همزمان با روزهای پایانی ماه رجب، با حمایتهای مسئولین دانشگاه و به همت کانون مهدویت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری مستقر در واحد لاهیجان همایش سبک زندگی آخرالزمان با سخنرانی دکتر علی اکبر رائفی پور با حضور پرشور جمع کثیری از استادان، کارکنان و دانشجویان در سالن حزین لاهیجی برگزار شد.

رائفی پور در ابتدا ضمن تشکر از برگزار کنندگان این همایش گفت: از اینکه در شهر دارالعلم لاهیجان و در یک محیط علمی و فرهنگی حضور یافته ام بسیار خرسندم. وی در ادامه با بیان اینکه سبک زندگی مقوله ای جدا و آخرالزمان هم موضوعی جداست گفت: راجع به هرکدام از این مباحث می توان ساعت ها سخن گفت.

وی گفت: هر انسانی دارای ظرف و ظرفیتی وجودی است که می تواند اشکال مختلفی از سرشتها و نهادها را در خود جای دهد اما انسان متعالی انسانی است که از میان آنها بهترینها را برگزیند.

ایشان در ادامه گریزی به مسائل روز جاری در جامعه و تغییر مبناها، نزد انسانها اشاره کردند و افزودند: امروزه بسیاری از مبناها و علائق در زندگی تغییر کرده است و ما بدون درک صحیح از اصولی بودن این علائق، به سمت آنها سوق پیدا کرده ایم و در واقع نیازهایمان سمت و سویی در جهت تحقق منافع دیگران یافته است.

این استاد فرهیخته دانشگاه با بیان اینکه ما باید با شناخت صحیح از نیازهایمان، نگذاریم این نیازها در جهت تحقق منافع دیگران کنترل شود، گفت: متأسفانه اکثر جوانان امروزی بدون اینکه خود بدانند الگوهای نامناسبی را برای خود برگزیده اند و از این طریق کانالیزه شده اند.

وی به بمباران خبری خبرگزاری های بزرگ دنیا در مورد کشورمان نیز اشاراتی نمود و گفت: بسیاری از این اخبار بصورت وارونه و خلاف واقع منتشر شده و متأسفانه به علت سواد رسانه ای پایین در سطح جامعه و عدم مراجعه به منبع اصلی خبر زمینه نشر اکاذیب و شبهات خواهد شد.

وی در قسمت پایانی سخنان خود هم گفت: متأسفانه روز به روز سبک زندگی آخرالزمان به سمت و سویی خلاف آنچه باید پیش رفته و ما بایستی با توجه به ظرفیتهای وجودی خود بسترهای لازم را برای رشد هرچه بیشتر فطرت های پاک نهاد فراهم آوریم.

IMG_0130 IMG_0152 IMG_0168 IMG_0210 IMG_0227 IMG_0242 IMG_0244 IMG_0252 IMG_6579 IMG_6623 IMG_6629 IMG_6633 IMG_6638 IMG_6660