محمد کاربین، رییس مجمع بسیج آستارا در مراسم بزرگداشت روز ملی فناوری هسته ای که پیش از آغاز آیین عبای و سیاسی نماز جمعه  ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ در مصلی این شهرستان برگزار شد، گفت: اقتدار و امنیت کنونی کشور را مدیون و مرهون شهدا هستیم.

وی با بیان اینکه پیشرفت های کشور در بخش ها و زمینه های مختلف حاصل خون شهداست، تصریح کرد: هدف استکبار جهانی از ترور دانشمندان هسته ای جلوگیری از الگو شدن کشورمان در میان کشورهای اسلامی و جهان و همچنین دست نیافتن به استقلال علمی بود.

رییس مجمع بسیج آستارا با اشاره به اینکه  ایران اسلامی همواره  توانسته با هدایت های رهبری و تکیه به نیروهای مردم نقشه های دشمنان را در برهه های مختلف تاریخ نقش بر آب کند، افزود: به برکت و پشتوانه خون شهدای انقلاب و تلاش شهدای هسته ای امروز ملت ایران در دنیا حرف برای گفتن دارد و باید همواره یاد و خاطره شان زنده نگه داشته شود.

کاربین با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی کشورمان به پیشرفت های چشمگیری در عرصه های مختلف رسیده است، اظهارکرد: دشمنان که نمی‌خواستند شاهد عزت و اقتدار ایران اسلامی باشند، برنامه ترور دانشمندان هسته ای را طرحی و تدارک دیدند.

وی ادامه داد: به شهادت رساندن دانشمندان هسته ای به هیچ وجه ایران اسلامی را از ادامه مسیر اقتدار هسته ای باز نداشت.

کاربین با بیان اینکه دشمنی جبهه استکبار جهانی با ایران اسلامی بر سر انرژی هسته ای نیست بلکه آنان از خودباوری و اتحاد ملت ترس و هراس دارند، گفت: این انقلاب حاصل خون شهداست و به راحتی به دست نیامده و ما باید با دل و جان حافظ آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی باشیم.

در ادامه بیانیه جوانان عاشورایی شهرستان مرزی بندر آستارا به مناسبت همین روز توسط مرتضی هاشمی نسب مسئول جوانان عاشورایی آستارا قرائت گردید و حاضران در مجلس با تکبیر بند های آن را تایید نمودند و با شعارهای مرگ بر آمریکا و اسرائیل و خامنه ای کوثر است دشمن او ابتر است مواضع خود را اعلام نمودند.

گفتنی است، در این مراسم مردم ولایتمدار و نمازگزاران آستارایی پیمان نامه خود با شهدای هسته ای را امضاء کردند. و در کنار تومار پیمان با شهدای هسته ای پرده نوشته ای توسط دانش آموزان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان نصب گردیده و مورد بازدید عموم قرار گرفت.

شهدای-هسته_ای-آستارا (۱) شهدای-هسته_ای-آستارا (۲) شهدای-هسته_ای-آستارا (۳) شهدای-هسته_ای-آستارا (۴) شهدای-هسته_ای-آستارا (۵) شهدای-هسته_ای-آستارا (۶) شهدای-هسته_ای-آستارا (۷) شهدای-هسته_ای-آستارا (۸) شهدای-هسته_ای-آستارا (۹)