پاسدار سرافراز انقلاب اسلامی سردار فرخ بلندکیش 35 سال از عمر پربرکت خود را در جانبازی و پاسداری از انقلاب شکوهمند اسلامی گذراند و در مقاطعی از تاریخ انقلاب در آفرینش حماسه‌های مردم ایران اسلامی درخشید.

این شهید سرافراز در پاسداری از انقلاب اسلامی در ابتدای پیروزی از سوی گروهک‌های ملحد و نفاق زخم برداشت تا سنگر پاسداری استوار و پایدار بماند و در حراست از تمامیت ارضی و نوامیس ملت ایران به دست نوکر استکبار جهانی در هشت سال دفاع مقدس به درجه ارزشمند جانبازی نایل آمد.

این سردار سپاه پس از پایان جنگ تحمیلی نظام سلطه در پاسداری از حریم ولایت، اسلام ناب و استقلال کشور لحظه‌ای از پای ننشست و در این مسیر خون دل‌ها خورد، او که الگوی اخلاقی و متدین و با صلابت برای همرزمانش بود با تحمل رنج بیماری دنیای خاکی را ترک و در پنجم مرداد ماه 93 برابر با بیست ‌و نهمین روز از ماه مبارک رمضان به سوی معبود خویش پرگشود.

در روز هفتم مرداد ماه 93 همزمان با عید سعید فطر روی دست‌های دوستان، همرزمان و مردم تهران تشییع شد و در قطعه 221 بهشت زهرای تهران آرام گرفت.

مراسم سوم جانباز سرافراز اسلام در روز جمعه 10 مرداد ماه در مسجد نور تهران با حضور خانواده، دوستان، همرزمان و مسئولان کشوری و لشکری به صورت با شکوهی برگزار شد.

به مناسبت بزرگداشت سردار جانباز انقلاب اسلامی فرخ بلندکیش مراسمی در روز پنجشنبه 16 مرداد ماه از ساعت 17.30 تا 19.30 در مسجد جامع شهرستان انزلی واقع در خیابان سپه برگزار می‌شود.