مراسم جشن بزرگ خبرگزاری تسنیم در روز ولادت امام جواد (ع) با حضورحمیدرضا مقدم‌فر مشاور رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مجید قلی‌زاده مدیرعامل این خبرگزاری، عباس درویش توانگر، مدیران و معاونین و کلیه کارکنان این خبرگزاری در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی برگزار شد.

از جمله بخشهای مهم این مراسم تقدیر از ابوالقاسم طالبی کارگردان و محمدرضا تخت‌کشیان تهیه‌کننده فیلم سینمایی «یتیم خانه ایران» و نمایش این فیلم بود.

مقدم فر: جمهوری اسلامی در شرایط کنونی باید قدر «یتیم خانه ایران» را بداند

حمیدرضا مقدم‌فر مشاور رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات تهیه کننده و کارگردان فیلم «یتیم خانه ایران» برای تولید این اثر سینمایی، گفت: کارهای فاخر در کشور بسیار ساخته می‌شوند اما ساخت این فیلم در وضعیت کنونی کشور نشان از یک دنیا بصیرت و فهم است.

وی افزود: قبل از اینکه به مسائل فنی فیلم بپردازیم، این نکته را باید در نظر داشت که می توان فیلمی را ساخت که به درد انقلاب اسلامی بخورد. جمهوری اسلامی در شرایط کنونی باید قدر این فیلم را بداند و همه باید شاکر باشیم که چنین هنرمندانی در انقلاب اسلامی ما حضور دارند.

«یتیمخانه ایران» حاصل ۵ سال تلاش، برای روایت قحطی ایران

ابوالقاسم طالبی کارگردان «یتیمخانه ایران» هم پیش از نمایش این فیلم گفت: در تاریخ هر ملتی اگر اتفاقی بیافتد که بیش از ۲۰ هزار نفر جانشان را از دست دهند، حتما تندیس یا یادبودی از آن واقعه تهیه می‌کنند و نسل به نسل آگاهی می دهند. اما در کشور ما و در کمتر از صدسال پیش نیمی از مردم کشور ایران و بنا به قولهای مختلف جمعیت بیش از ۴ میلیون نفری به شکل فجیع می میرند و کشته می‌شوند ولی متاسفانه هنوز خیلی‌ها از این موضوع بی خبرند.

وی ادامه داد: تلاش داشتیم که مساله قحطی ایران در آن سالها را که در تاریخ درج شده بود به فیلم تبدیل کنیم. زحماتی بسیاری برای تولید این اثر انجام شد؛ از آقای مقدم فر برای حمایت در ساخت این فیلم تشکر می کنم که ایشان سردار تولید این فیلم می دانم. تشکر می‌کنم از آقای تخت کشیان که از تجارب ایشان برای تهیه این فیلم خیلی کمک گرفتم و عواملی که به خوبی از عهده نقش خود بر آمدند. مراحل تولید و فیلم‌برداری این اثر، هفت ماه طول کشید ولی این فیلم حاصل پنج سال از عمر من است و امیدوارم حاصل تلاش من، همکاران و سالهایی که گذشت از بین نرود.

فیلم «یتیم خانه ایران» داستان وقایع قحطی گسترده ایران و اشغال کشور توسط نیروهای انگلیسی در سال ۱۲۹۷ را روایت می‌کند.

«یتیمخانه ایران» نشان از یک دنیا بصیرت و فهم دارد «یتیمخانه ایران» نشان از یک دنیا بصیرت و فهم دارد «یتیمخانه ایران» نشان از یک دنیا بصیرت و فهم دارد

تسنیم/