طبق وعده رئیس سازمان سینمایی، بنا بود که در روز ۱۲ بهمن ماه و همزمان با آیین افتتاحیه جشنواره فیلم فجر از فیلم محمد (ص) رونمایی شود. مجید مجیدی کارگردان فیلم هم برای انجام آخرین مراحل فنی به آلمان رفته بود اما گویا اکران این فیلم با چند روز تأخیر برگزار می‌شود.

مجید مجیدی، کارگردان فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله (ص)» درباره علت تأخیر در نمایش این فیلم در جشنواره گفته بود که اکنون درحال آماده‌سازی نسخه میکس صدا با فرمت‌های فنی منطبق با نمایش برای ایران هستیم. قرار بود تا سه‌شنبه هفتم بهمن‌ماه،  این کار به اتمام برسد اما متأسفانه فرمت نهایی آماده نشد و این نسخه روز شنبه -امروز- آماده می‌شود.

مجیدی درباره نمایش «محمد رسول‌الله(ص)» اظهار کرد: پس از اولین نمایش فیلم محمد (ص) در ایران، برنامه ریزی شده است تا نسخه میکس صدای بین المللی آن در اسفندماه برای نمایش‌های جهانی آماده شود.

مجیدی گفته بود امروز به تهران می‌آید و برنامه ریزی لازم برای نمایش فیلم در ایام مبارک دهه فجر را انجام می‌دهد.

پیش از این علیرضا رضاداد دبیر سی‌وسومین جشنواره فیلم فجر در نشست خبری این جشنواره درباره نمایش فیلم «محمد (ص)»‌در جشنواره فیلم فجر گفت: با توجه به فضای موجود در تالار وحدت نمی‌توان این فیلم را در این تالار نشان داد. او گفته بود در حال رایزنی با برج میلاد هستند تا در صورت فراهم بودن شرایط فنی، مراسم افتتاحیه و پخش فیلم را در برج میلاد برگزار کنند.

گویا یکی از نگرانی‌ها درباره این فیلم مساله پخش با کیفیتی در تراز ساخت فیلم است. سیستم پخش در ایران سیستم «دیجیتال دی» نیست و این فیلم با سیستم «دیجیتال دی» و کیفیت ۴K آماده شده است. با محمد مهدی حیدریان تهیه کننده این فیلم در این باره صحبتی شده و او درباره این نکات و ملاحظات فنی مطالبی را بیان کرده است:

محمد مهدی حیدریان تهیه کننده فیلم «محمد (ص)» در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزرای تسنیم گفت: ملاحظاتی که از ابتدا برای ضبط فیلم در نظر گرفتیم بر مبنای این‌بود که فیلم پخش بین المللی دارد. بر همین اساس و با مشورت آقای ویتوریو استرارو (فیلمبردار فیلم) پیش بینی پیشرفت آتی سینما را هم در نظر گرفتیم تا پاسخگوی آن نوع سینما هم باشیم. چند نکته در مورد ضبط این فیلم وجود دارد یکی این‌که فیلم محمد (ص) به دلیل بدست آوردن کیفیت بالاتر به صورت ۲۵ فریم و با کیفیت ۴K آماده شده و تبدیل به DCP شده است.

تهیه کننده فیلم محمد (ص) افزود: در ایران تنها ۷ سالن سینما داریم که قابلیت پخش سیستم نمایش D را دارند که آن هم برای کیفیت ۲K هستند. ما برای پخش بین الملل، فیلم را با کیفیت ۴K آماده می کنیم. در ایران هم، سینماهای که پخش سیستم D دارند فیلم را با کیفیت ۲K نمایش خواهند داد. سالنهایی هم که مجهز به سیستم پخش دیجیتال E هستند نیز یک نسخه E در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

حیدریان خاطرنشان کرد: سازمان سینمایی تلاشهایی کرده است که تعداد سالنهای مجهز به سیستم D را افزایش دهد و امیدواریم در هر استان، یک سالن سینمایی مجهز باشد تا فیلم هایی مثل محمد (ص) با کیفیت مناسب و در شأن مخاطب و فیلم نمایش داده شود.

وی در مورد نمایش عمومی این فیلم گفت: برای نمایش این فیلم این ملاحظه را داریم که  فیلم در شرایط مناسب و در خور مخاطب اکران شود و امیدواریم سازمان سینمایی سالن‌ها یا بخشی از آنها را به سیستم دیجیتال مجهز کند. حالا که تولید با این کیفیت صورت گرفته است امیدواریم که شرایط مناسبی هم برای اکران فراهم شود.