دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آستارا چهارشنبه شب در این آیین گفت: با ارزش ترین راه برای رسیدن به مقصود ، راه الهی است که شهدا در این مسیر روشن گام گذاشتند.

حجت الاسلام محبوب علیزاده با اشاره به اینکه مومنان در این راه با خداوند معامله کردند ، افزود: قیمت و ارزش این معامله برابر با ارزش بهشت است.

وی حرکت صدیق شهدا را به سبب داشتن نیت خالصانه آن مردان خدایی ماندگار خواند و اضافه کرد: شهدا با فدا کردن جان و مال خود از روی اخلاص به درجه کمال رسیدند و موجب رضایت حق تعالی شدند.

وی اظهار کرد: شهیدان ، طلایه داران عرصه مقاومت هستند و اطاعت از راه و مرام شهیدان بر تمامی ملت بصیر و ولایی ایران واجب است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آستارا افزود: ما باید دلاورمردی های رزمندگان جان بر کف را که پیروی از ولایت فقیه را سرلوحه دفاع از میهن اسلامی خود قرار دادند ، گرامی داشته و آن را به نسل های بعدی منتقل کنیم.

وی با بیان اینکه ترس دشمن به هیچ وجه از انرژی هسته ای ایران نیست ، گفت: دشمنان از روحیه شهادت طلبی ، ایثار و از خود گذشتگی جوانان این مرز و بوم هراس دارند.

حجت الاسلام علیزاده نگاه دولت های غربی به پیرامون خود را نگاهی مادی گرایانه خواند و افزود: آنچه که زمینه های اقتدار روزافزون ملت ایران را فراهم می کند داشتن معیار معنوی و خدایی می باشد که این امر درست نقطه مقابل دیدگاه دشمنان است.

وی گمان دشمنان این نظام در حذف ظاهری دانشمندان هسته ایران را گمانی باطل ذکر کرد و ادامه داد: مکتب راستین شهیدانی نظیر احمدی روشن ، علی محمدی و شهریاری در عمق اندیشه و مرام این ملت همواره جاری است.

حجت الاسلام علیزاده عمل به راه شهدا را ضروری خواند و گفت: همه ما در هر لباس و مقامی در برابر خون شهدا مسوول هستیم.

مداحی و ذکر مصیبت در سوگ شهیدان از جمله بخش های این آیین بود.