار است، زیبنده این گیلان نیست که یک عده مسئولین بی تدبیر و بی خرد در مسئولیت این استان قرار بگیرند و آن وقت اشتباهات و اهمال کاری های خودشان را در مقابل فریاد دردمندانه یک طلبه این گونه بروز دهند.

وی در رابطه با فضای ولنگاری فرهنگی حاکم بر استان گفت: گیلانی که امروز آمار شهدای مدافعین حرمش به نسبت بیش از استان های دیگر است، زیبنده این استان است که عده‌ای از مسئولین آن بی توجه باشند؟ شورای فرهنگ عمومی استان هر ماه جلسه می گیرد و بزرگ‌ترین شخصیت های معنوی و اجرایی استان ما که در باب مسائل فرهنگی حرف می زنند در آن جلسات  نشسته اند؛ یعنی واقعا نمی بینند که استان ما از نظر فضای فرهنگی به ولنگاری کشیده شده است؟وضعیت حجاب مراجعین در ادارات ما نتیجه پاسداری ما از خون هشت هزار شهید است؟!

حجت‌الاسلام حسن زاده فومنی با اشاره به ورود گردشگران از مناطق مختلف به داخل استان افزود: اگر این مسائل از جانب کسانی است که از بیرون استان دارند وارد استان ما می شوند و توریست و مسافر هستند، می خواهم بدانم که آیا این استان دروازه ای و دروازه بانی ندارد؟ کسی را ندارد که بتواند جلوی این ول‌انگاری ها را بگیرد؟

این جانباز دوران دفاع مقدس با انتقاد از عوام‌فریبی برخی به بهانه نمایندگی مردم ادامه داد: کسانی که به قول خودشان می خواهند مردم‌داری کنند و با استفاده ابزاری از نوامیس انقلاب ما مثل این ویلچرهای جانبازی آمده‌اند و یک روحانی خدوم را به خاطر اینکه حنجره‌ی پاکش فریاد فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر را ادا کرده است اینگونه مورد بی حرمتی قرار می‌دهند، زمینه را به گونه ای فراهم کردند تا عده ای که منتظر بودند عقده های دلشان را از جایگاه بالای روحانیت بگشایند، بیایند به گونه ای هتاک دربیایند که امروز در شبکه های اجتماعی بزرگترین اهانت‌ها را می کنند. از مسئولین رده بالای استان جای بسی تاسف دارد که آنها زمینه را به گونه ای فراهم می کنند که متاسفانه عده ای فرصت طلب بیایند و هم لباس های همان بزرگوار را زیر سوال ببرند.

حجت‌الاسلام حسن زاده فومنی با اشاره به بیانیه‌های صادر شده از سوی یکی از نمایندگان رشت و توهین‌های صورت گرفته در آن‌ها گفت: چندان عجیب نیست که چنین افرادی راحت به خودشان اجازه می‌دهند که جلوی دهان افراد را ببندند. اگر قرار است که طرح فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر واقعا وطن فروشی باشد، پس برای دین همه ما وطن فروش هستیم. انقلاب و نظام راحت به دست نیامد که هرکس به هر دلیلی بخواهد ارزش های نظام مارا زیر سوال ببرد.واقعا جای چه اعتراضی هست؟! هشت هزارشهید داده ایم که هر که هرغلطی خواست بکند بکند و آقای جعفرزاده ویلچرنشین به نمایندگی از آنان کلمه حق و یراد بهالباطل به سخن جاری کند؟!

آقای جعفرزاده چرا در دفاع از حقوق ویلچرنشینی اش مسئولین متولی امر را به تشر نمی گیرد که استان را رها کرده اند تا عده ای با آبروی استان اینگونه بازی کنند و شاهد باشیم که فریاد یک روحانی درس خوانده و دردمندی از قم درآید؟!

یاران میرزا/